№ 27 (21291) четвер 5 квітня 2012 року

Переглядів: 1161

Люди вирішили. А що ж влада?

На межі екологічного лиха, або Чому протестують жителі села Дачне

Просто дивуєшся: чому в такій благодатній країні то тут, то там виникають осередки напруженості? Причому, якщо подивитися на них прискіпливіше, то в усіх випадках до цього призводять якісь безглузді наміри деяких чиновників. Чергове вогнище спротиву місцевій владі виникло у Дачному Біляївського району, сільрада якого, не порадившись з місцевими жителями, дала дозвіл на розробку обґрунтування спорудження по сусідству — за 500 метрів від най­ближчого будинку — сміттєпереробного заводу. Усвідомлюючи, що це може обернутися екологічними негараздами, селяни зібралися біля сільради і зажадали від неї відмінити своє рішення. Далі — більше. Самоорганізовуючись, вони готують колективне звернення до сільського голови з тією ж вимогою. Його вже підписали кілька сотень господарів осель з вулиць Садової, Першотравневої, Верхньої, Балтовської…

Занепокоєні такою перспективою і жителі сусідніх сіл — Холодної Балки, Алтестового, власники дач на масиві «Чайка», який простягся вздовж найближчого берега Ха­джибейського лиману.

Від місцевого населення про те, що тут коїться, стало відомо ра­йонній організації політичної партії «Фронт змін», яка негайно втрутилася в ситуацію і стала на підтримку людей.

Слід наголосити, що «Фронт змін» протестує не проти сміттєпереробних заводів як таких, а проти їх бездумного розташування. Чи подумав хтось, чому нове підприємство треба зводити саме поблизу Хаджибейського лиману — одного з найкращих рекреаційних об’єктів Одещини та ще й поряд з лісом, який з такими труднощами плекався на цих землях, і кількома живописними ставочками, в які, наче в люстерка, заглядають сосни? Чи не розумніше було б налагодити сміттєпереробку біля вже існуючого полігону відходів?

Ці питання зацікавили й журналістів, які нещодавно побували на тому місці. Депутат Біляївської райради, голова фракції партії «Фронт змін» Артем Ракович показав один із залишених кар’єрів, де може з’явитися нове виробництво, прокоментував наміри його можливого забудовника — ТОВ «ТВ-Серрус».

По-перше, звернув увагу Артем Олександрович, компанія збирається використати сучасну німецьку технологію, але чому за умови майже такої ж потужності у Німеччині подібний завод займає ділянку 50 на 60 метрів, а у нас під нього просять 25 гектарів землі? Документів, які б дали не це вичерпну відповідь, нема. Депутатам сільради показали лише презентаційні кольорові планшети, але не документи. Нема ні плану заводу, ні бізнес-плану його розвитку.

Переглядів: 6964

Баранячий ріг молочної ініціативи?

У статті від 17 березня «Скільки можна доїти селян, або Арчепитівська ініціатива» ми розповідали про молочний бунт, що стався у Люба­шівському районі. Люди там виступили з протестом проти низьких закупівельних цін на молоко. Подія набула резонансу на всю країну, а до вирішення проблеми залучилися й високі чиновники Одеської облдержадміністрації, які зустрічалися з селянами, обіцяли підтримку. Стаття завершувалася запитанням: «Чи підтримає обласна та столична влада ініціативу селян про виведення з тіні процесу заготівлі молока і встановлення справедливих закупівельних цін? Чи знову спрацює давній неписаний закон про карність будь-якої ініціативи?»

Запитання залишається відкритим. Після виїзду до селян заступника голови ОДА Анатолія Новаковського та його розмови з директором Первомайського молочноконсервного комбінату селянам платили по 2,50 — 2,80 грн за зданий літр. Щодня здійснювався лабораторний контроль за жирністю та щільністю зданої продукції. Гроші вперше стали видаватися по відомості, а не в конвертах. Так тривало рівно десять днів. Тепер усе повертається на круги своя, як і обіцяв колись селянам заготівельник. Платять по 2 гривні, аналізи беруть добу через три. Ніяких дотацій, ніякої державної підтримки. Щоправда, обласна влада таки до­тримується своєї обіцянки допомогти зі створенням кооперативів. Підключені навіть наукові світила Одеського державного аграрного університету до розробки зразкового бізнес-проекту обслуговуючого кооперативу. Активістів, які в селах піднімали людей на протест, запрошують нині до Одеси на всілякі «круглі столи щодо розвитку кооперативного руху», і селяни, треба сказати, зацікавилися цим питанням й уже майже повірили у світле майбутнє. Та чи стане воно таким — залежатиме від багатьох чинників. Якщо влада надалі зможе стати на бік простих селян, то це буде одне. А якщо все знову віддадуть на відкуп заводам-монополістам — зовсім інше.

