Переглядів: 978

ОМКФ: у журі — глядач

До початку Одеського міжнародного фестивалю ще майже місяць, та про його успішність уже говорять. І говорять про це факти: наразі акредитовано 2,5 тисячі гостей, серед яких — топ-менеджери топ-кінофестивалів світу — каннського, берлінського, венеціанського… Кіносвято розтягнеться на тиждень — з 13 по 21 липня.

До нас їде... режисер

Серед знаменитих гостей кінофоруму — режисери Пітер Грінуей та Сергій Лозниця, акторки Клаудіа Кардінале та Ріната Літвінова, кінокритики зі всього світу та учасники знімальних груп фільмів, які увійшли до конкурсної програми. Усіх їх можна буде побачити на так званій «червоній доріжці», яку й цього року вистелять перед Одеським оперним театром, де втретє пройдуть церемонії відкриття та закриття фестивалю.

Фільм, фільм, фільм!

Конкурсна програма формувалася з 600 картин — саме стільки заявок було подано на ОМКФ цього року. За гран-прі — статуетку «Золотий Дюк» — у міжнародному конкурсі змагатимуться найперспективніші режисери напрямку «арт-мейнстрим», якому цього разу віддала перевагу селекційна комісія, — від іспанського провокатора Алекса де ла Іглесіа до нового каннського улюбленця Сергія Лозниці.

«Фестиваль розвивається, а відтак розвивається і його програмна концепція, — каже президент ОМКФ Вікторія Тігіпко. — Перехід від фестивалю комедій до «арт-мейнстриму» суттєво піднімає рівень якості програми».

До національного конкурсу відібрані вісімнадцять українських фільмів, серед яких — повнометражні ігрові, документальні та короткометражні стрічки, зняті за останні півтора року.

Не однією тільки конкурсною програмою житиме глядач. Упродовж фестивалю відбудуться гала-прем’єри чотирьох найактуальніших фільмів поточного кіносезону: «Любов» Міхаеля Ханеке, «Цезар повинен померти» братів Тавіані, «Римські канікули» Вуді Аллена та кіноальманах різних авторів «Гавано, я люблю тебе».

Не обійдеться цього року й без показів просто неба: на Потьомкінських сходах режисер Тодд Солондз, онук Чарлі Чапліна, представить шедевр свого діда — німу романтичну комедію «Вогні великого міста», а на Ланжеронівському спуску етно-хаос гурт «Даха-Браха» супроводить концертом найкращий фільм Олександра Довженка — «Земля».

А суді — хто?

«Одеса-мама» стала головним суддею фестивалю: цього року володаря гран-прі ОМКФ визначать глядачі. Однак переможця у категоріях «Найкращий фільм», «Найкраща режисура» та «Найкраща акторська робота» все ж таки назве журі: німецький актор Олександр Фелінг, ізраїльсько-французький режисер Михаль Боганім, генеральний директор МКФ «Молодість» Андрій Халпахчі, британський режисер і сценарист Шейн Медоуз. Очолить журі — відомий російський кінознавець, почесний президент Міжнародної асоціації кінопреси Андрій Плахов.

Розважатися, розважатися і ще раз... вчитися

Паралельно з основними фестивальними майданчиками — кінотеатром «Родина» та Театром музичної комедії ім. М. Водяного — працюватиме «Школа кінокритиків ОМКФ».

«Це навчальний курс та творча платформа для спілкування молодих спеціалістів, що пишуть та цікавляться кіно, з професіоналами кіноіндустрії; це творча лабораторія ідей», — пояснює Вікторія Тігіпко.

Лекторами школи будуть відомі кінокритики з різних країн світу: Мартін Ленлі, Сергій Рахлін, Андрій Плахов, Антон Мазуров… Програма кіношколи тісно пов’язана з програмою ОМКФ, що дає змогу її «учням» одразу проявити себе: вести офіційний щоденник кінофоруму, писати рецензії та критичні статті щодо фестивальних фільмів, робити сюжети для фестивального телебачення тощо.

Кому білетик?

Потрапити на всі покази всіх фільмів ОМКФ зі знижкою дасть змогу «фестивальний абонемент». Замовити його можна на офіційному сайті кінофоруму: http://oiff.com.ua/ru/viewers/festival-pass.

Партнерами фестивалю, окрім численних спонсорів, виступили Британська рада в Україні, посольство Німеччини, Гете-інститут, Польський інститут, посольство Франції, Французький культурний центр, фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Олена МИЛОСЕРДНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net