Переглядів: 1348

Якими будуть вибори, таким буде парламент

Про що говорив і про що не говорив Олег Тягнибок в Одесі

Минулого тижня лідер Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок зустрівся з громадськістю Одеси. Чималенька зала кіностудії була ущерть заповнена, люди навіть стояли у проході, а в кінці зустрічі, яка розтягнулася на дві з половиною години, активно адресували гостеві запитання — актуальні та злободенні. Їх можна звести до одного знаменника: що робити і як діяти?

Окресливши сучасну геополітичну ситуацію, яка характеризується недавніми президентськими виборами у Російській Федерації і наступними — у США та Франції, політик зазначив, що такі події не можуть не мати впливу на Україну. На його думку, вибори у сусідів безсумнівно означатимуть посилення тиску на нашу державу, який відчувається нині у всьому. А вибори заокеанські покажуть: стане Україна розмінною монетою під протекторатом сусідки чи залишиться самостійною державою. Тож ситуація зі зміною влад в інших країнах матиме в Україні суттєвий вплив.

У соціальному плані, зазначив лідер ВО «Свобода», те, що робиться в Україні, — це «повний караул». Прогнозується ріст цін, найближчим часом може бути змінено курс гривні. Щодо нещодавнього підвищення тарифів на воду, яке нам пояснюють зростанням цін на електроенергію, політик сказав, що така аргументація є неправдою: електроенергії в Україні до­статньо, ми її ще й за кордон продаємо.

Олег Тягнибок також торкнувся питання продажу стратегічних підприємств, таких, передусім, як обленерго та облгази, які активно скуповують російські та українські олігархи. І до кого буде звертатися громадянин, коли все стане приватним? При цьому, зазначив він, людям нічого не пояснюють, не проводяться громадські слухання.

Сьогодні активно обговорюється законопроект про так званий податок на розкіш. Зрозуміло, що народ це підтримує, але те, що пропонується, ударить лише по середньому класу, який і так вже зруйнований. Середній клас в Україні становить лише 5 відсотків, а в Європі, на загал, 75 — 85 відсотків.

Отак і живемо, підсумував політик цей блок проблем, до якого увійшли також питання пенсійної реформи, податкового кодексу, якості харчування та якості ліків і цін на них.

— Українець в Україні жорстоко принижений, — сказав далі Олег Тягнибок, торкаючись проблем захисту української мови. — Наші люди у Європі вивчають тамтешню мову за кілька місяців, а тут чиновник, державний службовець, не вивчив українську — державну! — мову за двадцять років. І при цьому в школі скорочується кількість годин української мови, історії України. А цілковита окупація українського інформа­ційного простору призводить до зниження інтелекту, зростання проявів жорстокості у суспільстві…

Певна річ, усе це не стало відкриттям для людей, котрі зібралися того вечора на зустріч з лідером «Свободи». Вони прийшли, щоби послухати політика, який викликає у суспільстві досить неоднозначні думки, а нерідко й негативну реакцію, що значною мірою спричинена застарілими стереотипами ще радянської ідеології. Проте сприйняття «Свободи» останнім часом зазнало суттєвих змін, і сьогодні соціологічні опитування, якщо вони робляться людьми сумлінними та непідкупними, засвідчують невпинне зростання авторитету партії. Це пояснюється не лише тим, що у цій партії з її 2,5 тисячі депутатів та голів рад не зареєстровано жодної «тушки», а й тією боротьбою, яку, як про те розповів Олег Тягнибок, влада веде проти ВО «Свобода». Сьогодні всіх членів партії, котрі мають відношення до якогось бізнесу, перевіряють із загрозою порушити карну справу.

— Я вам можу офіційно заявити, що абсолютно всі, не тільки власники, співвласники комерційних структур, а навіть матеріально відповідальні, навіть бухгалтери, які є членами партії, працюють на якихось фірмах, — їх сьогодні піддають репресіям, — сказав Олег Тягнибок. А в зв’язку з цим, зазначив далі, до останнього не варто озвучувати прізвища кандидатів-мажоритарників на майбутніх виборах.

Вибори, назагал, стали темою номер один усієї зустрічі, як це було і в інших областях.

— Я не приїхав агітувати вас голосувати за «Свободу», — сказав Олег Тягнибок. — Це ознайомчі поїздки. Я бачу, що всюди людей хвилюють, обурюють одні й ті самі проблеми нашого життя впродовж останніх двох років, цікавлять одні й ті самі питання.

«Що нам треба робити?» — почувся при цих словах вигук із зали.

— Саме так: що нам треба робити? — повторив запитання Олег Тягнибок. — Обрати парламент, який змінить всю ситуацію у країні. Якими будуть вибори, таким буде парламент. Але Партія регіонів робить все для того, щоби знову перемогти. Про це свідчить і нещодавно ухвалена Конституційним Судом зміна до вже прийнятого виборчого закону — про неможливість одночасного балотування за партійними списками та мажоритарним округом. Щось подібне можна було передбачити, отже, ми переконалися, що з ПР домовлятися не можна. Сьогодні правлячій партії проти­стоїть на виборах КОД. Це 11 партій з різними ідеологіями, але об’єднує їх одне: побороти цей режим. Втім, щось подібне вже було — коли спільним ворогом був Леонід Кучма. Побороли, а далі — лебідь, рак і щука. Тому сьогодні маємо взяти політичну відповідальність, щоб не провести в парламент потенційних «тушок». Отже, питання стоять такі: як здобути перемогу, що з нею робити, як не допустити реваншу диктатури. Гіпотетично ПР боїться КОДу і бореться за його розвал.

