Одеська філія Голлівуду?
Нещодавно до Одеси завітав голлівудський продюсер з одеським корінням Анатолій Фрадіс. Зустрівшись з Олексієм Костусєвим, він заявив про свої наміри відродити Одеську кіностудію. І тут на думку спадає суто одеське: «Шо, апять?»
Розмови про відновлення повноцінної роботи Одеської кіностудії ведуться давно, щонайменше — останні шість років, упродовж яких вона лише коли-не-коли слугує знімальним майданчиком для російських кінорежисерів. А віз і нині там — десь поблизу Верховної Ради. Принаймні так виходить зі слів Анатолія Фрадіса: «До Одеси я прибув з реальним бажанням знімати на Одеській кіностудії, з реальною пропозицією і реальними грошима. Коли зустрівся з керівництвом кіностудії, стало зрозумілим: подальша реалізація мого задуму залежить лише від того, як до цього поставиться українська влада».
Між рядків мовиться про нещодавній скандал, приводом для якого став рахунок у 5,7 мільйона гривень, виставлений Одеською міською радою керівництву кіностудії за п’ять років оренди землі на Французькому бульварі. Виплачувати організації, звісно, нічим, та це і непотрібно робити, адже нова редакція закону «Про кінематографію» звільняє кіностудію від орендних ви-плат за землю. Та в Одесі закони вилами по морській воді писані, тим паче коли йдеться про такий ласий шматок землі на узбережжі. Вочевидь, Одеську кіно-студію готують до банкрутства, а потім — «дерибану», і навряд чи комусь потрібно, аби вона знову запрацювала на повну силу…
За словами Анатолія Фрадіса, сьогодні тільки в Україні, Білорусі та Албанії можна задіяти висококваліфікованих кінематографістів, справжніх професіоналів своєї справи, за невеликі та навіть «смішні» гроші, і саме тому бажаючі знімати на Одеській кіно-студії неодмінно знайдуться. Треба «всього-на-всього» привести її у порядок: зробити повноцінний ремонт в усіх павільйонах та завезти необхідне обладнання, що він і прагне зробити.
Опікуватися Одеською кіностудією — майже «сімейна справа» для Анатолія Фрадіса: у 1919-у його дід будував її, а з 1933-го по 1966-й його батько керував нею… Чи буде він почутий в Україні? «Новопредставлений» директор ЗАТ «Одеська кіностудія» Андрій Звєрев запевнив, що сприятиме реалізації задуму голлівудського продюсера. «Зацікавленість у цьому масштабному проекті є і в української влади, треба лише дочекатися результатів діалогу між інвесторами та владою», — обнадіяв керівник департаменту менеджменту Фонду держмайна Юрій Нікітін. Отже, далі буде... Що?
Нагадаємо, приватне акціонерне товариство «Одеська кіностудія» створене в 2005 році на базі державного підприємства «Одеська кіностудія художніх фільмів» і є його повним правонаступником. З моменту створення і по сьогодні власником акцій ЗАТ «Одеська кіностудія» є держава в особі Фонду державного майна (50% +1 акція) та ПАТ «Нова кіностудія» (50% —1 акція), власник якого — бізнесмен Іван Фурсін, партнер Дмитра Фірташа.
Олена МИЛОСЕРДНА.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206