Переглядів: 909

Репресії не загримуєш

Після того, як 16 президентів європейських держав із 20 запрошених на Ялтинський саміт під різними приводами відмовилися їхати в Україну, Києву нічого не залишалося, як зробити «хорошу міну» при вкрай провальній грі — заявити про перенесення зустрічі.

Збагнувши, що цивілізований світ не має наміру спілкуватися з такою владою з Банкової та Грушевського, наші «уми» не придумали нічого кращого, як шантажувати Європу інтеграцією з північним сусідою (оце так стратегічний партнер, яким погрожують!), але й пішли на певні поступки — погодилися, що Юлію Тимошенко лікуватиме німецький фахівець доктор Лутц Хармс і дозволили низці іноземних політичних діячів та дипломатів відвідати ув’язнену екс-прем’єрку у лікарні.

Втім, «гримування» ситуації наразі не надто допомогло «вертикалі»: у четвер під час промови у нижній палаті парламенту канцлер Німеччини Ангела Меркель уже прирівняла Україну до Білорусі, заявивши, що у нас, як і в країні «бацьки», люди страждають «від диктатури та репресій».

«Сьогодні Німеччина і Європейський Союз живуть у мирі і свободі. На жаль, це стосується не всієї Європи, тому що в Україні і Білорусі люди досі страждають від диктатури та репресій», — цитують канцлера інформагентства, зазначаючи, що це найгостріший коментар Ангели Меркель щодо ситуації в Україні з часу ув’язнення екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

У німецькій пресі жваво обговорюється і ймовірність бойкоту з боку канцлера (а вона буває на всіх іграх національної футбольної збірної) фінальної частини «Євро-2012» на знак протесту проти ув’язнення Тимошенко.

Буквально вчора, у п’ятницю, до Харкова прибула президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте. Після розмови з керівництвом області литовський президент вирушила до центральної клінічної лікарні «Укрзалізниці» в Харкові на зустріч з екс-прем’єр-міністром Юлією Тимошенко (така зустріч була умовою прильоту Далі Грібаускайте в Україну). Після цієї зустрічі адміністрація президента Литви поширила заяву, в якій, зокрема, йдеться: «Довіра Європи до України вичерпується. Можливості для виправлення ситуації є, однак лише від українців залежить, чи скористаються вони ними, чи буде обрано шлях зближення з Європою або шлях самоізоляції... Європейська перспектива України оцінюватиметься за тим, як забезпечується право Тимошенко на отримання адекватної медичної допомоги, яким є ставлення та поводження з іншими ув’язненими лідерами опозиції, як дотримуються права людини, реалізуються внутрішні реформи...».

Відвідавши Харків, президент Литви вирушила до Києва на перемовини з президентом Віктором Януковичем.

А тим часом Перший національний телеканал, який фінансується з держбюджету, тобто з податків українців усіх політичних поглядів і вподобань, а відтак має надавати рівний доступ до інформації про діяльність як влади, так і опозиції, показав, як у нас «забезпечуються» рівні права людини — відмовився транслювати в прямому ефірі форум Об’єднаної опозиції, який відбудеться сьогодні, 12 травня, на Михайлівській площі у Києві.

Як повідомила прес-служба «Фронту змін», лідер партії Арсеній Яценюк надсилав гендиректору НТКУ Єгору Бенкендорфу лист із запитом на надання ефірного часу для прямої трансляції форуму з 10.05 до 10.45. «Утім, напередодні форуму представник керівництва Першого національного телеканалу повідомив прес-службі «Фронту змін», що в трансляції форуму відмовлено», — йдеться у заяві прес-служби.

У «Фронті змін» нагадують, що УТ-1 вів прямі трансляції форуму провладної Партії регіонів «Будуємо нову країну», збори депутатів від Партії регіонів, а також 44-й з’їзд Комуністичної партії України.

Олег СОКІЛ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com