Переглядів: 917

Зустріч з Олегом Тягнибоком

Запрошуємо одеситів на зустріч з лідером Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олегом Тягнибоком, яка відбудеться 12 квітня о 18.30 за адресою: Французький бульвар, 33, у кінозалі Одеської кіностудії.

Обласна організація ВО «Свобода».
Переглядів: 1132

Мільйонери одеського «розливу»

Понад 50 мільйонів гривень — такі сумарні доходи офіційно задекларували за минулий рік одинадцять мільйонерів Одещини. Про це на прес-конференції повідомив начальник управління оподаткування фізичних осіб Державної податкової служби в Одеській області Вадим Матохнюк.

За оперативними підсумками аналізу поданих декларацій, всього про отримані торік доходи перед податковими органами Одещини прозвітували 9383 громадян та задекларували доходів на загальну суму понад 260 мільйонів гривень.

Переглядів: 916

Щоб вони жили на такий мінімум...

Реальний прожитковий мінімум для громадянина України на дві-три тисячі гривень вищий від офіційно задекларованого владою, вважає голова Національного форуму профспілок Мирослав Якібчук. Якщо врахувати справжні витрати для однієї особи та ще й додавши до них обов’язкові щомісячні житлово-комунальні платежі та офіційний рівень інфляції, то прожитковий мінімум має становити не 1037 грн, а щонайменше 3900, — впевнений він.

Більше того, якщо зважити на неофіційний рівень інфляції, який, за даними деяких незалежних експертів, сягає 40 — 42%, то середнє значення реального прожиткового мінімуму для однієї особи має становити 5 тис. грн, наголосив голова НФПУ. З огляду на цю розрахункову суму, запропоноване чинною владою середнє значення прожиткового мінімуму на 3963 гривні менше, ніж елементарні витрати, необхідні для забезпечення мінімального фізіологічного, соціально-культурного, комунікативного та інформаційного існування особи у сучасному світі. «Призначаючи прожитковий мінімум, влада не враховує, зокрема, інфляцію, транспортні витрати та оплату ЖКГ, не кажучи вже про культурні потреби. Уряд просто прирікає народ України до повільного вимирання від голоду і хвороб, пов’язаних з недоїданням або нікчемною системою «безкоштовної» охорони здоров’я», — заявив Мирослав Якібчук.

Переглядів: 853

Опозиція поверне Україну до Європи

Європа дослухалася до заяв української опозиції і парафувала Угоду про асоціацію з Україною, нехай і тільки її політичну частину. Це означає, що в нас є шанс стати повноправним членом європейської спільноти, але лише після приходу нового парламенту, в якому більшість буде за демократичними силами.

Подальший розвиток відносин з Євросоюзом можливий тільки тоді, коли в Україні будуть відновлені демократичні права й свободи громадян, припинені політичні переслідування та звільнені політв’язні. Про це заявив єврокомісар з питань розширення та європейської полі­тики сусідства Штефан Фюле під час зустрічі з лідером «Фронту змін» Арсенієм Яценюком у Брюсселі. Лише за цих умов, за словами єврокомісара, ЄС готовий ввести в дію Угоду про асоціацію України.

Переглядів: 904

МВС розтринькало 190 млн

Колегія Рахункової палати розглянула результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів, виділених 2011 року Міністерству внутрішніх справ України на централізоване матеріально-технічне забезпечення органів і підрозділів відомства.

Висновок: існуюча у МВС система такого забезпечення не сприяє раціональному й ефективному використанню бюджетних коштів, виділених на державні закупівлі пально-мастильних матеріалів, форменого одягу та інших товарів. Успадкована ще з часів планового господарства, ця система і досі не реформована, а тому обтяжлива для державного бюджету.

