Переглядів: 847

Пощастило з практикою

Цікавий захід — «Тиждень Тараса Шевченка» — відбувся в Одеській гімназії №1 ім. А.П. Бистріної. Програма була насичена й пізнавальна. В рамках тижня пройшли літературні читання, відкриті уроки, конференції, конкурси, інтелектуальні ігри. Усе було присвячене творчості Кобзаря.

Не секрет, що гімназія №1, якою керує зараз Л.С. Топчій, вважається одним з найпрестижніших у місті навчальних закладів 2 — 3-го ступенів. Її вчителі відомі високим рівнем методичної підготовки, а учні — своєю активною участю в різноманітних олімпіадах, науково-дослідницькій роботі, виховних заходах. Одним з таких якраз і був «Тиждень Тараса Шевченка», який став водночас і нашою навчальною практикою.

А розпочався він з конференції «Образ жінки у творчості Тараса Шевченка». Організаторами тут стали студенти-практиканти Південноукраїнського національного педагогічного університету  ім. К.Д. Ушинського, котрі працювали попарно з ученицями 6-а (10-а) класу. Були задіяні новітні мультимедійні технології. Ця конференція, на нашу думку, стала для учнів процесом осмислення та чуттєвого осягнення таких понять, як дівоча честь, відповідальність за материнство і батьківство.

В один з днів учні 1 — 4-х класів гімназії побували на виставі «Тарасові весни» у постановці Українського національного академічного музично-драматичного театру ім. В. Василька. Спектакль залишив незабутні враження та значно поглибив розуміння не лише творчості Тараса Шевченка, а й непростої долі поета та художника.

А найяскравішою подією тижня став урочистий концерт «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». Його організували Л.І.Федченко (завідувачка літературної частини театру), І.М. Козінченко та Т.А. Мокрота. Діти уповні показали свої знання й обізнаність не лише з творчістю, а й з життєписом великого Кобзаря. А найбільше подивували своїми талантами учні 6 — 7-х (10 — 11-х) класів, які майстерно інсценізували поеми Тараса Шевченка «Титарівна», «Катерина», «Гайдамаки», «Тополя». Прегарні декорації українського села дозволили відтворити національний колорит та дали змогу поринути у тогочасну атмосферу суспільного життя. Свою майстерність та вміння продемонстрував хор під керуванням Н.Г. Комаренко, який виконав низку пісень на поезії Тараса Шевченка.

Кульмінацією концерту стала несподівана поява самого Кобзаря. Актор Українського театру Петро Зінченко у цій ролі неперевершено продекламував відомий твір поета «Минають дні, минають ночі».

Завершив дійство літературний конкурс читців, у якому взяли участь учні 1 — 4-х класів. Вони самостійно обрали твори, що припали їм до душі, а декотрі навіть доповнили образ національним вбранням. З великим задоволенням вони декламували улюблені поезії — «Садок вишневий коло хати», «Світає», «Мені тринадцятий минало», «Сестрі», уривок з «Гайдамаків», «Тризна», «Ми вкупочці колись росли» та інші.

Ми чуємо, тебе, Кобзарю,
крізь століття,
І голос твій нам душі окриля.
Встає в новій красі,
забувши лихоліття,
Твоя, Тарасе, звільнена земля.

На такій оптимістичній ноті завершився захід, що запалив у дитячих душах вогник гордості за нашого українського генія.

А насамкінець хочеться висловити щиру вдячність за організацію цього заходу завідувачці методичного об’єднання української мови та літератури Т.А. Мокроті, яка надихнула на творчу роботу не лише учнів, а й нас, студентів.

О. ГУЦУЛЮК,
Г. КОЗАЧЕНКО,
А. СЕМЕНОВА,
студенти Південноукраїнського
національного педуніверситету ім. К. Д. Ушинського.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua