Переглядів: 1041

Вишиванкова Одеса

Вишиванкове свято на честь Дня Незалежності України проходитиме вже вчетверте. Цього року організатори сподіваються на активність українців, а відтак на те, що вдасться утворити рекордно довгий живий ланцюг людей у вишиванках. Загалом фестиваль, який проходитиме на Приморському бульварі, обіцяє бути яскравим не тільки завдяки барвам на вишиванках, а й розмаїттям запланованих заходів (а їх у рамках фестивалю — аж два десятки).

21 серпня на вулицях міста уже стартував перший захід в рамках фестивалю — «Патруль Незалежності», під час якого волонтери прикрашали авто одеситів синьо-жовтими стрічками (їх планується роздати 40 тисяч). Такі ж стрічки пропонуватимуть на Приморському бульварі в дні фестивалю у рамках акції «Наша стрічка».

Понад 150 умільців з різних куточків України представлятимуть свої роботи, даватимуть майстер-класи на ярмарку народних майстрів. Кожен гість «Вишиванкового фестивалю» тут зможе безкоштовно навчитися зробити власну ляльку-мотанку, зіткати полотно на старовинному ткацькому верстаті, довідатися таємниці гончарського ковальського, склодувного та інших ремесел. А ще тут можна буде запустити власноруч змайстрованого повітряного змія, самотужки виготовити собі чи у дарунок оберіг, прикрасу, листівку тощо.

Різноманітними іграми, конкурсами та цікавинками будуть розважати найменших учасників фестивалю за підготовленою розважально-пізнавальною програмою. Також буде представлено нову акцію «Синьо-жовті ручки», під час якої всі, хто коли-небудь допомагав фестивалю (активісти, волонтери, партнери), залишать символічні відбитки рук, аби продемонструвати потужність і різноманітність команди організаторів.

Козаки покажуть традиційні українські розваги. Під час «Козацьких забав» ми побачимо майстрів українського бойового мистецтва та справжній бойовий гопак. А ще кожен охочий тут зможе помірятися з козаками силою.

Урочистим стартом фестивалю стане у День Державного прапора України (23 серпня, початок о 10.00) підняття 21-метрового синьо-жовтого стяга над Потьомкін­ськими сходами. Традиція підняття прапора, кожен метр якого символізує один рік незалежності, закладена у 2009-у, коли Україна святкувала своє повноліття. З піднятого стяга пошиють дві сотні прапорів, які вручать на пам’ять волонтерам фестивалю. Одразу після підняття прапора відбудеться презентація «Клубу шанувальників української мови».

Очільний захід відбудеться, природно, у День Незалежності. 24 серпня (13.00 — 14.00) одесити та гості міста у вишиванках, взявшись за руки, утворять живий вишиванковий ланцюг. (Нагадаємо, у 2010 році такий ланцюг об’єднав 229 осіб, у 2011-у — 584. Скільки буде цьогоріч — залежить і від кожного з нас). Навіть якщо ще не маєте вишиванки, беріть віночки, синьо-жовті стрічки чи державні прапори і приєднуйтеся до вишиванкового гурту. Разом нас, людей, які поважають себе і шанують нашу державу, — багато!

Заступник голови оргкомітету Кирило Філімонов зауважує: «На фестиваль приїжджають майстри, артисти, волонтери з Києва, Полтави, Луганська та з багатьох інших міст. Надзвичайно приємно, що люди хочуть святкувати ці дні саме в Одесі».

У традиційних синьо-жовтих кольорах відбудеться велопробіг містом. Серед гостей буде проведено конкурс на кращу вишиванку і визначено Пані та Пана фестивалю (26 серпня, 16.00 — 18.00). Не обійдеться і без традиційного конкурсу поїдання вареників (24 серп­ня, 16.30 — 19.00) на швидкість серед дорослих та дітей.

Серед заходів відзначимо, зо­крема, «Українські вечорниці» — драйвове святкування в стилі етно (24 серпня. 19.00 — 22.00, клуб The Stage club, Успенська, 22) за участю гурту «Друже Музико» та кобзарів з Одеси і Києва, запуск жовтих та синіх повітряних ліхтариків з побажаннями Україні (24 серпня, 22.00 — 23.00), співанковий конкурс (24 серпня, Приморський бульвар, 18.00 — 21.00).

Завершиться фестиваль фотосесією у вишиванках та запуском Державного прапора на синьо-жовтих кульках у небо під спільне виконання пісні Тараса Петриненко «Україно» (26 серпня, Приморський бульвар, 20.00).

«Коли ми організовували «Вишиванковий фестиваль» вперше, — пригадує Олексій Чорний, координатор заходу попередніх років, — нам казали, що нічого не вийде, що українську культуру в Одесі не знають і не люблять, що зібрати людей на патріотичну акцію майже неможливо. І все ж уже після першого року існування фестивалю він став наймасштабнішим та найцікавішим патріотичним заходом на півдні України. Виявилося, що в Одесі чимало людей, які люблять Україну та звичаї рідної країни».

«Вишиванковий фестиваль — це наше велике «Вітаю!» Україні з днем народження, — каже голова оргкомітету Наталя Мажарова. — Ми переконані, що саме так, усією родиною, треба святкувати та шанувати народні традиції. Впевнені, що для всіх, хто долучиться до нашого свята, «Вишиванковий фестиваль» стане приємною яскравою крапкою літа-2012».

Олена МИЛОСЕРДНА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua