Переглядів: 802

У біженців вибору нема. У нас — є

За рішенням Генеральної Асамблеї ООН починаючи з 2001 року 20 червня відзначається Всесвітній день біженців. Цьогоріч цей день пройшов під гаслом «У біженців немає вибору. У вас є».

Від нинішнього року ООН відзначатиме Всесвітній день біженців у контексті нової мультиме­дійної кампанії «Дилеми», яка покликана висвітлювати складні проблеми, які постають перед біженцями, щоб люди могли збагнути їх суть.

Звертаючись до світової громадськості, Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун зазначив:

«Понад 42 мільйона жителів планети були змушені покинути свої будинки і громади. Тільки за останні півтора року через хвилі конфліктів, які прокотилися через Кот д’Івуар, Лівію, Малі, Сирію, Сомалі та Судан, з цих країн змушені були втікати понад мільйон жителів. За цими цифрами стоїть щось більше, ніж просто статистика: це конкретні люди і сім’ї, у яких докорінно змінилося життя, громади були знищені, а майбутнє залишається непевним.

Всесвітній день біженців — це нагода згадати про всіх постраждалих й активізувати наші дії на їх підтримку.

Четверо з кожних п’яти біженців — з країн, що розвиваються; їм була надана виключна гостинність з боку приймаючих країн, які самі зазнають серйозних лих. Найбільше число біженців приймають у себе Ісламська Республіка Пакистан та Ісламська Респуб­ліка Іран: на ці дві країни припадає два з половиною мільйона біженців. Туніс і Ліберія також належать до числа країн, які, незважаючи на власні національні проблеми, залишили свої кордони відкритими і ділять свої мізерні водні, земельні та інші ресурси з тими, хто постраждав від наслідків збройного насильства.

У Кенії третім за величиною містом є табір біженців, де надали притулок півмільйона сомалійців, багато з яких живуть у вигнанні вже третє десятиліття. У Нігерії, Мавританії і Буркіна-Фасо, які потерпають від голоду та посухи, сьогодні перебуває 175000 біженців, котрі втекли від конфлікту в Малі.

Не можна залишати ці країни один на один з таким тягарем. Організація Об’єднаних Націй, і зокрема управ­ління Верховного комісара у справах біженців, працює над вирішенням усіх цих завдань, надаючи також захист і допомогу 15,5 мільйона осіб, переміщених у межах їх власних країн. Проте однієї гуманітарної допомоги недостатньо. З останньої доповіді управлін­ня Верховного комісара у справах біженців про глобальні тенденції видно, що темпи переміщення людей випереджають вжиті у зв’язку з цим явищем заходи. Ми повинні спільно домагатися мобілізації політичної волі з метою попередження та припинення конфліктів, що спричиняють потоки біженців. Домігшись відновлення безпеки, ми повинні прагнути усунути причини, які лежать в основі конфлікту, забезпечивши стабільне повернення біженців за допомогою надання їм доступу до можливостей життєзабезпечення, послуг і правопорядку. Незважаючи на повсюдні бюджетні труднощі, ми не повинні відвертатися від тих, хто потрапив у біду. Люди стають біженцями, коли у них нема вибору. Наш же вибір повинен полягати в наданні їм допомоги».

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net