Переглядів: 6647

Арсеній Яценюк: «Наша мета — 226 голосів у парламенті»

Опозиція активізується. Вслід за заступником Голови Верховної Ради Миколою Томенком, який представляє Блок Юлії Тимошенко, на Одещину завітав лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк. Під час візиту він встиг окремо поспілкуватися з одеськими опозиціонерами, зокрема провести співбесіди з кандидатами в депутати, які будуть висуватися по 11 мажоритарних округах регіону, дав прес-конференцію та зустрівся з городянами.

«Я хочу особисто пояснювати позиції нашої програми, почути питання людей, щоб представити остаточний варіант програми на з’їзді об’єднаної опозиції наприкінці липня», — підкреслив лідер «Фронту змін». Арсеній Яценюк планує організувати всенародне обговорення програми, в рамках якого відбудеться серія «круглих столів» у всіх регіонах України. «Ми дійдемо до кожного районного центру. Ми хочемо залучити максимальну кількість людей, щоб вони зрозу­міли, з чим і для чого об’єднана опозиція йде на вибори, як ми збираємося перемогти і заради чого, які зміни в житті кожного одесита, кожного громадянина і всієї країни відбудуться після нашої перемоги», — підкреслив політик.

У четвер в Одесі Арсеній Петрович оголосив про початок роботи об’єднаного штабу опозиції, а також презентував її програму, що складається із семи пунктів. Арсеній Яценюк заявив, що програма об’єднаної опозиції «За батьківщину» — це не передвиборний документ на парламентські вибори, а комплексна програма дій. «Частину завдань програми доведеться вирішувати і після виборів. Це комплексний документ, комплексне бачення опозиції. План реальних дій: що треба робити в країні, які зміни потрібні і які закони повинні прийматися в новому українському парламенті», — зазначив він. Окремо об’єднана опозиція обіцяє усунути владу Януковича, звільнити Юлію Тимошенко та Юрія Луценка, а замість них притягти до відповідальності всіх прокурорів і міліціонерів, які брали участь у «гоніннях» на опозицію. «Наша мета — 226 голосів у парламенті», — сказав лідер «Фронту змін».

Він підкреслив, що в опозиції на виборах у Верховну Раду є шанс перемогти Партію регіонів тільки разом. Оскільки згідно з чинним законодавством об’єднання партій в блоки заборонено, їх представникам довелося побороти власні амбіції і створити єдину демократичну силу. «Ми прийняли рішення йти на вибори на базі партії «Батьківщина», оскільки у неї рейтинг вищий, ніж у «Фронту змін», — за­значив Арсеній Петрович. — Саме разом у цих політичних сил є можливість набрати більшість». За словами політика, рейтинг об’єднаної опозиції на 5% вищий, ніж у Партії регіонів. І хоча ЦВК, припустив, зробить все можливе для того, аби виключити Юлію Тимошенко зі списку кандидатів, він впевнений не лише у перемозі, а й у подальшій спільній діяльності об’єднаної опозиції. «Думаю, нам вдасться сформувати єдину демократичну партію», — уточнив він.

Влада сьогодні, зауважив Арсеній Петрович, відчуває загрозу і намагається тиснути. Адміністрація президента і СБУ склали список з 500 осіб, які підтримують або готові підтримувати опозицію. Зараз на них іде неабиякий тиск з боку влади та правоохоронних органів. «Фронтовик» розповів, що іноді опозиціонерів таки вдається залякати: «У нас вже є деякі втрати. Одна з останніх — по місту Києву. Я не хочу називати прізвище. Цей бізнесмен заявив, що не готовий займатися політикою, хоча ми розуміємо реальні мотиви і з чим це пов’язано». Арсеній Яценюк підкреслив, що влада намагається саме знищити впливових людей, зокрема власників підприємств, ЗМІ і керівників великих трудових колективів. Відбувається це по всій Україні, й на Одещині також. «В Одесі зараз склалася така ситуація, коли намагаються знищити одного з імовірних кандидатів по мажоритарному округу, якого зараз переслідує фактично вся правоохоронна система. Тільки з однією метою — щоб він не балотувався в одеському окрузі, бо виграє.

І хоч імені цього одеського опозиціонера Арсеній Петрович не назвав, в кулуарах припускали, що йдеться про керівника «Стальканату» Володимира Немировського, який через неймовірний тиск та переслідування був змушений покинути країну. Щоправда, підприємець був на прес-конференції, тож можна зробити висновок, що тиску вдається протистояти, та чи на довго — невідомо.

