Переглядів: 6583

На брифінг для журналістів не пускали... журналістів

Запланований брифінг у прокуратурі Одеської області почався з того, що… журналістів не пускали. Точніше, пускали, але вибірково, за списком, у якому — дев’ять обраних телеканалів, і більше нікого…

На прохання журналістів покликати прес-секретаря відомства, нам відповідали, що вона зайнята і просила не турбувати. Цікаво, що у прокуратурі, яка повинна чинити нагляд і контроль за виконанням Закону України «Про доступ до публічної інформації», інших законів щодо права журналістів на професійну діяльність, буквально на вході порушували законодавство, нічого нікому не пояснюючи. «Прорватися» на місце події допомогли народні депутати України Геннадій Москаль та Руслан Князевич, яких також намагалися зупинити на вході, але, мабуть, таки згадали про депутатську недоторканність…

Брифінг з приводу подій на «Стальканаті» та затримання екс-директора заводу Леоніда Шемякіна викликав чимало запитань, на які намагалися відповісти заступник прокурора області Денис Черних заступник начальника управління нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією, прокуратури області Едуард Деркач, слідчий слідчо-оперативної групи прокуратури області Тетяна Булгакова.

Журналістів цікавило, з урахуванням презентованого під егідою Президента проекту процесуального кодексу, в якому затримання — це винятковий захід, чи була необхідність затримувати 67-річного пенсіонера Леоніда Шемякіна, а чи це не стало способом тиску на літню людину з метою отримання потрібних показів?

Едуард Деркач зазначив, що Леонід Шемякін притягується до кримінальної відповідальності за ч.5 статті 191-ї, «привласнення, розтрата або заволодіння чужим майна» (покарання — від 7 до 12 років позбавлення волі). У зв’язку з тим, що Леонід Шемякін має чимало інформації у цій справі, його арештували 6 лютого, а 8 лютого, після того, як він дав свідчення, відпустили під підписку про невиїзд.

— Шемякіна затримали у порядку статей 106,116 КПК, — наголосив заступник прокурора, — і він дав зізнання у справі, нині продовжує співробітництво зі слідством, викриває заподіяні злочини і перебуває на підписці про невиїзд.

Геннадій Москаль, коментуючи це твердження, зазначив, що на Леоніда Шемякіна, людину похилого віку, тиснули у слідчому ізоляторі, вибиваючи потрібні слідству свідчення.

Журналісти також поцікавилися: чому для обшуку на «Стальканаті» був задіяний підрозділ «Сокіл», який повинен використовуватися для боротьби з тероризмом, навіщо було лякати працівників заводу?

Заступник прокурора Денис Черних відповів, що на момент проведення операції були дані про те, що на заводі перебувають небезпечні особи.

Можливо, небезпечною особою правоохоронці вважають народного депутата Руслана Князевича, який у цей час проводив депутатський прийом у громадській приймальні, що на території підприємства?

— Це прямі політичні репресії проти партії «Фронт змін», — вважає народний депутат Геннадій Москаль. — Рейтинг ПР у країні падає, а рейтинг «Фронту змін» росте — значить, потрібно показати, що у партії є терористи і злодії. Ми будемо контролювати цю справу, оскільки слідство ведеться за декриміналізованою Верховною Радою статтею «Доведення до банкрутства», яка передбачає лише штраф.

— Де була прокуратура Одеської області у 2002 році? Може, у підпіллі? Чому вони тоді не виконували свої обов’язки? Чому через десять років прокуратура прокидається від глибокого сну? Сьогодні прокуратура стала інструментом політичної розправи над політичними опонентами «керівної» партії, — вважає Геннадій Москаль.

Роздуми вголос народного депутата Геннадія Москаля призвели до того, що заступник прокурора області Денис Черних вирішив припинити брифінг достроково і пішов із зали, так і не відповівши на інші питання журналістів…

Тим часом перед обласною прокуратурою відбувався мітинг працівників заводу «Стальканат», які зі словами «Віват, «Стальканат»!» вітали всіх, хто заходив до прокуратури.

Вочевидь, політична боротьба в Одесі набирає дедалі більших обертів.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net