Переглядів: 1010

Так жити неможливо!

Відкрите звернення до голови Одеської обласної державної адміністрації Е. Л. Матвійчука

Шановний Едуарде Леонідовичу!

«Поліпшення» нашого життя ми відчуваємо вже сьогодні. Й особливо це відчувається взимку, коли ми витрачаємо левову частку своїх мізерних доходів на енергоресурси для забезпечення власної життєдіяльності.

Ми, жителі Татарбунарського району, звертаємося до Вас з проханням надати нам відповідь: яким чином ми можемо вижити сьогодні? Наш район не газифікований, розташований у степовій зоні. Для забезпечення життєдіяльності населення використовує тверде паливо (вугілля), дрова, скраплений газ та електроенергію. Висока вартість вугілля та дров штовхає зубожілий люд на знищення залишків лісосмуг.

Ціни на електроенергію та скраплений газ постійно підвищуються: наприклад, у січні балон газу (21 кг) коштував 217 грн, а з лютого — вже 310 грн!

Якщо ще додати високу вартість води — 6,95 грн/м3 та водовідведення — 11,39 грн/м3, виходить, що сім’я витрачає від 30% до 70% сімейного бюджету на енергоносії та комунальні послуги. Скажімо, сім’я з чоти­рьох осіб, що має дітей і проживає у приватному будинку, споживає за рік:

Отже, 9 — 12 тисяч гривень за рік — це лише вартість за енергоносії! Окреме питання — неякісні послуги та низька якість ресурсів.

Ми хочемо, щоб Ваші бухгалтери та економісти порахували, чи можна вижити пенсіонерам або сім’ям з дітьми при пенсії 820 — 950 грн/місяць та середній заробітній платі — 1500 — 2100 грн/місяць.

Однозначно: гідно жити за таких умов неможливо!

ПРОПОНУЄМО:

1. Тарифи на електроенергію в Татарбунарському районі мають бути такими, як для негазифікованого природним газом району на рівні 21,54 коп./кВт (згідно з тарифами, затвердженими постановою НКРЕ від 17.03.2011 №343).

2. Вартість балону скрапленого газу має бути доступною, на рівні 107 грн (згідно із заявою голови Антимонопольного комітету України В. Цушка).

* * *

Це звернення, під яким поставили свої підписи 59 осіб — жителів міста Татарбунари, рекомендованим листом відправили за адресою: м. Одеса, проспект Шевченка, 4, голові Одеської обласної державної адміністрації Матвійчуку Е. Л.

Якщо місцеве керівництво, яке не втомлюється заявляти: «Люди вирішують — влада робить», проігнорує прохання громади, татарбунарці мають намір звертатися до вищих ешелонів державної влади доти, поки обрані народом не почують власний народ.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net