Переглядів: 1002

Хто атакує печінку?

Життя у великому місті диктує свої ритм і правила. Малорухомий спосіб життя, брак сну, шум і стрес — нерозлучні супутники міського жителя. Головний орган, що протистоїть і нейтралізує їхній вплив, — печінка. Вона — головна «фабрика», яка регулює обмін речовин: утворення жовчі, обмін жирів, білків, вуглеводів, чищення організму.

Несприятливі умови навколишнього середовища, стрес, гіподинамія, шкідливі звички, віруси руйнують мембрани клітин печінки. Негативному впливу піддаються їх основні структурні одиниці — есенціальні фосфоліпіди, що утворюють до 75% їхньої маси.

Основними несприятливими чинниками, що впливають на клітини печінки, є: неякісне харчування жителів мегаполісу (фастфуд, продукти, які містять стабілізатори, смакові підсилювачі, жирна, погано засвоювана їжа, продукти, заражені нітратами, пестицидами); екологічне навантаження (брак сонця, геомагнітна активність, забруднене довкілля: автомобільні вихлопи, викиди промислових підприємств, дефіцит чистої питної води); екстремальні дієти з повною відмовою від повноцінних незамінних жирів, що містять есенціальні фосфоліпіди; стрес; гіподинамія; алкоголь і наркотики.

При ушкодженні клітин печінки на різних етапах (наслідком) можуть стати такі серйозні захворювання, як неалкогольна жирова хвороба печінки (стеатоз), гепатит, жовчнокам’яна хвороба, цироз, рак печінки.

Симптомами захворювання печінки можуть бути такі ознаки: 1) біль у правому підребер’ї, пов’язаний з прийомом жирної їжі; 2) жовтуха; 3) астенія (слабкість); 4) підвищення температури в поєднанні з болем у правому підребер’ї. Непрямі прояви: порушення травлення, ожиріння, підвищення вмісту ліпідів і цукру в крові, відторгнення алкоголю.

Найпоширеніша серед усіх патологій печінки — неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХ). Скажімо, як показало дослідження DIREG, що проводилося в 145 поліклініках у 16 містах шести регіонів Росії серед 17208 жінок і 13209 чоловіків у віці від 18 до 80 років, НАЖХ складає до 27% від усіх патологій печінки. Варто відзначити, що ситуація з поширеністю НАЖХ у Росії порівнювана з рівнем захворюваності в Європі, Північній Америці й Азії. Так, в Італії вона складає 25%, у Японії — 30,1%, а в США — 31%. Основна причина неалкогольної жирової хвороби печінки — порушення ліпідного метаболізму, що призводить до надлишкового відкладення жирів у гепатоцитах (клітинах печінки), у результаті чого відбувається їх ушкодження і підвищується можливість розвитку хронічного запалення печінки.

Для лікування і відновлення структури і функцій клітин печінки існують спеціальні препарати — гепатопротектори, серед яких спеціалісти особливо виділяють групу гепатопротекторів на основі есенціальних фосфоліпідів — корисних жирних кислот, що є основними структурними елементами клітинних мембран і забезпечують усі процеси обміну речовин.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com