Переглядів: 1014

«Куяльник» відповів на звинувачення

У попередньому номері «Чорноморських новин» вийшла публікація про конфліктну ситуацію, яка на одному з одеських ринків набула нової гостроти. Йшлося про «круглий стіл» «Про негативні тенденції на авторинку «Куяльник», що можуть перерости в масові заворушення», на якому деякі працівники ринку разом з представниками Одеської ОДА звинувачували однойменний кооператив у здирництві та «наїздах». Наступного ж дня після цього «круглого столу» відбулася прес-конференція-відповідь «Гра без правил, або Бізнес на одеських ринках» за участю підприємців, котрі на початку тижня мітингували під офісом Партії регіонів у Києві, представників кооперативу «Куяльник» та одеської опозиції.

За словами голови фракції «Фронту змін» в Одеській міській раді Олександра Остапенка, ситуація на одеських ринках дійшла до абсурду: «На ринках практично панує своєрідне кріпосне право, коли доля працівників залежить від волі і настрою «хазяїна». Він також додав, що землю під ринками продають разом з «душами». «Ми проти свавілля на ринках і доведемо все до логічного кінця. Ринки повинні належати тим, хто на них працює», — зазначив депутат. Одеські «фронтовики» вже звернулися з приводу ситуації на ринках «Привоз» і «Куяльник» до народного депутата Геннадія Москаля. Він з трибуни Верховної Ради озвучив звернення до Генпрокуратури з приводу тих порушень, які мали місце при приватизації та передачі землі, а також тих поборів, які існують зараз. Так, за інформацією Олександра Остапенка, керівництво «Привозу» щомісяця отримує з ринку більше 20 мільйонів гривень, і ці гроші залишаються в тіні. Місцева влада, на думку депутата, знає про ці злочини, і нічого не робить, оскільки «має особистий інтерес».

Підприємці «Куяльника» вже розчарувалися в наших чиновниках: їм набридло безрезультатно стукати у кабінети одеської міської та обласної влади, адже, крім додаткових перевірок, ці звернення нічого не дають. Саме тому вони відправили листа, де описали ситуацію на одеських ринках, президенту... сусідньої держави Володимиру Путіну. За словами голови кооперативу «Куяльник» Євгена Хайкіна, у зв’язку з тим, що президент України Віктор Янукович не реагує на прохання підприємців про недопущення захоплення ринку бандитами, вони були змушені звернутися до Путіна, оскільки тут, за їхніми даними, простежується чеченський слід. «Відбулася операція з викупу авторинку «Куяльник» групою чеченців: тих злочинних елементів, які намагаються захопити ринок і забезпечувати за рахунок цього грошима бандитські формування на території Росії», — зробив заяву Євген Хайкін і додав, що вже через вісім днів після звернення від президента Російської Федерації при­йшла відповідь, у якій повідомляється, що заяву направлено до Кабінету Міністрів України, який і має відповісти.

За словами представників «Куяльника», одеська обласна влада нещодавно від бездіяльності перейшла у наступ. Підприємці ринку зібрали підписи про відставку голови Одеської облдержадміністрації Едуарда Матвійчука у зв’язку з тим, що ОДА не діє, знаючи про злочини на ринку. Заяву підписали 530 підприємців, проте ніяких конкретних дій у відповідь з боку адміністрації не було. Щоправда, сам очільник ОДА відреагував. Він особисто зателефонував голові кооперативу авторинку. «Я, Хайкін Євген Ігорович, голова кооперативу авторинку «Куяльник», хочу зробити офіційну заяву. 10 липня 2012 року о 12 годині 38 хвилин через приймальню губернатора мені подзвонив Едуард Леонідович Матвійчук й оголосив війну. Я заявляю офіційно. Телефон, з якого був зроблений дзвінок, — 731-46-63. Це приймальня Матвій­чука. Таким чином, наш шановний губернатор, голова обласної організації Партії регіонів, оголосив війну 530 підприємцям, які підписали звернення до губернатора з вимогою повернути землю, на якій розташований авторинок «Куяльник», у комунальну власність, оголосив війну 52 ринкам, що функціонують на території Одеси. Ми прийняли виклик і готові до дій», — наголосив Євген Хайкін. Після такої телефонної розмови підприємці «Куяльника» день у день чекають силової атаки, ініційованої обласною владою.

Що ж стосується усіх звинувачень на адресу кооперативу, які пролунали під час «круглого столу» «Про негативні тенденції на авторинку «Куяльник», що можуть перерости в масові заворушення», Євген Хайкін їх відкидає. «Нас на цей «круглий стіл» взагалі не запросили, але у нас є запис, і ми готуємо позов до суду, оскільки нам самим цікаво дізнатися, куди пішли ті 14 мільйонів, які ми нібито зібрали, за словами Максимовича», — зазначив голова кооперативу. Він підкреслив, що всі озвучені звинувачення зараз вивчаються і, щойно це буде зроблено, позов буде поданий. Заперечили учасники прес-конференції й інформацію про те, що облдержадміністрація зверталася з приводу незаконних операцій на ринку «Куяльник» в прокуратуру. За їхніми даними, ОДА просто перенаправила одну з чоти­рьох заяв підприємців, водночас жодного факту злочину обласна влада особисто не підтвердила.

Що ж до звинувачень у рейдерських атаках, кооператив «Куяльник» вважає їх смішними. Головне, чого вони намагаються досягти — це переведення ринку в комунальну власність, а не його захоплення, як розповідають опоненти.

Людмила ІВАЩЕНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net