Переглядів: 1090

За знищення дубів та ясенів

Одеська міжрайонна природоохоронна прокуратура у межах повноважень, наданих законом «Про прокуратуру» та галузевими наказами Генерального прокурора України впродовж лютого — березня 2012 року, залучивши спе­ціалістів Державної екологічної інспекції в Одеській області, провела перевірки з питань дотримання посадовими особами державних лісових господарств нашого регіону вимог Лісового кодексу, закону «Про природно-заповідний фонд України», інших профільних нормативно-правових актів.

Проведеною перевіркою, зокрема, встановлено, що посадова особа державного підприємства «Ананьївське лісове господарство», яка є працівником правоохоронного органу — державної лісової охорони, протягом минулого року, зловживаючи своїм службовим становищем, організувала на території лісового господарства незаконну вирубку дерев — близько 500 дубів, ясенів та білих акацій. За розрахунком Державної екологічної інспекції, внаслідок протиправних дій посадової особи ДП «Ананьївське лісове господарство» державним інтересам заподіяно матеріальної шкоди більш як на 490000 гривень.

Переглядів: 943

Парк лікарських рослин

В Олександрівському лісництві, що в сусідній Кіровоградщині, розпочалися роботи зі створення парку лікарських рослин. Ще з осені підготувавши ділянку площею близько гектара, цими днями сюди завезли ще 10 вантажівок лісової землі, щоб настелити най­кращий ґрунт.

Як повідомляється на сайті лісництва, ідея з облаштування парку належить директору підприємства Олександру Синявському. Він відзначає, що в Україні мало парків, які спеціалізуються на вирощуванні лікарських рослин. Це, скажімо, Устимівський дендрологічний парк (Полтавщина), Ічнянський національний парк (Чернігівщина), регіональний ландшафтний парк «Цуманський» (Волинь) та ще кілька. Там вирощують дерева, кущі та квіти, але відсоток лікарських рослин не такий уже великий.

Переглядів: 880

Зачохліть, рибалки, вудки!

Наказом управління «Західно-Чорноморська держрибоохорона» від 23 березня №32 на підставі Правил промислового рибальства в басейні Чорного моря, Правил любительського та спортивного рибальства та за погодженням з Одеським центром ПівденНІРО з урахуванням гідрометеорологічних умов нинішнього року та у зв’язку з початком нересту риби з 1 квітня по 30 червня у внутрішніх водних об’єктах встановлено державну заборону на промисловий та любительський лов риби.

Прес-служба управління «Західно-Чорноморська держрибоохорона».
Переглядів: 1473

З весною вас, друзі, хороші мої!

Відкрили у лузі
Концерт солов’ї…
З весною вас, друзі,
Хороші мої!
Степан Олійник.

У кінці березня такого далекого тепер 1982 року в колгоспній конторі села Левадівки зібралися родичі, близькі, друзі Степана Івановича Олійника, щоб вирішити питання про вшанування пам’яті свого великого земляка, який на початку січня відійшов у вічність… Тодішній другий секретар Миколаївського райкому партії Валерій Дмитрович Бойченко взяв на себе всі організаційні питання, пов’язані з цими заходами. До ініціативної групи ввійшли: голова колгоспу села Левадівки Михайло Бадера, секретар первинної парторганізації Анатолій Варенчук, донька поета Леся Степанівна, сестри Степана Івановича Марія Іванівна та Оксана Іванівна, Іван Дузь, Полікарп Шабатин, голова Одеської обласної організації СП Анатолій Колісниченко.

На засіданні оргкомітету було вирішено звернутися до районних та обласних керівних органів з відповідною програмою про проведення щорічних Олійниківських читань, які планувалося проводити 3 квітня в день народження письменника, та про заснування щорічної колгоспної літературної премії імені Степана Олійника.

Переглядів: 880

Пощастило з практикою

Цікавий захід — «Тиждень Тараса Шевченка» — відбувся в Одеській гімназії №1 ім. А.П. Бистріної. Програма була насичена й пізнавальна. В рамках тижня пройшли літературні читання, відкриті уроки, конференції, конкурси, інтелектуальні ігри. Усе було присвячене творчості Кобзаря.

