Переглядів: 1071

Це залежить від нас самих

Добридень, шановне товариство!

Хочу відгукнутися на ваші публікації. Дуже добре, що газета розповідає правду про історію України, про її славних героїв, висвітлює гострі проблеми, що ви не боїтеся ставити акценти на важливих темах.

Хотілося б також висловити свою думку про нових людей, які повинні прийти в політику і змінити суспільство. Наближаються вибори до парламенту, але де гарантія, що серед нових депутатів не буде брехунів, злодіїв, шахраїв, хабарників, зрадників, пристосуванців та їм подібних? Більшість людей зневірилися у порядності політиків і не йме їм віри. Треба щось робити! У гонитві за владою і грошима люди втрачають моральність і гідність. Прикро дивитися, як державні діячі поливають брудом один одного, у запалі боротьби ними опановує злоба, ненависть, влаштовують бійки, роздмухуючи ворожнечу і насилля. Водночас не помічаємо головного ворога, який ховається за наші спини і сіє зло в людські душі.

Треба зупинитися і проаналізувати здобутки та втрати. Так, є незалежність країни, багатопартійність, свобода зібрань і слова, свобода вибору і віросповідання, маємо навіть своїх мільйонерів і мільярдерів... Водночас нас уже не 52 мільйони. З карти зникли майже сотні сіл, закриті тисячі клубів і бібліотек, там, де були книжкові магазини, — бари, більярдні, сауни… Страшно, бо закриваються школи. Як тут не пригадати, що Т. Г. Шевченко мріяв, аби в кожному селі була школа?! Мріяв, що в новій Україні не буде царя, панів, наймитів і кріпаків, що всі люди будуть братами. Але цю мрію ми й досі не втілили. Що ж заважає?

Озирнімося на набутий історичний досвід. І що побачимо? Система управління залишається пірамідою. На троні (завжди зверху) перебувають князі, царі, королі, канцлери, фюрери та інші вожді. Така система має бути замінена іншою — новою за формою і змістом. Щодо форми — це, образно кажучи, «куб», де головне є рівноправність сторін. Тоді реалізується і мрія нашого генія-поета, і ми як справжні християни виконаємо заповідь Христа (Єв. від Марка, гл. 10, вірш 42). А новий зміст з’явиться тоді, коли будуватимемо Нову Україну, розвиваючись у трьох напрямках — це Релігія, Культура і Демократія. Та чи не пропадемо без царів? Ні, якщо визнаємо одного Царя — Ісуса! Віра в Бога, любов до ближнього, правда і справедливість стануть визначальними для нового суспільства.

Звісно, це далека перспектива, але що можна зараз змінити? Чисельність населення в Україні у два рази менша, ніж у Німеччині та в півтора — ніж у Франції, тому і наш парламент треба скоротити відповідно — до 225 депутатів. Він може бути двопалатним: верхня палата — Рада старійшин — 75 депутатів, нижня палата — Народна рада — 150 обранців. До першої мали б входити видатні державні діячі, представники наукових кіл та релігійних конфесій, філософи. Як вони пройдуть? За квотами і жеребом. А в Народну раду слід організовувати вибори серед партій, громадських організацій і всіх бажаючих, які захочуть працювати по-новому.

І жити надалі без спецлікарень, спецбуфетів, спецавтомобілів тощо. Працювати за зарплату не найбільшу, як нині, а середню по країні. Можна ввести щорічно звіт і ротацію по колу — Верховна Рада, облрада, міськрада, районна рада і сільська рада. Тоді реформи будуть не тільки пропонуватися, а й відчуватися кожним депутатом.

Хочеться вірити, що наша земля стане благодатною для життя у широкому розумінні. Але це винятково залежить від нас самих.

Олег КОРОБАНЬ,
Комінтернівський район,
с. Кремидівка.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net