Переглядів: 1050

«Йдемо до Шевченка»

Відколи в Арцизі постав бюст-постамент Тараса Григоровича Шевченка, патріотично налаштовані українці мають місце для святкових зібрань-зустрічей. Саме тут відзначають українські свята і знаменні дати: Шевченківські — у березні — травні, День української мови й писемності — в листопаді, День Соборності — в січні, День Незалежності тощо. Сповіщаючи одне одного про чергову зустріч, активісти так і кажуть: «Йдемо до Шевченка».

Ось і 9 березня, в день 198-річчя від дня народження, до Шевченка прийшли зранку чимало людей: представники політсил — Української народної, Соціалістичної партій, «Фронту змін», «Батьківщини», активісти-патріоти. Відкрила святкове зібрання голова райорганізації СПУ Валентина Євтушек, наголосивши на великому значенні Тараса Григоровича в житті України, в боротьбі за її незалежність. Учасники зібрання натхненно виголошували теплі слова любові до Великого Кобзаря та вітання зі святом. Перед земляками виступили голови районних парторганізацій — УНП Олег Хом’як, «Фронту змін» Ігор Ладо, наші земляки з активною громадянською позицією Алла Павлова, Анфіса Маріна, Євдокія Запорожченко, Анатолій Цупаленко та інші.

Як зауважували промовці, раніше ім’я Тараса Григоровича переважно пов’язували з кріпацтвом, голодом, злою солдатчиною. І лише в часи Незалежності він прийшов до нас як поет-Борець, який понад усе любив свою землю, свій народ. І попри всі випробування долі, він був шанованою успішною людиною, пройшовши карколомний житєвий шлях — від кріпака до академіка Петербурзької академії мистецтв. У світовій історії таких прикладів небагато. Нам усім є чого у нього вчитися, є що наслідувати, є за що боротися.

…Присутні дякували Українській народній партії та її тодішньому керівникові райорганізації Володимирові Теравському, який зініціював встановлення бюста Тараса Григоровича Шевченка, а також Олегові Хом’яку — за те, що свого часу він, будучи депутатом міської ради, домігся присвоєння площі, де стоїть Пророк, імені Шевченка. Зараз навіть люди, котрі далекі від патріотизму до України та її сина Тараса, називають площу саме так. І пасажири міських маршруток просять: «Зупиніть на площі Шевченка». І це приємно тішить серця...

Свято закінчилося покладанням квітів, а потім усі дружно заспівали: «Реве та стогне Дніпр широкий»...

Олександра МАРЧЕНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net