Переглядів: 917

Це — спадщина людства

Чотири природні та чотири культурні об’єкти поповнили список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Зокрема, до списку увійшли: прикраси сільських будинків у Швеції, узбережжя Каріока в Бразилії, пам’ятник кам’яного століття в Чатал-Хююке (Туреччина), вугільні шахти Валлонії (Бельгія), озера Уніанга (Чад), археологічний запо­відник Чендзян (Китай), заповідник Дзанга-Санга в Африці та гори Західні Гхати (Індія).

Як повідомила прес-служба ЮНЕСКО до списку Всесвітньої спадщини вперше потрапив об’єкт з Республіки Чад. Це озера Уніанга (18 пов’язаних між собою водойм) в районі Еннеді в пустелі Сахара.

Сільські будинки в провінції Гельсінгланд на сході Швеції розписані в стилі, що об’єднує риси народної творчості з напрямами мистецтва, популярними серед земельної знаті того часу — бароко та рококо.

Прибережні ландшафти Каріока (Ріо-де-Жанейро, Бразилія) — об’єкт, який включає не лише будови, а й унікальний гірсько-морський пейзаж. У комплекс входить гора Корковаду із знаменитою у всьому світі статуєю Христа-Спасителя.

Чатал-Хююке (Туреччина) — це два горби в південній частині Анатолійського плоскогір’я. Тут було виявлено настінний живопис, скульптури та інші сліди художньої творчості епохи неоліту (7400 — 6200 рр. до н.е.) і бронзового віку (6200 — 5200 рр. до н.е.).

Гірничодобувні комплекси Валлонії (Бельгія) — об’єкт, який включає вугільні шахти, що щонайкраще збереглися, побудовані з початку XIX по другу половину XX століть.

Археологічний заповідник Чендзян (Китай) загальною площею 512 га примітний скам’янілостями, які тут збереглися і дають уявлення про морське життя раннього кемб­рійського періоду палеозойської ери.

Заповідник Дзанга-Санга (Конго, Камерун і Центрально-Африканська Республіка) об’єднує три національні парки. Велика його частина не зазнала впливу людської діяльності.

Західні Гхати (Індія) — гірське пасмо, старше Гімалаїв. Екосистеми його високогірних лісів впливають на погодні умови в Індії.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net