Переглядів: 862

Відлуння вибуху на Тираспольській

Сенсаційне викриття «Першого каналу» Росії про те, що в Одесі готувався замах на Володимира Путіна, наразі не має підтвердження. Принаймні, як повідомило цими днями видання «Коммерсантъ-Украина» з посиланням на джерело, знайоме з матеріалами справи, у ній відсутні прямі докази того, що Руслан Мадаєв (уродженець Чечні) та Ілля П’янзін (громадянин Казахстану) готували в нашому місті проти старого-нового президента РФ терористичний акт, а відтак у слідчих Служби безпеки України поки що нема підстав для пред’явлення відповідного звинувачення.

Водночас джерело, близьке до слідства, стверджує, що досліджені речові докази у справі не дають однозначної відповіді на запитання про наміри підозрюваних. Після вивчення елементів вибухових пристроїв, знайдених у квартирі, відеозаписів та фотографій у вилученому ноутбуці, свідчень, наданих затриманими, виходить, що в Одесі вони лише навчалися виготовляти вибухівку з підручних матеріалів та проводили пробні вибухи.

Правоохоронець, знайомий з матеріалами слідства, «Коммерсанту-Украина» розповів: «Разом з відео кортежу Путіна зберігалися фотографії кількох великих громадських будівель Одеси, наприклад Палацу спорту. Але ніякого теракту на території Одеси не планувалося. Це було саме навчання... Є відео, на якому вони заклали вибухівку в землю на глибину близько метра і з її допомогою намагалися розірвати потужну трубу. Але труба погнулася, не тріснула. Цей вибух потужністю кілька кілограмів тротилу вони, не дуже прикриваючись, здійснили в одному з південних районів Одеської області».

Таким чином, зауважує видання, слідство схиляється до того, що фігуранти гучної справи справді збиралися здійснювати вибухи в Росії, але, швидше, не з метою замахів на конкретних осіб, а для диверсій економічного характеру, скажімо, на нафто- чи газопроводах.

Як уже повідомляли «ЧН», 4 січня в Одесі на вулиці Тираспольській стався вибух, який призвів до чималої пожежі. В результаті один квартирант — уродженець Чечні — загинув, а громадянина Казахстану з опіками госпіталізували і згодом заарештували, оскільки у вигорілій квартирі виявили компоненти вибухівки, що послужило підставою для порушення кримінальної справи. За версією правоохоронних органів, обидва квартиранти були членами банди Адама Осмаєва, якого 4 лютого затримали також в Одесі на винайнятій квартирі в центрі міста. А вже 27 лютого з’явився скандальний відеосюжет в ефірі російського «Першого каналу», в якому Осмаєв зізнався в плануванні замаху на Володимира Путіна.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net