Переглядів: 6646

Бюджет для народу чи піар під вибори?

Позачергова сесія міської ради була скликана спеціально для того, щоб прийняти «Народний бюджет». Зареєструвалися 94 депутати. На початку засідання Сергій Підгайний був затверджений на посаді заступника міського голови і введений до складу виконкому.

Обговорення програми «Народний бю­джет» видалося бурхливим. Депутати обурювалися, що не мали можливості ознайомитися з проектом рішення, а це свідчить про неповагу до обранців й порушення закону про доступ до інформації. Була навіть пропозиція зняти це питання з порядку денного, але більшість її не підтримала.

— «Народний бюджет» написаний під виборчі інтереси лідера фракції Партії регіонів Геннадія Труханова. Три сторінки проекту рішення більше нагадують передвиборний буклет, аніж проект, який ґрунтується на думці одеситів, — вважає депутат Сергій Бовбалан.

— Проаналізувавши цей бюджет, я побачив, що він не народний, а популістський. Я, наприклад, сумніваюся, що прості люди проголосували б за збільшення кількості автомобілів для міліціонерів, — зазначив керівник фракції «Фронт змін» Олександр Остапенко. Але його пропозиція створити депутатську комісію і зробити цей бюджет справді народним, який враховував би реальні проблеми і потреби городян, викликала лише гнів міського голови.

Після суперечок та взаємних звинувачень «Народний бюджет» таки прийняли. «За» проголосувало 84 депутати, «проти» — 5, ще 5 обранців, присутніх у залі, не голосували.

Отже, на втілення програми «Народний бюджет» виділено 299 мільйонів гривень, з яких 153,5 млн грн ініціатори його ухвалення обіцяють потратити на ремонт доріг та міжквартальних проїздів, 24,4 млн грн — на капітальний ремонт та реставрацію фасадів, 14,3 млн грн — на програму «Безпечне місто», 42,5 млн грн — на розвиток культури, 5 млн грн — на благоустрій околиць, 4 млн грн — на будівництво інженерних мереж житлових будинків. Ще 10 млн грн пустять на капітальний ремонт житлового фонду, 5 млн грн — на капітальний ремонт і заміну ліфтів, 3 млн грн — на озеленення та благоустрій, по 1 млн грн — на оснащення обладнанням Центру реабілітації для осіб з відхиленнями психофізичного розвитку та на освітлення міста. На будівництво дитячих лікувальних закладів передбачено 9 млн грн, спортивного комплексу в Суворовському ра­ йоні — 1,5 млн грн, тролейбусної лінії по вулиці Балківській — 4,3 млн грн.

Після сесії Олексій Костусєв запевнив журналістів, що завершує формування своєї команди і впродовж тижня визначиться, хто буде його п’ятим заступником. З цією командою, за словами мера, він планує йти на наступні вибори. А де ж команда, з якою він ішов на ці вибори? І коли ж працювати, нарешті, якщо голова забита то формуванням команди, то думками про вже наступні вибори?

Журналістів цікавила активізація будівництва в «Аркадії», зокрема на місці колишнього клубу «Тропікано». Олексій Костусєв розповів, що про це будівництво він довідався зі ЗМІ, вже зустрічався з цього питання з прокурором міста, і начальник міськуправління МВС отримає доручення щодо цілодобового патрулювання — щоб незаконні об’єкти в «Аркадії» не зводилися. А з приводу робіт поблизу дель­фінарію «Немо» повідомив, що там облаштовується набережна, яка обійдеться інвесторові в мільйон доларів.

Ольга ФІЛІППОВА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net