Переглядів: 1280

Свято ряснопільських віруючих

У селі Ряснопіль, що в Березівському районі, минулої неділі відбулися урочистості з нагоди освячення каплиці Святих Первоверховних апостолів Петра і Павла місцевої громади вірних греко-католицької церкви. На свято до ряснопільців завітали єдиновірці із сусідніх сіл, делегації з інших районів Одеської і Миколаївської областей. Освятив каплицю та відслужив у ній урочисту літургію екзарх Одесько-Кримський Української греко-католицької церкви Василь Івасюк.

Про деякі деталі з історії своєї церкви розповіли нам Віра Кіщенко та Ніна Глазунова, що стали її прихожанками з перших же днів. Отець Володимир Кічатий, кажуть вони, приїхав до Ряснополя півтора десятиліття тому. На прохання місцевих віруючих подбав про цей приїзд колишній голова КСП «Іскра» Сергій Лабунський. Сергій Петрович на той час був одним з наймолодших керівників у районі, але переймався не лише запитами молоді, а й з щиро приймав до душі те, що турбувало старших. Як переповідають старожили, сільський храм у Ряснополі за наказом районного керівництва місцеві атеїсти зруйнували ще під час хрущовського правління. Аби похрестити дитину, людям доводилося їздити аж до Березівки, що за 25 кілометрів. Комсомольці та комуністи робили це потайки. Щоб поховати по-християнськи покійника, у пошуках священиків мандрували ряснопільці сусідніми селами, бувало — навіть до Миколаївської області. Траплялися, на жаль, і такі сумні випадки, коли доводилося ховати людей без належних релігійних ритуалів. Якось Лабунський поїхав у Західну Україну у виробничих справах. Там і зустрівся з молодим священиком Володимиром Кічатим та вмовив його на переїзд до Ряснополя, де, до речі, компактно проживають переселенці саме із західноукраїнського регіону.

Перші служби відправлялися у приміщенні, що належало аптечному управлінню. Але там почали збільшувати орендну плату і вона перевищила доступні для релігійної громади розміри. Лабунський, прислухавшись до людей, узявся за відбудову розваленого храму, а очільниця сільради, нині покійна Людмила Курицина, для тимчасового користування надала віруючим куток при дитячому садку, який у ті «лихі дев’яності» через «дірявість» державного бюджету закрився. Бу-дівництво храму згодом, на жаль, довелося припинити. І не тому, що бракувало коштів — заборонили чиновники від архітектури і будівництва, які після обстеження зробили висновок про аварійність фундаменту. Тож про величний храм у селі поки що можна лише мріяти. Може, колись він тут і буде. Наразі ж ряснопільці мають каплицю. Приміщення скромне, але достатнє для служб божих, молитов. До речі, у сусідніх Основі та Улянівці, де теж править протоієрей Володимир, ці дійства також провадяться у капличках. А ось у Семихатках, завдяки старанням отця Володимира та владики Василя, кілька років тому вдалося звести й храм. Нині люди із багатьох сіл Березівського району Одещини та деяких населених пунктів сусідньої Миколаївщини вже їдуть у Ряснопіль до отця Володимира, коли у них виникає потреба у якійсь релігійній відправі.

Звертаючись того святкового дня до вірян Ряснополя, владика Василь благословив їх на хліб та на добру долю, а ще сказав такі слова: «Треба будувати храм у наших серцях. Кожне життя — то цеглина у будівництві Церкви і Держави».

Живімо ж, пам’ятаймо і будуймо.

Олександр ВИНОГРАДІВСЬКИЙ.
Березівський район.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net