Переглядів: 1022

З чолобитною до прем’єра, або Підприємці попереджають: терпець уривається

Як підрахував Центр дослідження суспільства, з 30 червня по 6 липня на вулицях України відбулося, щонайменше, 139 протестних акцій, а це майже 20 виступів на день, і це рекордна кількість за останні три роки. Для порівняння: середня щоденна кількість по­дібних подій у 2011-у не перевищувала шести. Навіть неймовірна спека, як бачимо, для протестувальників не стала перешкодою.

Цього тижня свої корективи у цю статистику встигли внести й одесити. Так, 9 липня у Києві відбулася акція працівників семи одеських ринків. Вони влаштували міні-базар на пластикових столах прямо навпроти офісу Партії регіонів, де розклали овочі, фрукти, сушену рибу, одяг та автозапчастини. Місце обрано не випадково — одесити при­йшли протестувати до партійного штабу, щоб донести своє слово до лідера ПР Миколи Азарова, адже неодноразові звернення до впливових «регіоналів» на Одещині, зокрема міського голови та голови облдерж­адміністрації, за словами підприємців, нічого, окрім перевірок з боку податкової служби, не дали.

Протестували одесити не просто так, а креативно. Навіть «чолобитну» Миколі Яновичу передали. А там і про бояр, які данину збирають, наче солов’ї-розбійники, і про бусурман, які тут у князях ходять, і про губернатора з градоначальником, які працівників ринків разом із землею продають… У «чолобитній» до прем’єра торговці навіть пообіцяли «платити в скарбницю государеву вдвічі більше», якщо той звільнить їх від «супостатів паразитних», а також застерегли, що їхня «лють накипівша» може на волю скоро вирватися, якщо нічого не зміниться...

Були серед цих мітингувальників і працівники авторинку «Куяльник». Один з них навіть тримав у руках плакат «Спасибо Партии Родной за постоянный геморрой!». Ситуація на цьому ринку загострюється дедалі більше, про що свідчить, зокрема, остання заява тамтешніх підприємців на ім’я голови громадської ради при облдержадміністрації. Уривки з неї під час «круглого столу» «Про негативні тенденції на авторинку «Куяльник», які можуть перерости в масові заворушення» зачитав заступник голови громадської ради при ОДА Володимир Максимович.

«Тривалий час на території автомобільного ринку «Куяльник» діє угрупування під виглядом кооперативу «Куяльник», яке здійснило рейдерську атаку на авторинок. Відчуваючи безкарність, це угруповання шляхом погроз і насильства щодо підприємців авторинку незаконно здійснює збір коштів щомісяця в сумі 150 — 250 тисяч гривень, а іноді й більше. Для цього задіяні виконавці у кількості 30 — 40 осіб, які незаконно отримують щомісячну заробітну плату від 5 до 25 тисяч гривень. Слід зазначити, що ці виконавці ніде не зареєстровані і не оформлені, називають себе керівниками, начальниками охорони та охоронцями неіснуючого підприємства і не мають будь-яких свідоцтв, ліцензій на охоронну та іншу діяльність», — йдеться у заяві.

Фінансові потоки ринку зацікавили й обласну владу. За словами Володимира Максимовича, протягом останніх трьох років кооператив авторинок «Куяльник» не перерахував до бюджетів усіх рівнів податків на суму 6 мільйонів 234 тисячі гривень. За його підрахунками, за цей час кооператив, який очолює Євген Хайкін, зібрав у підприємців-орендарів понад 14 мільйонів. Зараз, сказав Володимир Максимович, ті ж люди, які були засновниками старого кооперативу, створюють новий — «Вікторія» і збирають з підприємців по 150 доларів. Про те, що кооператив залякує тих, хто не бажає платити, а також про найняту охорону, яка не пускає на ринок адміністрацію, обласна влада також знає.

Підприємці авторинку наголошують, що з них збирають великі гроші за допомогою погроз і здирства, однак навіть не це вони вважають головною проблемою. «Угруповання має чітку організаційну структуру. Загальне керівництво здійснює депутат Одеської міської ради Бовбалан, якого не так давно виключили з партії «Родина», і Хайкін. Мета цього угруповання очевидна: нахабно і цинічно забрати чужу власність, грубо порушуючи Конституцію і закони України. Після здійснення рейдерської атаки на авторинку різко погіршилася кри­міногенна, санітарно-епідеміологічна та протипожежна ситуація», — процитував ще один уривок із заяви підприємців Володимир Максимович. Крім іншого, в заяві представників «Куяльника» йдеться про те, що лідери кооперативу грубо шантажують голову ОДА Матвійчука шляхом збору підписів за його відставку з посади.

У підприємців безліч претензій до кооперативу, очолюваного Євгеном Хайкіним. Попри збори і залякування, кооперативникам закидають, як мінімум, хуліганство. Підприємці розповіли, що у разі проявів непокори їм, наприклад, заварюють контейнери. Одному з працівників ринку навіть, забруднили контейнер фекаліями. Підприємець Юрій Липський поскаржився, що працівників ринку позбавили власності і зробили

суборендаторами. «Ми провели переговори з новим власником землі. Підкреслюю, що землі, а не ринку, бо будівлі, які розташовані на цій землі, — наші. Так-от, єдиним ви­рішенням спірного питання може стати нормальний договір, який нас закріпить на нашій землі. Зараз ми працюємо над договором», — додав він.

Заступник голови Одеської ОДА Валерій Матковський також бачить вихід в укладанні договорів. Він підкреслив, що підприємцям було запропоновано самостійно підготувати текст договору з керівництвом авторинку, виклавши в ньому всі вимоги до адміністрації. За таким договором підприємці, зокрема, зможуть чітко визначити право власності на побудовані ними торгові об’єкти тощо. «Коли люди реально побачать, що за ними буде закріплено право власності на їхні торговельні павільйони і всі взаємини на ринку будуть переведені в правову площину, а орендна плата піде на вирішення потреб підприємців ринку, соціальна напруга одразу спаде», — переконаний Валерій Матковський.

Посадовець розповів, що у зв’язку із загостренням ситуації зараз ведуться переговори з усіма учасниками конфлікту, проте спільну мову знайдено лише з власниками ринку і частиною підприємців. Зокрема, з Халідом Мусаєвим вдалося досягти домовленості про те, що на ринку, для попередження заворушень, буде розміщений пункт міліції. Що ж до з’ясування того, хто є власником землі під ринком «Куяльник», то ці суперечки, на його думку, повинні вирішуватися винятково в судовому порядку. «При­ймати будь-які рішення з цього питання не входить у компетенцію Одеської обласної державної адмі­ністрації», — підкреслив Валерій Матковський.

Учора, коли цей номер газети вже здавався у друк, в Одесі проходила ще одна прес-конференція щодо ситуації на ринках. Відтак — далі буде...

Людмила ІВАЩЕНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net