Переглядів: 1272

«Я буду ту пісню співати, яка проникає у серце!»

У великому степовому селі Сичавка, що одним крилом майже сягає безкрайньої морської стихії, живе світловолоса, з іскринкою в уважних очах, чарівна жінка Надія Любка. На крилах карпатського вітру прилетіла вона до наших широких степів і стала поеткою. Мабуть, саме це незвичайне поєднання — гірських хребтів, потічків, смерекових лісів із пшеничними та полиновими просторами (скільки око сягає) — і покликало її до ліричного пера.

Уже в зрілому віці Надія видала дві збірки віршів «Благословляю я життя» (2008) та «Під священним покровом» (2012), порадувавши читача непідробною щирістю, мудрістю філософської думки, хвилюючим інтимним ліризмом та тонкою жіночністю.

Вірші пані Надії дуже мелодійні. Багато з них покладено на музику самою авторкою, а також співачкою і композитором Єлизаветою Кальчевою. Торік Надія Любка стала переможцем обласного фестивалю «Осінь у Бірзулі» — в номінації «Вірші, покладені на музику». Крім того, вона є авторкою ще двох пісенних збірок — «Повір в любов» та «Срібний передзвін».

Нещодавно у Южненському палаці культури відбулася презентація збірки «Під священним покровом», на яку завітало чимало поціновувачів її творчості. Зібралися представники різних поколінь — від зовсім юних до людей віку вже досвідченої мудрості. Це було свято поезії і квітів, вдало зрежисоване Костянтином Бородавком, режисером палацу культури.

У вступному слові пані Надія довірливо й щиро розповідала своїм читачам про дитинство, перші спроби віршування, що, як і в багатьох, бувають не дуже вдалими. Вже у зрілості прийшло до неї усвідомлення: без творчості не може жити, благословенна повнота її існування саме у віршах. Цим дуже щаслива.

Тепле слово про творчість поетки сказала вчителька української мови й літератури Сичавської середньої школи Тамара Степаненко.

З поетичною композицією на вірші Надії Любки, немов білі метелики, на сцені з’являються дітки — учні театральної студії «Рампа», що діє при Южненському палаці культури. Схвилювали присутніх мелодії ліричних пісень, виконані подружжям Єлизаветою та Петром Кальчевими «Пелюстковий дощ», «Я помню синие глаза», «Вітер весни». Музику на слова авторки написала Єлизавета Кальчева. І насамкінець співачка Ірина Зіміна, володарка прекрасного ліричного сопрано, викладач вокально-хорових дисциплін Южненської дитячої школи мистецтв, артистично й хвилююче — до душевного щему — виконала ліричні пісні «Буду ждати весну», «Вальс хризантем», «Вечірній порт», «Сніжинки» (музику до поезій написала їхня авторка).

Збірка «Під священним покровом» (як і перша — «Благословляю я життя») оформлена пензлем талановитого майстра Лариси Дем’янишиної.

Наталя ШАТАЛОВА.
м. Южне.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua