Переглядів: 3971

Майбутнє вже настало. Занадто спекотне

Джеймс Хансен, директор Інституту космічних досліджень імені Годдарда NASA, ще в 1988 році заявив, що саме людство спричиняє глобальне потепління. «Я малював похмуру картину наслідків нестримного зростання температури, спричиненого використанням людством викопного палива. Але я був занадто оптимістичним. Мої прогнози щодо підвищення рівня глобальної температури справдилися. Проте я не міг передбачити, як швидко ці зростання вплинуть та спричинять екстремальні погодні умови», — зазначив фахівець.

У новому дослідженні щодо зміни глобальної температури за останні шість десятиліть, яке було опубліковане нещодавно, Хансен та його колеги показали значні підвищення частоти спекотних літніх періодів, що може трагічно вплинути не лише на наше майбутнє, а й на сьогодення.

Це не кліматична модель або передбачення, а фактичні огляди погодних умов, які вже зафіксовані. Аналіз показує, що глобальне потепління збільшить імовірність екстремальних погодних явищ, а також що кожна людина впливає на метеорологічні умови, безпосередньо пов’язані зі зміною клімату. А ще аналіз засвідчує й те, що для екстремальних спекотних погодних умов недалекого минулого нема жодних інших пояснень, аніж зміни клімату.

Екстремальна спека в Європі в 2003 році, вогненебезпечна спека в Росії в 2010-у, катастрофічні засухи в штатах Техас та Оклахома торік — кожне з цих явищ пов’язане зі зміною клімату. І після того, як будуть зібрані погодні дані за період останніх кількох тижнів, дуже ймовірно, що саме зі змінами клімату буде пов’язане й нинішнє спекотне літо, від якого потерпаємо.

Ці погодні умови — не просто приклад того, до чого може призвести зміна клімату. Вони спричинені зміною клімату. Ймовірність того, що екстремальні умови створила природна мінливість — дуже мала.

Двадцять чотири роки тому Джеймс Хансен ввів поняття «кліматичні кубики» для того, щоб відрізнити довго-тривалу тенденцію зміни клімату від природної мінливості для щоденної погоди. Деякі літа спекотні, деякі — холодні. Деякі зими жорсткі, деякі — м’які. Це природна мінливість. Проте зі зміною клімату природна мінливість також змінюється. Навіть зі зміною клімату ми можемо іноді спостерігати холодніші за звичайні літні періоди або типово холодні зими.

Нові дослідження свідчать: наразі показник середньої глобальної температури неухильно зростає в зв’язку зі зміною клімату (до 0,8 градуса Цельсія за минуле сторіччя), екстремальні погодні умови стають дедалі частішими та набувають інтенсивнішого характеру по всьому світу.

Це світ, який ми змінили, і тепер ми повинні в ньому жити. У світі, який спричинив спеку в Європі в 2003 році, під час якої загинуло майже 50000 людей, у світі, який спричинив засухи в штаті Техас в 2011-у, що завдали збитків приблизно на 5 мільярдів доларів США. Такі події, як показують дані, стануть ще частішими та жорсткішими.

Ще є час для того, щоб діяти та запобігти такому погіршенню клімату, проте ми його, цей дорогоцінний час, втрачаємо. Ми можемо вирішити проблему зміни клімату шляхом поступового збільшення плати за видобування природних копалин. Це сприятиме новим розробкам та створенню надійної економіки з чистої енергетики. Це просте та ефективне рішення.

Майбутнє вже настало. Й воно занадто спекотне.

Джерело: КліматІнфо за матерілами Washington Post.

http://ecoburougcc.org.ua/ekolohichni-novyny/578-zmini-klimatu-strashnishi-nizh-mi-ochikuvali

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net