Протестна спека
Прийняття закону про мови спричинило максимальну кількість виступів за останні три роки
З приходом літа — традиційного періоду відпусток та затишшя у соціально-політичному житті — кількість протестів в Україні, попри всі очікування, б’є рекорди.
У травні та червні було знову побито абсолютний місячний рекорд кількості протестних подій за весь період моніторингу протестів, репресій і поступок, який проводить Центр дослідження суспільства (ЦДС). Протягом травня на вулицях України відбулася 321 протестна подія, а впродовж червня — щонайменше 323, а також зафіксовано 62 негативні і 28 позитивних реакцій на протести. Останній раз рекордну кількість протестів ЦДС фіксував у березні 2012-го. Для порівняння: на піку протестів під час «підприємницького Майдану» у листопаді 2010-го було зафіксовано лише 292 протестні події. Минулого ж тижня побито абсолютний тижневий рекорд кількості протестних подій за весь період моніторингу: з 30 червня по 6 липня на вулицях України відбулося принаймні 139 протестних подій, зафіксовано 27 негативних та 19 позитивних реакцій на них. Таким чином, у середньому минулого тижня ЦДС фіксував майже 20 протестних подій щодня. Для порівняння: середня щоденна кількість подій в 2011 році склала лише близько шести.
Спеки до соціально-політичного життя під стінами владних установ очевидно додало прийняття закону про мови. Дві третини акцій (93 протестних події), які відбулися минулого тижня, стосувалися «мовного питання». Найчастіше за мову люди виходили протестувати у Львівській (16 подій), Івано-Франківській (9), Харківській (6), Рівненській (6), Закарпатській (5) областях та у м. Києві (9).
Аналіз учасників протестів довкола «мовного питання» чітко й однозначно вказує на високу зацікавленість у ньому політичних партій. Минулого тижня вони взяли участь у 68% (63 події) «мовних» протестів. При тому що загалом за 2011 рік партії брали участь лише в 34% від усіх протестних подій.
Але, попри високу участь політичних партій, загальна кількість учасників «мовних» протестів не була високою. Минулого тижня у 44% таких протестів взяли участь менше ста осіб, при цьому для 34% подій чисельність не була повідомлена взагалі. У 2011 році протести за участі менше сотні людей становили майже таку саму частку від усіх протестів.
Характерні висока мобілізація політичних партій та невисока кількість учасників протестів довкола закону про мови вказують на зацікавленість політиків у створенні «мовного» ажіотажу та низьке бажання звичайних громадян брати активну участь у цьому конфлікті.
Нагадаємо, Центр дослідження суспільства проводить моніторинг протестів, репресій і поступок вересня 2009 року.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206