Переглядів: 891

Намистинка

У народі кажуть: не мала баба клопоту — купила порося. Правильно кажуть. Будь-яка домашня живність — порося, корова, десяток курей чи гусей — то щоденний невсипущий клопіт. Але де у місті корови? Тут здебільшого мають справу з папужками, кішками чи собаками. От і я, коли донька аж за кордон вийшла заміж, полишивши мене в чотирьох мовчазних стінах, вирішила придбати маленького песика.

У гамірних рядах «Старокінки» замилувалася довговухим шоколадного окрасу спанієльчиком. Взяла цуценятко до рук та вже й не випустила. Поки підростав мій новий друг Тимко, був дзявкітливим, невгамовним, непосидючим. Що ж, малеча, вона і є малеча: це треба перетерпіти, по можливості навчаючи чотирилапого вихованця гарних манер. І все буде добре.

Лише одного разу Тимкова мисливська природа знівелювала мої виховні зусилля. Втім, сама у тому й винна. Відпустивши його погуляти, вирішила погодувати голубів пшеницею, що залишилася від куті. Густо насипала на доріжку зерна. Голуби накинулися, мало не вилазячи один одному на голови. Ну хіба ж міг природжений мисливець Тимко проігнорувати таку концентрацію потенційної здобичі? Доля секунди знадобилася, щоб голуб опинився в його зубах. Приніс бездиханну пташку до моїх ніг і віддано вмостився поруч. Що робити — лаяти, кричати? Я «нічого не сказала» Тимку, лиш відтоді ніколи близько не підпускала його до місця, де годували голубів. Якщо хотіла погодувати птахів сама, робила це без нього.

Виріс мій чотирилапий друг на диво товариським. Одного разу його повідок насмілився потримати в зубах сусідський кіт, іншого — ремінець підхопила спритна ворона. І нічого — Тимко й не подумав їм мстити.

Якось на початку зими, повертаючись з магазину, побачила біля дверей парадного входу малесеньке кошеня. Грамів зо триста — не більше. Змерзло, тремтіло, дивилося на мене жалісними голодними очима. Треба не мати серця, аби байдуже пройти мимо. Подумала: перетримаю у холоди, потім нехай гуляє, де хоче. За те, як сприйме це Тимко, була спокійна.

Уже в квартирі, мостячи кошеняті коробку з подертим папером, повторила обіцянку вголос. Поруч з коробкою постелила стару вовняну хустку. Напившись молока, кошенятко скрутилося на ній затишним калачиком. Ну геть намистинка! Так і пристала до кішечки ця кличка.

З Тимком вони стали друзями, хоч куди. Оте усталене «живуть, немов кіт із собакою», цієї парочки абсолютно не стосувалося. Як і Тимко, Намистинка виявилася надзвичайно акуратною. Жодного разу ніде не залишила запахущого сліду, окрім коробки з нарваним папером. Ми йшли з собакою гуляти, а вона навіть не просилася. Вигляне за вхідні двері — того з неї й досить.

Якось наша Намистинка кудись поділася. Всі двері, вікна зачинені, а її нема. Вже не знали з Тимком, де й шукати. Нарешті пес задер голову й насторожено гавкнув у бік вузенької ніші за шафою. Там давно зберігалася стара запилюжена вага. На її шальці Намистинка солодко заснула. Так я дізналася, що маленька кішечка вже заважила півтора кілограми.

Для мене ті «півтора кілограми» стали рятівними. Кілька років страждала від болю в правиці. Вище плеча рука не піднімалася. Гадала, це назавжди. Та всю зиму, тільки-но приляжу, Намистинка вискакувала на моє хворе плече й «масажувала» його передніми лапами. І якось, дістаючи чашку з горішньої полиці, я з подивом виявила, що роблю це правою рукою. Так Намистинка віддячила мені, що не дала їй загинути посеред зимової холоднечі.

Ольга ПОВОЛОЧКО.
м. Одеса.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net