Переглядів: 798

Новий статус «Чайки»

На базі оздоровчого комплексу «Чайка» Одеського національного політехнічного університету в Ові­діопольському районі в 2014 році буде створений Міжнародний студентський центр рекреації та туризму (ISCRT), у якому зможуть щорічно відпочивати близько тисячі студентів та викладачів з України, Румунії та інших держав.

Проректор Одеської політехніки з міжнародних зв’язків В’ячеслав Шобік повідомив УНІАН, що «ініціаторами реалізації європейського досвіду в розвитку молодіжного та студентського туризму й оздоровлення на Одещині стали студенти і співробітники двох ВНЗ дружніх країн — ОНПУ та університету «Стефан чел Маре» в Сучаві. За його словами, реалізацію проекту ISCRT підтримало керівництво Одеси та регіону, Міносвіти, молоді та спорту України, а також Євросоюз, який виділив майже 1,8 мільйона євро для створення протягом двох років у районі Кароліно-Бугазу міжнародного оздоровчого комплексу, де також будуть забезпечені умови для щорічної реабілітації не менше ста молодих людей з обмеженими можливостями з країн-сусідів.

Як уточнив керівник проекту ISCRT — начальник відділу маркетингу та інноваційної політики ОНПУ Валерій Лебідь, з метою координації зусиль представники вишів провели в Одесі зустріч, на якій погодили головні етапи реконструкції комплексу «Чайка» та стажування україн­ських учасників реалізації міжнародного проекту в Румунії. «Керівництво Одещини і політехнічного університету, зокрема, керуються тим, — зазначив Валерій Лебідь, — що шлях інтеграції в європейське співтовариство є стратегічним вектором розвитку України. Цей шлях вже успішно пройшла Румунія. Тому досвід румунських партнерів є актуальним і важливим для українських представників органів влади та суб’єктів студентського і туристичного секторів у ЄС».

Крім реконструкції оздоровчого центру «Чайка», проектом передбачається також проведення форуму українських і румунських студентів, створення студентського інформаційно-туристичного центру, веб-сайта тощо.

Представники університету «Стефан чел Маре» Адріан Грау, Штефан Пурічі, Іліє Дорофтей запевнили українських партнерів з реалізації проекту ISCRT, що румунські групи активності створять найсприятливіші умови для вивчення та подальшого впровадження європейського досвіду в рекреаційно-туристичній сфері півдня України.

Як підкреслив економічний радник генерального консульства Румунії в Одесі Думітру Керегі, «органи влади Румунії нададуть необхідне сприяння для в’їзду в країну і успішного навчання українських учасників міжнародного проекту».

Михайло АКСАНЮК.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net