Переглядів: 907

Перший удар по м’ячу у матчі за демократію

Відкритий лист народу України

Упродовж наступних тижнів Україна буде нести почесний обов’язок співорганізатора чемпіонату з футболу «Євро-2012», а отже, опиниться під «прицілом» міжнародних засобів масової інформації. Я сподіваюся і переконаний, що тисячам відвідувачів, які приїдуть в Україну, буде наданий теплий прийом і що «Євро-2012» змінить імідж України в очах усього світу.

Європейський Союз та його держави-члени простягли руку дружби вашій країні, демонструючи готовність до вільної торгівлі, безвізового режиму і допомоги українській владі в модернізації та реформуванні законів і суспільних послуг для того, щоб протистояти викликам ХХІ століття.

Проте тепер для України настав час діяти. Демократичні стандарти, незалежність судової системи, дотримання прав людини і непохитна повага до верховенства права є передумовою для відносин ЄС з Україною задля досягнення подальшого прогресу та для того, щоб українців сприймали як громадян, а не як суб’єктів. Розвиток останніх подій наштовхує на тривожні висновки. Арешти політичних противників, погіршення умов ведення бізнесу та діяльності ЗМІ й системна корупція свідчать, що громадяни України в даний час позбавлені фундаментального права жити в країні, де влада служить народу і де конституційний порядок дотримується як політиками, так і чиновниками.

28 жовтня 2012 року українці зможуть віддати свої голоси на виборах до Верховної Ради, що стане вирішальним у відносинах ЄС з Україною, але, що більш важливо для вас, українці, це має стати ще одним каменем у фундаменті демократії. Дуже важливо, щоб вибори були вільними і справедливими, у відповідності з усіма міжнародними стандартами.

Від імені Альянсу лібералів і демократів у Європейському парламенту і тих ліберально налаштованих українських політиків, які нещодавно (25 — 26 травня) зібралися в Одесі для обговорення перспективи європейської інтеграції України, я звернувся до міністерств закордонних справ усіх держав — членів ЄС і Верховного представника з метою створити до політичних літніх канікул механізм моніторингу виборів та підтримки за спільного управління Європейським Союзом, Радою Європи та ОБСЄ.

Ми пропонуємо, щоб традиційні зусилля зі спостереження за виборами почалися на найбільш ранньому етапі і щоб місія спостерігачів за виборами була доповнена консультативною групою, яка зможе допомогти Центральній виборчій комісії виконувати свої обов’язки. Відповідальність за системну слабкість демократії в Україні не тільки на партії влади, але й на опозиції.

Ми всі повинні працювати разом, щоб переконатися у тому, що коли ейфорія футбольного чемпіонату закінчиться, народ України зміг вийти істинним переможцем жовтневих виборів.

Гі ВЕРХОФСТАДТ,
президент Альянсу лібералів і демократів
у Європейському парламенті.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com