Не секрет, що гімназія №1, якою керує зараз Л.С. Топчій, вважається одним з найпрестижніших у місті навчальних закладів 2 — 3-го ступенів. Її вчителі відомі високим рівнем методичної підготовки, а учні — своєю активною участю в різноманітних олімпіадах, науково-дослідницькій роботі, виховних заходах. Одним з таких якраз і був «Тиждень Тараса Шевченка», який став водночас і нашою навчальною практикою.

Переглядів: 850

Разом із «Золотим серцем», музами і богом вина

Однією з центральних подій цьогорічної Гуморини в Одесі стало відкриття в Саду скульптур Одеського літературного музею нового пам’ятника — «Золоте серце», присвяченого Володимирові Висоцькому.

Автор проекту — заслужений працівник культури України одесит Леонід Лептуга та київський скульптор Олег Чорноіванов зобразили поета і співака з простягнутим людям серцем, що, за аналогією з Данко, справді, світило і світить усім нам. Оточують легендарного артиста напівоголені музи — покровительки поезії, музики і театру і, слід думати, історії, яка увінчує його лавровим вінком. А місце біля ніг поета уподобав грецький бог вина Діоніс з двома сатирами, один з яких грає на сопілці, а інший тримає кубок з вином.

Переглядів: 1560

Читати — це модно!

Перформенс, буккросинг, флеш-моб — такими новими словами поповнилася лексика читачів обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.В. Маяковського у рамках проведення щорічного тижня книги. Ініціативна і невтомна директорка бібліотеки, заслужений працівник культури України Л.Ф. Пономаренко постійно спонукає співробітників до пошуків нестандартних форм роботи.

«Читати — це модно!», — склавши з окремих літер слоган, добровольці-помічники — учні школи №78 (бібліотекар Л.В. Болдінська) вишикувалися з ним на прибібліотечній території так, щоб перехожі могли це прочитати і запам’ятати. А на довколишніх лавках по вулиці Корольова волонтери залишили цікаві книжки з листівками-закликами «Прочитай! Мені сподобалося». Такий подарунок з однією умовою: після прочитання передати книгу іншим.

Переглядів: 1055

«А я просто українка-україночка»

Конкурс з такою назвою був започаткований в Одесі позаторік, коли вихованці позашкільних навчальних закладів вперше демонстрували свою творчість. Організатором цікавого змагання стала педагог центру дитячої та юнацької творчості «Моряна» Поліна Василівна Микоткіна (на жаль, уже покійна). Відтоді вихованці поза­шкільних навчальних закладів міста щороку змагаються у знанні народних звичаїв, традицій, культурної спадщини українського народу.

Ось і на початку нинішньої весни будинок дитячої та юнацької творчості «Тоніка» Суворовського району задзве­нів дитячими голосами самодіяльних акторів та їхніх уболівальників. Творчі виступи конкурсанток та команд були напрочуд яскравими, змістовними. Вони читали поезії Тараса Григоровича Шевченка та інших авторів, виконували різні обрядові дійства, готували страви за бабусиними рецептами і, звісно, демонстрували прекрасні національні строї.

Переглядів: 930

Рушив у путь — ПДР не забудь!

Завершився обласний конкурс «Моя сім’я — за безпеку дорожнього руху». Вибір кращих робіт був непростий — тільки в обласне управління ДАІ надійшло 899 малюнків та фоторобіт.

Переможцем серед найменших учасників (від 6 до 9 років) стали Сергій та Софія Бердникови — учні ЗОШ № 81 м. Одеси. Саме їхня спільна фоторобота «Моя сім’я — за безпеку дорожнього руху» визнана найкращою.

Переглядів: 1330

Ми — зразкові пішоходи. Ви — зразкові водії?

16 років тому дружна когорта загонів юних інспекторів дорожнього руху поповнилася ще й командами КВК. Відтоді юні помічники ДАІ змагаються і жартують з порушників Правил дорожнього руху, по-своєму аналізують процеси, що відбуваються на галасливих вулицях наших міст, весело згадують і горе-водіїв, і пішоходів.

Й ось знову обласний фінальний конкурс КВК юних інспекторів руху під гаслом «Твій друг — безпечний рух!», де брали участь сім найкращих команд з Київського та Приморського районів м. Одеси, м. Котовська, Комінтернівського, Любашівського, Овідіопольського, Роздільнянського районів, які здобули перемогу у відповідних районних та міських оглядах.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net