Переглядів: 1192

Як спинити алергічний марш?

Одне з найпоширеніших захворювань у світі — алергія. Сьогодні кожна третя людина на нашій планеті страждає від якоїсь форми цієї недуги, і цифри неухильно зростають. Чому ж хвороба так стрімко набирає обертів, чим вона загрожує всім нам і чи можемо ми протистояти цій напасті?

Прихована загроза

Алергія подібна до бомби уповільненої дії — ми ніколи не знаємо, коли вона вибухне, тобто коли проявиться. І той факт, що у нас ніколи не було алергії, ні про що не свідчить. Зараз медикам відомі близько 20 тисяч алергенів! Хіба можна заздалегідь передбачити, як організм відреагує на того чи іншого провокатора цієї хвороби? На жаль, ні. Отже, важливо розуміти, що алергія небезпечна навіть для тих, хто не вважає себе алергіком.

Спричинити алергічну реакцію можуть білкові компоненти пилку рослин, мікрофлори приміщень, шерсті тварин, різних харчових продуктів, бактерій, що живуть на слизових оболонках і на шкірі. Алергічна реакція може виникнути у відповідь на прийом практично будь-якого лікарського препарату, а також при контакті з побутовою хімією, косметичними засобами та різними виробничими алергенами...

Новий фактор ризику

Через глобальне потепління в нашій країні з’явився і прижився найсильніший провокатор алергії у світі — американський бур’ян амброзія. Масовому розповсюдженню недуги останнім часом сприяє і погіршення екологічної ситуації, і поява нових груп алергенів. Це пов’язано зі змінами у харчуванні: в раціоні з’явилися екзотичні продукти, спеції, харчові добавки та консерванти, які не завжди вказують на етикетках.

Недооцінений ворог

Навіть первинні прояви алергії можуть призвести до розвитку її хронічної форми та порушення функціонування більшості систем організму. У медицині дедалі актуальнішим стає таке поняття, як «алергічний марш»: спочатку хвороба проявляється алергічною нежиттю, потім приєднується харчова алергія. У фіналі «маршу» — бронхіальна астма.

Хворобу можна зупинити, якщо її вчасно виявити

Тільки-но у вас з’явилися симптоми алергії, як-от свербіж, шкірні висипання, закладений ніс, чхання, сльозотеча тощо, важливо негайно вжити заходів, усунути причини і взяти ситуацію під контроль.

Шукати причину алергії у кожному конкретному випадку можна дуже довго. За цей час хвороба здатна сильно послабити ваше здоров’я, а в деяких випадках навіть стати загрозою для життя, тому необхідно заздалегідь убезпечити себе. Навіть якщо ви не алергік, раптова алергічна реакція все одно може показати себе з найнебезпечнішого боку. До її несподіваної появи слід бути готовим завжди, особливо, якщо ви їдете в нові незнайомі місця, наприклад, у відпустку в південну країну. У вашій аптечці постійно має бути універсальний засіб, розрахований не на накопичувальний ефект, а на те, щоб якнайшвидше позбутися від симптомів алергічної реакції. Такі препарати починають діяти максимально швидко і допомагають впоратися з усіма симптоми алергії, незалежно від того, що їх викликало, — чи  сінна лихоманка, чи кропивниця, сверблячі дерматози, екземи, дерматити, лікарська алергія, алергічні реакції на укуси комах абощо.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com