Переглядів: 944

Стрибок у часі зі смартфоном

Сучасний світ неможливо уявити без новітніх технічних пристроїв. Вони використовуються практично в усіх сферах людського життя, зокрема у сфері розваг. Сьогодні вже нікого не здивують віртуальні подорожі містами планети. А що, як поєднати реальність з віртуальним світом? Чи можна буде тоді подорожувати в часі? Відповідь — так!

Усім бажаючим здійснити таку подорож на допомогу прийде доповнена реальність — проект, запущений спеціально до «Євро-2012». Кілька нехитрих маніпуляцій — і на ваших очах візуально поєднаються два спочатку незалежні простори: світ реальних об’єктів довкола і світ віртуальний, такий, яким він був багато років тому. Все це відображається на екрані смартфону, і його власник може побачити, які зміни відбулися з історичними об’єктами.

Нещодавно оператор мобільного зв’язку «МТС Україна» спільно з сайтом «Интересный Киев» оголосили про запуск у столиці національного історичного проекту з використанням інноваційної технології доповненої реальності. Цей проект дає користувачам смартфонів можливість не тільки дізнатися, як виглядали існуючі історичні об’єкти в минулому, а й побачити ті з них, які не збереглися до наших днів. Якщо в Україні й надалі буде таке ставлення до пам’яток архітектури, можливо, дуже скоро тільки за допомогою доповненої реальності ми і зможемо побачити, як виглядали міста у ХІХ — ХХ століттях.

Пілотним містом, у якому стартував проект «Доповнена реальність», став Львів. Ще з жовтня минулого року його жителі і гості бачать на екранах своїх телефонів, як виглядало місто Лева багато років тому. Потім, того ж місяця, проект був запущений у Донецьку. Отже, наразі «Доповнена реальність» охоплює три міста. Найближчим часом до них приєднається Харків. Відтак усі міста, де проходитимуть футбольні матчі чемпіонату Європи, охоплені цим проектом. І хоча запустили його спеціально до «Євро-2012», у планах також доповнити реальність Одеси та Криму, а згодом й інші міста України. Це довготривалий проект, який має стати цікавим для туристів і місцевих жителів, незалежно від спортивних баталій.

В основі «Доповненої реальності» лежить популярний сервіс Historypin. Щоб зробити невеликий екскурс в історію міста, необхідно встановити клієнтський додаток для смарт­фонів і запустити його на своєму пристрої. Додаток автоматично визначить місцезнаходження користувача і запропонує йому переглянути старі фотографії найближчих до нього історичних об’єктів. Більше того, навівши камеру на об’єкт, можна побачити архівне зображення поверх його сучасного вигляду і таким чином порівняти, як роки змінили архітектуру міст. На екран можна також вивести іншу пов’язану з об’єктом інформацію, зокрема історичну довідку. На даний момент тільки в «столичній» базі проекту — близько 100 листівок і фотокарток, а також іншої інформації про різні будівлі, пам’ятники, музеї, вулиці, площі і навіть печери та підземелля Києва. База постійно оновлюється, тож футбольні фанати у перервах між матчами зможуть відкрити для себе туристичний потенціал українських міст, не звертаючись до екскурсоводів.

— Безперечно, футбол буде основною темою для розмов в Україні цього літа. Але це зовсім не означає, що футбольним уболівальникам не цікаві інші речі. В України багата історична архітектурна спадщина. Для тих, кого цікавить історія, ми реалізували цей інноваційний проект. Упевнений, він сподобається й іноземцям, і місцевим жителям. Причому останні не тільки дізнаються щось нове про свої міста, але й зможуть взяти участь у проекті, доповнивши його фотографіями з особистих архівів та сімейних альбомів, — зазначив генеральний директор «МТС Україна» Іван Золочевський. На його думку, проект «Доповнена реальність» неодмінно посприяє у створенні позитивного іміджу нашої країни.

Людмила ІВАЩЕНКО.
Одеса — Київ — Одеса.

P.S. Якщо в Україні «Доповнена реальність» тільки починає набирати обертів, у світі такі сервіси стали невід’ємною частиною життя людей. Так, швейцарська транспортна компанія Postbus пропонує додаток доповненої реальності для своїх пасажирів. Ця послуга надає інформацію про екскурсійні маршрути, визначні пам’ятки, а також поради туристу. Переміщаючись в автобусі, пасажирові на основі визначення місцезнаходження в режимі реального часу надходить інформація з бази даних і відображається на екрані телефону. Інформація оновлюється в режимі реального часу протягом маршруту. Студенти Dickinson College (США) взагалі не можуть скласти іспит, не використовуючи доповнену реальність. Більшість студентів цього коле­джу мінімум семестр вчаться за кордоном. Викладачі вирішили, що їхні учні успішніше інтегруються в місцеву культуру, створюючи шари доповненої реальності для тих країн, в яких перебувають. У рамках курсу студенти отримали фотоапарати з GPS і повинні були самостійно створити свій віртуальний пласт міст, публікуючи звіти в блозі коледжу. В багатьох країнах світу за допомогою доповненої реальності побудовано екскурсійні маршрути, і це не дивно, адже інноваційні технології дедалі глибше проникають у наше буденне життя.

Л. І.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net