Переглядів: 6663

«Вихід» мера і земля на схилах

На початку засідання виконкому Одеської міської ради були розглянуті два питання — «Про затвердження звіту бюджету за 2011 рік» і «Про затвердження міської цільової програми «Здоров’я». Після цього Олексій Костусєв попередив усіх присутніх, що йому потрібно… вийти — провести термінову нараду з головою бюджетної комісії Юрієм Прєсновим і начальником департаменту фінансів Світланою Бедрегою.

Нагадаємо, що засідання виконкому вже переносилося з 29 березня на 4 квітня, але часу, щоб довирішувати у кулуарах усі питання, міському голові все одно забракло. Оскільки відкритої інформації не було, під час «виходу» мера обговорювали різні чутки. Нібито затримка пов’язана з тим, що не відрегульовані певні суперечливі земельні питання. «Вихід» тривав до 15.00, опісля засідання продовжилося.

Під час обговорення проектів депутати вказали міському голові на порушення закону «Про доступ до публічної інформації». Більше половини з них, за словами депутата Геннадія Чекіти, публікуються на офіційному сайті міста менш ніж за 20 днів до засідання.

Олексій Костусєв повідомив присутнім, що начальник управління охорони здоров’я Сергій Калинчук звільняється з посади у зв’язку з переходом на іншу службу, і представив нового начальника. Це — Ігор Шпак, кандидат медичних наук, працював міністром охорони здоров’я Автономної Республіки Крим. Останнім часом був головним лікарем Іллічівської басейнової лікарні на водному транспорті.

На харчування вихованців шкільних та дошкільних закладів Одеси у 2012 році міська рада виділили 91 млн 181 тис. грн. За словами начальника управління освіти та науки Валерія Шупарського, вихованці дошкільних закладів харчуються на суму 14 — 29 грн на день, учні початкових класів — 5,5 грн, а діти пільгового контингенту — 8 грн. Харчування вихованців шкіл-інтернатів до 10 років коштуватиме 34,5 грн на день, а старших — 40,5 грн. Ці суми — на рівні 2008 року, хоча з того часу ціни на основні продукти зросли в середньому вдвічі, а то й більше.

На засіданні виконкому ухвалили рішення щодо оптимізації соціальних закладів у місті. Так, притулок № 2 буде ліквідований, а його вихованці переїдуть у притулок № 1. У приміщенні, що звільниться, обладнають Центр соціально-психологічної реабілітації дітей, а в колишньому приміщенні центру, в свою чергу, розташується соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

— У місті створюється принципово новий заклад — соціальний гуртожиток. Впродовж трьох років діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, зможуть мешкати тут, готуватися до дорослого життя, отримувати допомогу в працевлаштуванні та здобутті вищої освіти, — зазначив в. о. начальника служби у справах дітей Владислав Носов.

Гуртожиток призначається для молоді віком від 15 до 23 років. Проживання у ньому буде окремим для хлопців та дівчат.

Під час вимушеної перерви відбувся брифінг начальника управління земельних ресурсів Ірини Коврижних, яка розповіла журналістам, що Олексій Костусєв особисто контролює всі земельні питання, щоб не було можливості звинувачувати його заступників, якщо відбуваються якісь неправомірні дії.

Ірина Коврижних розповіла, що міська влада має намір повернути у власність землю в Лузанівці, на якій розташована база відпочинку «Дім Павлових». За її словами, цей об’єкт займає більше гектара землі поблизу моря і не платить земельного податку: власник бази відпочинку — СПД, звільнений від сплати податку. Державні акти на ці землі отримані у 2007 році через суд. Ірина Коврижних повідомила також, що заступник міського голови Микола Ільченко провів виїзне засідання у Лузанівці. Вже визначені кордони гідропарку «Лузанівка» площею 16,8 га, при цьому він вважається природоохоронним фондом і продаватися не буде.

Відповідаючи на запитання журналістів, Ірина Коврижних зазначила, що міська влада не має наміру оголошувати схили над «Трасою здоров’я» парком «Ювілейний». За її словами, нема жодного документа, у якому б ця територія класифікувалася як парк, якщо й були такі дані, то вони же втрачені. І тут варто нагадати, що в липні минулого року вже нинішня влада розглядала проект рішення «Про опрацювання детального плану схилів від парку Шевченка до 16-ї станції Великого Фонтану, т. з. парку «Ювілейний», тоді ж міський голова Олексій Костусєв назвав це питання одним з найважливіших. Згідно з чинним нині Генпланом міста схили позначені як зелена зона. Але зелена зона — не парк, її можна й забудовувати...

Під час прес-конференції чиновниця повідомила також, що мерія судиться з компанією «Міханікі Україна» за майже 20-гектарну ділянку схилів в районі «Аркадії». Мовляв, за цю землю підприємці не платять податків і, більше того, хочуть її спекатися, бо через геологічні особливості і зсуви не можуть втілити свій задум — забудувати висотними об’єктами.

А ще Ірина Коврижних презентувала журналістам електронну карту узбережжя Одеси, на якій позначені всі ділянки, що мають власника або ж орендатора. З цією картою всі охочі можуть ознайомитися на офіційному сайті міста.

Ольга ФІЛІППОВА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net