Переглядів: 874

Маєте план підтримки громади?

Вперше на рівні області (та й вперше в Україні!) оголошено конкурс соціальних проектів, розроблених громадськими організаціями та творчими спілками Одещини, для виконання яких надаватиметься фінансова підтримка за рахунок коштів обласного бюджету.

Цьому була присвячена прес-конференція, яку провела заступник начальника управління — начальник відділу взаємодії з інститутами громадянського суспільства управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю ОДА Алла Орлова.

Мета конкурсу — залучення громадських організацій до розв’язання пріоритетних проблем Одещини, забезпечення прозорості й ефективного використання коштів, які передбачаються в обласному бюджеті для фінансової підтримки громадських організацій та творчих спілок на виконання Програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Одеській області на 2012 — 2015 роки.

Проекти (програми, заходи), які подаватимуться для участі у конкурсі, мають стосуватися, скажімо, підвищення рівня доступу всіх мешканців області до медичних послуг належної якості. Йдеться, зокрема, про заходи, скеровані на протидію поширенню алкоголізму та тютюнопаління серед різних верств населення; пропаганду донорства крові; підвищення рівня обізнаності жінок про рак молочної залози та мобілізацію місцевих громад на вирішення проблеми раннього виявлення та лікування хвороби; пропаганду вакцинації як необхідної умови збереження здоров’я та життя дітей та як засобу упередження епідемій і спалахів інфекційних хвороб тощо.

Громадськість, через виписані й фінансово підтримані проекти, зможе посприяти й підвищенню якості та доступності освітніх послуг: впровадженню сучасних інформаційно-комунікаційних технологій; організації якісного оздоровлення та відпочинку учнівської та студентської молоді; соціальній адаптації вихованців дитячих будинків та шкіл-інтернатів; розвитку студентського та учнівського самоврядування; працевлаштуванню випускників навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; правовій просвіті та підтримці студентської та учнівської молоді; соціально-психологічній підтримці дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих ситуаціях; створенню сприятливих умов для впровадження сучасних освітніх технологій в навчально-виховний процес.

Чекають і на проекти, спрямовані на забезпечення культурних потреб особистості та пропаганду культурних і духовних цінностей. Тут важливими тамами є опіка над сільськими закладами культури; збереження та поповненні книжкових фондів бібліотек; залучення населення до національної культури і мистецтва; охорона та актуалізація культурної спадщини регіону; організація і проведення культурних та мистецьких заходів; розвиток краєзнавчого туризму; збереження нематеріальних культурних надбань; розвиток аматорського та професійного мистецтва; сприяння діяльності творчих спілок; підтримка обдарованій молоді; розвиток міжнародного культурного співробітництва.

Перевага, уточнили організатори, надаватиметься тим проектам, реалізація яких передбачена саме в районах Одеської області. Кошторис одного проекту не може перевищувати 50 тисяч гривень.

Конкурс буде оголошено 19 березня. Прийом заявок триматиме до 19 квітня.

Яна СТАСІНА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net