Переглядів: 918

«Грошей немає. Є люди»

Досі, понад 11 років, єдиним місцем в Одесі для реабілітації та оздоровлення дітей з порушеннями психофізичного розвитку — інвалідів 1-ї та 2-ї груп, розумово відсталих, у тому числі й хворих на ДЦП, — був Центр імені Януша Корчака (якому належать слова, винесені у заголовок). 30 серпня його філіал відкрився у Суворовському районі.

Центр реабілітації імені Януша Корчака вирішував важливу со­ціальну проблему — впродовж всього робочого дня в ньому перебували діти-інваліди, які тут навчалися, здобували перші трудові та побутові навички, отримуючи шанс на повноцінне самостійне життя у майбутньому. В цей час їхні батьки, переважно матері-одиначки, мали змогу працевлаштуватися та заробити хоч якусь копійчину. Центр був єдиним такого спрямування в місті, а тому обслуговував пацієнтів з усіх кінців Одеси і навіть області. Одночасно в ньому проходили реабілітацію до 180 дітей. За рік їх кількість, враховуючи складнощі та терміни лікування, добігала до п’ятиста. Щодня до центру, що розташований у Малиновському районі, їздили й хворі дітки із житлового масиву Котовського. А їх там немало — більше сотні. Втім, на щоденну допомогу могла розраховувати лише третина з них — саме стільки вміщав автобус центру. «Ми щодня із Суворовського району понад 30 дітей нашим автобусом возимо на вулицю Гайдара. Піднімати щоранку дитину о шостій, аби о сьомій посадити її в автобус — це дуже складно. А взимку це ще ніч, темно, холодно», — зауважує Марина Го­ніна, директор Центру реабілітації осіб з відхиленнями психофізичного розвитку.

Про потребу відкриття подібного закладу в Суворовському районі говорили давно. Та далі обіцянок від міської влади справа не доходила — то приміщення належного не було, то коштів. Втративши всяку надію і вже ні на що особливо не сподіваючись, батьки почали завалювати мерію листами з проханнями звернути на їхню біду увагу. І, як не дивно, якраз у передвиборній гонитві на сесії міськради «регіонали» швиденько і приміщення придатне підшукали (покинуті будівлі «Альянсу»), і гроші знайшли. Та ще й добряче партію на дітях пропіарили словами батьків, які на відео­камери подяки виголошували.

Завдяки філіалу на вулиці Сахарова, 30/1 вдасться розвантажити основний Центр реабілітації імені Януша Корчака. Щодня тут проходитимуть лікування більше сотні дітей: 55 — денного перебування та 50 — амбулаторного. У філіалі працюватиме відділення ЛФК, масажу, логопедичної, апаратної фізіотерапії, музикотерапії, лікувального плавання, іпотерапії та багато іншого. Всіх дітей регулярно оглядатимуть висококваліфіковані спеціалісти — дитячий невролог, ортопед. За необхідності — проводитимуться додаткові лабораторні та інструментальні огляди. Дуже важливо, що в приміщенні, окрім суто лікувальних кімнат, є і навчальні. Паралельно філіал буде ще й дитячим садочком. Завдяки цьому батьки, а це, як уже повелося, переважно одинокі матері, отримали можливість працевлаштуватися тут та бути поруч зі своїми дітьми.

Мама п’ятирічного Дмитрика працюватиме в центрі старшою медсестрою. Її хлопчик цілком здоровий, але жінка вирішила віддати його саме в цей дитсадок, в інтегровану групу, де на п’ять здорових дітей навчатиметься один хворий. Це дасть змогу дітям-інвалідам краще адаптуватися в суспільстві, освоїти побутові навички й підготуватися до самостійного дорослого життя. «Я дуже рада, що мій синочок вже змалечку навчатиметься добру, розумітиме проблеми хворих діток, що не відвертатиме очей від інвалідів на вулиці, а буде їхнім другом. Я думаю, для моєї дитини це дуже добре», — поділилася своїми думками Ольга Дубовик, старша медсестра філіалу дитячого реабілітаційного центру імені Януша Корчака.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net