Переглядів: 1005

Де учитися, щоб навчитися

У вівторок, 15 травня, в Україні стартує зовнішнє незалежне оцінювання якості освіти. Напередодні цієї відповідальної пори для абітурієнтів журнал «Фокус» провів таке-собі тестування з-поміж навчальних закладів України, проаналізувавши результати ЗНО 2011-го із 12 предметів.

Найбільше шкіл, учні яких успішно склали зовнішнє незалежне оцінювання, відтак могли вступити у найпрестижніші виші країни, виявилося у Києві та Львові. Прикро, але Одещина в цьому рейтингу явно пасе задніх.

Перше місце у списку посів Львівський фізико-математичний ліцей. Торік одразу 20 його випускників отримали максимальну кількість балів у ЗНО. Такими результатами не може похвалитися жодна українська школа.

У першій п’ятірці — ще дві школи із західного регіону: львівська та івано-франківська. На четвертій позиції — донецький навчальний заклад «Ерудит», замикає групу лідерів Київський фізико-математичний ліцей при КНУ ім. Тараса Шевченка.

Загалом київських навчальних закладів у рейтингу найбільше —17. І це не дивно. Більшість з них — не просто звичайні школи, а гімназії або ліцеї при великих університетах. До того ж там діють різноманітні міжнародні та профільні програми, які, безумовно, впливають на якість освіти. Львів та Івано-Франківськ за кількістю шкіл з високими балами йдуть слідом за Києвом. При цьому в рейтинг потрапили відразу дві школи Горлівки — відносно невеликого міста в Донецькій області. Цікаво, що кращі результати горлівські школи показали з історії України та англійської мови.

У рейтингу представлені практично всі регіони України, великі й маленькі міста. На жаль, у списку кращих шкіл практично нема навчальних закладів півдня країни: у топ-50 потрапили лише одна школа з Одещини (на 34-у місці — Білгород-Дністровський НВК «Загальноосвітня школа 2-го ступеня-ліцей») та Миколаївщини (36-е місце — Миколаївський морський ліцей ім. професора Олександрова). А навчальні заклади Криму зовсім не увійшли до рейтингу. Такі результати обумовлені насамперед неконкурентоспроможними результатами випускників регіону за підсумками тестування з української мови.

Майже з 20000 українських шкіл у рейтинг потрапили лише 50. Перш за все редакція «Фокуса» робила ставку на якість освіти старшокласників, а критерієм визначила відсоток учнів кожної окремо взятої школи, які набрали високі бали на тестуванні.

Для розрахунку «Фокус» використовував сумарну частку учнів кожної школи, які здали той чи інший предмет на найвищі оцінки — від 190,5 до 200 балів за шкалою зовнішнього оцінювання, що у звичнішій для батьків системі оцінювання дорівнює «5» або «5+».

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com