№ 64 (21328) субота 18 серпня 2012 року

Переглядів: 1145

Ціна мовної авантюриЦіна мовної авантюри

Падіння рейтингів та надлам південного сходу

Широко розповсюдженою є думка, буцімто Партія регіонів порушила питання мови напередодні старту виборчої кампанії задля підняття рейтингу. Також висловлюються міркування про спробу «регіоналів» у такий спосіб відволікти електорат від думок щодо економічного становища країни.

Певно, українська мова для більшості «регіоналів» асоціюється з чимось чужорідним та «опозиційним», а отже, ворожим чи, принаймні, із чимось другорядним, таким, що не потребує спеціального законодавчого захисту й позитивної державної підтримки.

Втім, наслідки «язикової» авантюри від ПР виявилися прямо протилежними до початкових очікувань. На діаграмі показані результати опитувань щодо електоральних уподобань українців за травень (лівий стовпчик) та липень (правий стовпчик) від Центру Разумкова.

Для зручності і наближення показників до виборчих, відсоток тих, хто обрав пункт «важко відповісти», розподілено пропорційно поміж тими партіями, що долають 5% бар’єр, а таких наразі шість: ВО «Батьківщина», Партія регіонів, «УДАР», комуністи, ВО «Свобода» і — на межі проходження — новітній політпроект «Україна — вперед!».

Переглядів: 1158

«Барви рідної землі»

22 серпня о 15.00 в Одеському обласному центрі української культури (вул. Польська, 20) відбудеться відкриття виставки «Барви рідної землі», приуроченої до Дня Незалежності України.

З глибини історії народ України йшов стежками боротьби за волю. Десятками років, століттями, тисячоліттями за неї молилися, її прагнули, за неї боролись, вмирали і перемагали. Маючи глибочезну, з карколомними, драматичними поворотами долю, знаючи вершини злету національного духу до свободи, освіти і культури, але знаючи і моторошний шлях неслави, забуття, існування наче поза історією, тільки на початку третього тисячоліття від Різдва Христового ми, українці, відзначаємо 21-й день народження нашої держави.

Переглядів: 1125

«Сонячний удар» по економіці: виживуть не всі

З кожним роком в Україні жити стає дедалі спекотніше. Температура повітря в літній період не припиняє бити рекорди, а зими стають дедалі теплішими. Гідрометеоцентр визнає, що клімат України поступово наближається до субтропічного і з часом стане нагадувати грецький.

За словами глави відомства Миколи Кульбіди, «з початку 1980-х і до ниніш-нього року ми маємо досить стрімку тенденцію до зростання середньорічної температури повітря, кожен наступний градус буде викликати збільшення кількості днів з температурою +35 і вище, що призведе до дедалі посушливішого характеру погодних умов». Навіть тенденція до збільшення кількості опадів «тут не допоможе, адже вони, переважно, зливового характеру і швидко випаровуються». Іншими словами, рятуйся, хто може, а головне — чим може. І якщо кожен українець суто особисто вибирає для себе рецепт виживання в таких умовах, то економіка країни абсолютно залежить від рухів тіла влади, яка в принципі має ясно розуміти, що перебудовуватися необхідно. УНІАН вирішив з’ясувати, що вживають у зв’язку з такими кліматичними «перетвореннями» в галузях, яких «потепління» торкнулося насамперед.

Переглядів: 1409

До вишу вступив. Навіщо?

Недобір на технічні спеціальності — головна ознака цьогорічної вступної кампанії. За її ходом на Одещині, як і торік, спостерігала Одеська обласна організація «Комітету виборців України» (в рамках всеукраїнського моніторингу громадської мережі «ОПОРА»).

У полі зору спостерігачів були основні ВНЗ області: Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, Одеський національний політехнічний університет та Одеська національна юридична академія. Остання зібрала найбільше нарікань, точніше — миколаївська філія вузу, де приймальна комісія вимагала від абітурієнтів оригінали документів чи нотаріально завірені копії, що протизаконно. Приховування кількості бюджетних місць та торгування контрактними місцями — і таке бувало під час вступної кампанії в «альма-матер» Сергія Ківалова.

Переглядів: 876

«Вирок усій системі»

У п’ятницю суддя Ганна Медушевська виголосила вирок про засудження екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка до 2 років обмеження волі. При цьому суд застосував норму законодавства про поглинання менш суворого покарання більшим, відтак, оскільки Луценко вже засуджений до 4 років ув’язнення, то цей термін не змінюється.

Двом іншим підсудним, Олегу Павленову та Володимиру Тарасенку, присудили виплату штрафу в 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, (8,5 тисячі грн) із забороною обіймати організаційно-розпорядчі посади протягом 3 років.

Переглядів: 1561

Одещина: на 11 мандатів 124 кандидати

(Закінчення. Початок у номері за 16 серпня)

Округ № 136

(частина Малиновського (виборчі дільниці № 511219, 511221), частина Суворовського (виборчі дільниці

№ 511340 — 511365, 511374 — 511434) районів Одеси. Орієнтовна кількість виборців — 180127).

Кількість зареєстрованих кандидатів — 22 (з них висунуто партіями 5, самовисування — 17).

Братчук Сергій Борисович. Народився 13 травня 1972 року в селі Петрівка Красногвардійського району, АР Крим. Освіта вища, головний редактор, телеканал УТВ, безпар-тійний, проживає в Одесі. Висунутий партією «УДАР».

Акімова Ірина Валентинівна. Народилася 19 сiчня 1976 року в Одесі. Освіта середня, пенсіонерка, безпартійнa, проживає в Одесі. Самовисування.