Продовжуючи тему одеських опозиціонерів, Арсеній Яценюк розповів, що об’єднаний штаб опозиції Одещини очолить депутат облради від партії «Фронт змін» Сергій Фаєрмарк. Стосовно ж ще одного впливового політика — Едуарда Гурвіца, то лідер «Фронту змін» впевнений: якщо Едуард Йосипович вирішить балотуватися по мажоритарному округу, він переможе. На запитання журналістів, чи знайдеться для Едуарда Гурвіца місце в об’єднаному списку, Арсеній Яценюк сказав, що таку можливість можна розглядати, однак на мажоритарному окрузі в екс-мера Одеси є всі шанси перемогти, і він переможе.

Не забули поговорити і про мера нинішнього. За словами політика, наразі опозиція готує нові позови до суду, адже попри ухвалу суду, який зобов’язав Олексія Костусєва підписати рішення про проведення місцевого референдуму, такий документ досі не підписаний. Звернення до державної виконавчої служби не дало жодних результатів. «Пробували звертатися в прокуратуру, але у нас же суд найзаконний у світі, і прокуратура теж...» — додав столичний гість. Зараз «Фронт змін» думає над тим, аби змінити позовні вимоги до Олексія Косту­сєва і змусити його написати заяву про власну відставку. До речі, під час зустрічі Арсенія Яценюка з одеською громадою це питання також прозвучало. Так, відповідаючи на запитання одеситки «Що нам робити з нашим горе-мером?», Арсеній Петрович сказав без зайвих слів: «Гнати в шию». На його думку, Олексій Костусєв нічого не робить для міста, а тільки піариться у провладних ЗМІ.

Чи не перше, що планує зробити оновлений парламент, — ліквідувати 28-у фінансову область України — Кіпр — шляхом розірвання угоди про усунення подвійного оподаткування, підписаної між СРСР і Кіпром. Це, за словами Арсенія Яценюка, позбавить українських політиків-бізнесменів можливості ховати гроші на Кіпрі. «Це базове завдання. Я, будучи головою парламенту в 2007 — 2008 роках, двічі ставив на голосування це питання. Саме через те, що Партія регіонів відмовилася голосувати за розірвання згаданої угоди, вона досі діє», — зазначив він. Водночас у політика нема ілюзій, що таке рішення парламенту доко­рінно змінить ситуацію. Він розуміє, що нинішні українські олігархи почали відмовлятися від Кіпру як ідеального місця для створення офшорних підприємств, і, на думку «фронтовика», причина такого рішення підприємців пов’язана з підвищеною увагою до Кіпру з боку Євросоюзу. «Кіпр під контролем ЄС, тож вони почали тікати в інші країни — в ОАЕ, Південну Корею, Сінгапур, почали ховати свої активи там. Але нічого, знайдемо! Для цього в країні буде створено Національний антикорупційний комітет», — переконує Арсеній Яценюк. Розірвання угоди з Кіпром має стати початком глобальної боротьби з відтоком грошей з України через офшорні діри.

Робота над створенням такого комітету, за словами опозиціонера, вже ведеться. Так, відповідний законопроект лідера «Фронту змін» зареєстровано у ВР. Крім того, після виборів Арсеній Петрович планує ініціювати антикорупційну люстрацію і перевірити всі активи не тільки чиновників, а й членів їхніх сімей. «Мільйони доларів зареєстровані на родичів членів Кабінету Міністрів», — зазначив Арсеній Яценюк.

На прес-конференції політик ви­словив позицію партії і з приводу європейської футбольної першості. Він підкреслив, що категорично проти того, аби «Євро-2012» бойкотували, і вважає, що європейські політики повинні бойкотувати особисто президента Віктора Януковича. «На «Євро» треба їхати. Українські платники податків заплатили за нього близько десяти мільярдів доларів, половину з яких влада розікрала», — зазначив Арсеній Яценюк і додав, що українці аж ніяк не заслужили того, щоб з політичних причин зривався такий довгоочікуваний проект.

Як уже мовилося, перебуваючи в четвер в Одесі, Арсеній Яценюк зустрівся з міською громадою. Про те, які питання ставили одесити, і що відповідав політик, — читайте в наступному номері «ЧН».

Людмила ІВАЩЕНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net