Переглядів: 867

Двадцять років досліджень і прогнозів

Національний інститут стратегічних досліджень створений указом Президента України № 127 від 4 березня 1992 року. Нещодавно у регіональному філіалі НІСД у м. Одесі відбулася прес-конференція, приурочена 20-літтю інституції, за участю науковців, експертів, представників громадських організацій та партнерів.

Одеська філія, якою тривалий час керував Олексій Волович, а з січня 2012-го очолює Артем Філіпенко, займається проведенням науково-аналітичних та прогнозних досліджень у сфері суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку на півдні України, а саме в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Ще один важливий напрямок роботи — дослідження проблем розвитку морегосподарського та енергетичного комплексів, можливостей співробітництва України з країнами Чорноморського та Близькосхідного регіонів.

Артем Філіпенко зауважив, що на сучасному етапі розвитку України зростає роль інтелектуального середовища як суб’єкта формування державної політики. «Ефективність влади, — зазначив він, — визначається її здатністю оперувати сучасними інструментами аналізу, моделювання та прогнозування. Лише у відкритому професійному діалозі представників влади та науки можна визначити такі шляхи модернізації країни, які дозволять досягти відчутних і позитивних результатів для суспільства».

Директор філії НІСД коротко розповів про історію створення і діяльності інституту впродовж двох десятиліть його існування. Сьогодні це мозковий центр, ключове завдання якого не лише супроводжувати проекти програмних документів і рішень керівництва країни, а й ініціювати нові підходи до формування державної політики.

З невеликою промовою про діяльність регіонального філіалу НІСД у м. Одесі виступив провідний науковий співробітник Олексій Волович. Він нагадав присутнім, що велику підтримку у створенні та організації на початковому етапі діяльності інституції надали народний депутат Сергій Гриневецький і ректор ОНУ ім. І. І. Мечникова Ігор Коваль. Олексій Олексійович поінформував, що впродовж дев’яти років існування одеського філіалу тут сформовано професійний колектив фахівців у сфері регіональних, чорноморських і близькосхідних досліджень, які мають освіту економістів, спеціалістів-міжнародників, політологів, істориків, філософів, захистили дисертації з чорноморської і близькосхідної проблематики, досконало володіють східними та європейськими мовами. За час побачили світ сотні публікацій, аналітичних матеріалів прикладного характеру, 36 монографій, збірників статей та аналітичних доповідей, проведено 28 «круглих столів» і конференцій, зокрема й міжнародні. Філіал співпрацює з багатьма науково-дослідними центрами як в Україні, так і за кордоном. У найближчих планах — проведення двох «круглих столів»: з проблем розвитку енергетичного потенціалу Українського Причорномор’я (15 травня) і з проблем розвитку морегосподарського комплексу (30 травня).

На базі очної та заочної аспірантури і докторантури НІСД готує наукові кадри у різних наукових галузях: економіка, філософія, політика, національна безпека, державне управління. Тут функціонують спеціалізовані вчені ради для захисту дисертацій на здобуття наукових ступенів кандидата та доктора наук. Налагоджено широкі зв’язки із закордонними фахівцями, міжнародними організаціями, провідними аналітичними та науковими установами багатьох країн Європи, Північної Америки та Азії, представництвами й посольствами іноземних держав в Україні.

Про співпрацю з філіалом НІСД розповіли його партнери: відповідальний секретар науково-технічної асоціації «Підйомні споруди» С. Я. Полнарьов, викладач Інституту соціальних наук ОНУ ім. І. І. Мечникова Д.К. Поблє, доктор фізико-математичних наук, завідувач кафедри математики Одеської державної академії холоду В.Т. Швець, кандидат економічних наук, заступник завідувача відділом ринкових механізмів і структур Інституту проблем ринку та еколого-економічних досліджень В. М. Лисюк.

Ольга ФІЛІППОВА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com