Переглядів: 2457

Енергоресурси чорноморського шельфу: проблеми і перспективи освоєння

(Закінчення. Початок у номері за 16 серпня)

ПРОТЯГОМ останніх двох років Україна помітно активізувала зусилля з метою освоєння морського шельфу Чорного й Азовського морів. Нещодавно НАК «Нафтогаз України» підписала з іта-лійським концерном ENI S.p.A. угоду про співпрацю у сфері освоєння надр у глибоководній частині Чорного моря. Концерн ENI S.p.A. має 78 платформ в Адріатичному морі і веде діяльність в 70 країнах світу. Переговорний процес ведеться і між НАК «Нафтогаз України» та бразильською компанією Petrobras, яка входить до числа світових лідерів у сфері видобутку енергоносіїв на морському шельфі. Кілька років тому компанія розпочала роботи у Чорноморському басейні на турецькій частині шельфу. Переговори також ведуться з компаніями Korea Resources Corporation, ТНК-ВР, Royal Dutch Shell Group, Chevron, Exxon Mobil, Texaco, Regal Petroleum, Cadogan Petroleum, Hunt Oil Company, OMV, Gas de France, RWE Dea AG та іншими.

Переглядів: 864

Благословляючи принесені плоди...

Неділя 19 серпня — Преображення Господнє, другий (Великий) Спас. Одне з найшановніших християнських і найбільших хліборобських свят. Його ще називали святом урожаю.

Це свято церква називає другим Богоявленням. Відзначають його з четвертого століття, коли цариця Олена, мати імператора Костянтина Великого, побудувала на горі Фавор храм на спомин про велику подію.

Переглядів: 894

«Це єдина у світі річ...»

В Україні знайшли унікальну ікону, яка могла належати Володимиру Мономаху. Ця невелика кам’яна ікона — єдина на планеті. Пам’яток з таким унікальним різьбленням нема у музеях світу, стверджують українські науковці.

Уважно проаналізувавши стиль зображення, вони дійшли висновку: ікона була зроблена не пізніше ХІІІ століття і могла належати князям Володимиру Великому чи Володимиру Мономаху. Але наразі сказати про це зі стовідсотковою впевненістю вчені не беруться — потрібно продовжувати досліджувати знахідку, повідомляє http://life.pravda.com.ua.

Переглядів: 802

«Леопард» завтрашнього дня

Фільм українського режисера Мирослава Слабошпицького «Ядерні відходи», який розпо-відає камерну історію про чоловіка і жінку, котрі працюють у зоні відчуження, отримав «Срібного леопарда» фестивалю у Локарно.

Український глядач зможе побачити «Ядерні відходи» у рамках фестивалю «Молодість», а в листопаді фільм вийде у прокат як частина альманаху короткометражних робіт «Україно, гудбай!» (проект компанії «Артхаус трафік», частково підтриманий Агентством з питань кіно).

Переглядів: 1085

З бабусиної скрині і не тільки

21— 22 вересня Одеський обласний центр української культури проводитиме п’ятий обласний фестиваль-конкурс «Народний костюм: минуле і сучасність». Анкети-заявки на участь у цьому фестивалі приймаються до 31 серпня.

Для майстрів та колекціонерів Одещини проводиться конкурс костюмів за номінаціями: «Національний колорит у сучасному одязі» — пошив сучасного вбрання з елементами національної символіки; «З бабусиної скрині» — подання традиційного народного костюма, що зберігся до наших днів (із зібрань приватних колекцій, експонати центрів національних культур, краєзнавчих музеїв тощо); «Етнічний костюм» — пошив костюмів різних національностей; показ традиційного народного вбрання і сучасних колекцій одягу — дефіле.

Переглядів: 830

Вітрила незалежності

Із 17 до 24 серпня  в Одеській затоці проходитимуть одразу два важливі спортивні заходи: всеукраїнська відкрита регата крейсерських яхт Кубок Чорного моря і Кубок Одеської області. Не випадково останній день змагань припадає на День незалежності України. Десятки вітрил, наповнених вітром, — таким чином організатори змагань вітають одеситів та гостей міста зі святом. Взагалі ж у рамках регат заплановано 7 перегонів і накреслено понад 20 маршрутів, за якими вони можуть проходити, залежно від напрямку вітру перед стартом.

За словами організаторів, заявки на участь у нинішніх змаганнях подали близько 40 яхтових екіпажів. Загалом, перегони на «Кубок Чорного моря» і «Кубок Одеської області» сприймаються яхтовим співтовариством як підсумкові змагання чергового сезону, під час яких екіпажі прагнуть продемонструвати все краще, чого вони змогли досягти за рік тренувань. «Те, що нинішнього року в нашій Одеській затоці вперше за всі роки незалежності пройшов чемпіонат України з вітрильного спорту, — справді наша спільна перемога. І все ж, насамперед, це заслуга не чиновників від спорту, а самих спортсменів, яхтсменів, представників федерації вітрильного спорту», — зазначив президент Одеської обласної федерації вітрильного спорту, перший заступник голови Одеської обласної ради Микола Тиндюк.

Переглядів: 858

Капітани семи морів

В Одеський порт щодня заходить чимало великих та малих суден під прапорами різних країн. Візит литовської яхти «Reliant’59» привернув нашу увагу насамперед незвичним складом своєї команди. Це — 10 кращих студентів — учасників унікальної експедиції у рамках проекту, спрямованого на розвиток підприємництва серед молоді. 28 липня вони стартували зі Стамбула і вже встигли відвідати Бургас, Варну та Констанцу.

У прес-клубі «Паритет» учасники проекту зустрілися з представниками одеської влади та бізнесу.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net