— Має бути єдина політична платформа, — наголосив лідер «Свободи». — Не буде її — ніякі координації, об’єднання не дадуть результату. «Свобода» діятиме спільно з усіма для зміни системи влади. Ця держава має стати іншою. А спільна політична платформа — це перелік законопроектів. Передусім, це закони про імпічмент Президента, про відкликання депутатів, суддів, про стратегічні підприємства, про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення, новий податковий кодекс, про захист української мови… Другий пакет законопроектів: реформи освіти, охорони здоров’я, Збройних сил, пенсійна реформа, виборчий закон і т.д. На все має бути спільна думка.

Далі Олег Тягнибок відповідав на запитання. Їх було багато.

Про ядерну зброю

—Якби Україна мала ядерну зброю, нас би ніхто так не принижував. Гаранти нашої безпеки, взявши на себе певні зобов’язання згідно з Будапештським меморандумом, про них забули. У цьому світі поважають тільки сильних. Маєш кнопку — з тобою рахуються, не маєш — об тебе витирають ноги.

Про русифікацію Одеси

— Я не приїхав просити вас голосувати за «Свободу», ані давати якихось порад. А щоб запросити вас до спільної боротьби. Щоб ми, українці, зібрали якнай­більше патріотів, котрі зможуть захистити права українців на своїй землі. Долучайтеся до «Свободи», ставайте нашими прихильниками, якщо не членами. Сьогодні у Білгороді-Дністровському ми отримали п’ятдесят нових симпатиків. (Репліка голови Одеської обласної організації «Свободи» Павла Кириленка: «Ми подали судовий позов з приводу неконституційної зміни статусу одеських шкіл»).

Про те, куди пропав дух Холодного Яру

— Я проїхав Україною і відчув, що дух Холодного Яру починає прокидатися. Але українці сьогодні не готові залишити сім’ю, роботу, вийти на майдан і боротися за свої права. А фальсифікації на виборах будуть обов’язково.

Про церкву

— У нашій партії заборонено всілякі розмови про конфесійну приналежність, це є особиста справа кожного. Але в Україні мусить бути єдина помісна православна церква з центром у Києві. А УПЦ Московського патріархату треба перейменувати на Російську православну церкву в Україні.

Про молодь

— Українська молодь дуже активна. Особливо ровесники Незалежності. Вже сьогодні в Україні 3,5 мільйона молодих людей, народжених в Українській державі. Вони не знають, що таке СССР, як то боятися КГБ, стояти в чергах за елементарним… Це вже зовсім інші люди. На них багато що впливає, але вони спри­ймають все по-своєму. Як приклад: не так давно молоді люди з Одеси на перекладних, як мовиться, добиралися до Києва для участі в нашій акції, бо там, казали вони, дух, там — енергія, і вони хочуть бути там. До речі, ми не платимо людям за продаж газет, сидіння в наметах тощо.

Про оцінку людьми роботи «свободівців»
у владі на Західній Україні

— Позитивна. Ми запровадили там пряме народо­владдя. Сесії транслюються по телебаченню, їх можна дивитися в Інтернеті. Робота обласних рад у Галичині свідчить, що Україна має перспективу. І ще скажу: я проїхав всю Україну і не побачив різниці між людьми Сходу і Півдня та Заходу. Українці всюди однакові. Всюди ставлять одні й ті самі запитання, народ непокоїть одне й те саме всюди. В Галичині мені кажуть: вас не зрозуміють на Сході. А на Сході запитують: коли вже ви станете більш радикальними? В Донецьку я почув вірш, у якому є такі рядки:

Чем больше правит Янукович,
Тем больше я люблю Бандеру.

Про українського вчителя

— У нас має бути національний вчитель, інакше буде величезна катастрофа.

Про соціологію

— Соціологи ведуть війну проти «Свободи». Наш рейтинг виріс у всіх областях. Ставлення до «Свободи» зараз є зовсім іншим.

Про російськомовних українців

— Коли до мене на вулиці підходять люди і говорять, у тому числі й російською мовою, слова підтримки, і кажуть: тримайтеся, боріться, ми вважаємо, що ви все робите правильно, — то це надихає. Я з задоволенням приїжджаю у різні області України.

Про доцільність участі у телешоу «Свобода слова»

— Запрошують, як правило, під конкретний сценарій, щоби нас поганьбити, відсунути вбік. Але ходити треба, використовувати наданий час, щоби сказати важливі речі. Адже дивляться мільйони.

Олег Тягнибок відповів на всі запитання, в тому числі й особистого характеру.

А про що ж не говорив того вечора Олег Тягнибок? Не говорив про Бандеру, про ОУН — УПА.

Зустріч закінчилася загальним співом Гімну України.

Іван ПРУТ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net