Переглядів: 990

Травневі польські дні

Уже кілька років поспіль у травневі дні під патронатом Генерального консульства Республіки Польща в Одесі проходять дні цієї країни.

Свякування почалося 25 травня з церемонії покладання квітів до пам’ятника Адама Міцкевича на Олександрівському проспекті і до меморіальної дошки президента Польщі Леха Качинського на вулиці його імені. Цього ж дня  відкрилася ви­ставка вітражів «Створення світла» Адама Сталоні-Добжанського в муніципальній галереї на території Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря (вул. Успенська, 4).

Цього ж дня у Літературному музеї відбулася урочиста церемонія відкриття виставки «Польська школа плаката та її послідовники» та експозиції робіт переможців конкурсу дитячих малюнків «Польща. Україна. «Євро-2012».

У своєму виступі генеральний консул Республіки Польща в Одесі Йоанна Стжельчик висловила сподівання, що обидві експозиції будуть цікаві одеситам. На виставці  плаката представлені 33 роботи кращих художників Польщі, які працюють у цьому жанрі. Зна­йомство з виставкою дає уявлення про розвиток цього напрямку образотворчого мистецтва сусідньої держави за період з кінця 1960-х до початку 2000-х років.

Юні художники продемонстрували своє бачення європейського свята футболу, що розпочнеться буквально за тиждень. На це конкурс було подано близько 120 робіт, із яких журі відібрало для виставки кілька десятків найкращих. Їх авторів нагородили дипломами та подарунками. А переможцями конкурсу стали Катерина Дідик (третє місце), Володимир Пахомов (друге) й учениця 5-го класу школи №73 Юлія Крачун, чия робота визнана найкращою. Нагороди переможцям вручали генеральний консул Республіки Польща в Одесі Йоанна Стжельчик і директор департаменту міжнародних зв’язків Одеської міськради Світлана Боєва.

Увечері 25 травня молодіжна студія одеського від­ділення товариства поляків України «Полонікон» показала виставу за п’єсою «Авангард» Ганни Жезлової у постановці Маргарити Плохотник.

Наступного дня на Приморському бульварі об’єдналися мистецтво, наука і смачна кухня. Перед одеситами виступали ансамбль «Польські квіти» одеського відділення Товариства поляків України ім. А. Міцкевича і молодіжна група «Дністровські зорі» польського національно-культурного товариства м. Білгорода-Дністровського. Поруч відбувалася дегустація страв старовинної польської кухні. Одеситам спдобалися і різні види гарячих польських ковбасок, і бігос, і журек — стародавня польська юшка на хлібній заквасці зі шкварками. Неподалік від імпровізованого національного ресторану розташувався намет, у якому проводилася вікторина знань про Польщу. Наші польські гості були здивовані тим, що одесити дуже добре знають історію, географію сусідньої країни та орієнтуються у сьогоденній ситуації. Особливо швидко відповідали учасники вікторини на запитання, присвячені найлижчому спортивному святу — «Євро-2012». Призи — сувеніри та книги з Польщі — не затримувалися. Безперечно, свято Польщі в нашому місті вдалося. Одесити з нетерпінням чекатимуть зустрічі з польською культурою в наступному році.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ,
Ольга ФІЛІППОВА.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com