Переглядів: 1083

Багатократ розтиражована брехня

Як воду в ступі товчуть одні і ті ж звинувачення-неправду і високі посадовці, і дрібні чинуші, призначені на посади тими посадовцями, ще й аноніми їм підспівують в унісон. Отож, як і обіцяли в минулому номері газети, сьогодні розкажемо вам історію тиражування цієї брехні.

«Першою ластівкою» стала стаття за підписом директора видавництва «Чорномор’я», шеф-редактора газети «Одесская реклама» В.І. Носача «Шум из ничего, или Почем свобода слова», опублікована 22 грудня 2011 року в названій газеті, яку, до слова, видавництво вже встигло чи то продати, чи то переуступити права іншому видавцеві.

Саме в цій статті були сформульовані звинувачення, які надалі неоднократ повторювалися. Ось кілька цитат: «Газети «Юг» і «Чорноморські новини»... значну частину приміщень, переданих їм у користування, здають в оренду, не маючи на це жодного права. Цими діями завдають прямого збитку бюджету області». А далі автор-директор пише таке: «Видавництво оформило всі правовстановлюючі документи на весь поліграфічний комплекс і на сьогоднішній день, згідно з власним статутом, має право розпоряджатися всім переданим на баланс підприємства майном, у тому числі й приміщеннями, які займають редакції...» У цій же статті названо і суми, які начебто заборгували редакції видавництву: «На сьогоднішній день загальна сума боргу газети «Юг» за фактично надані послуги складає 52931 грн, а «Чорноморських новин» — 66742 грн. ТОВ «Редакція газети «Вечерняя Одесса»... приміщень в суборенду не здає, також має борг у розмірі 49925 грн»...

Минає місяць. І вже за підписом голови облдержадміністрації Е.Л. Матвійчука, «великого друга нашої газети», летить до Києва депеша, в якій, зокрема, стверджується: «Видавництво «Чорномор’я» оформило всі правовстановлюючі документи на весь по­ліграфічний комплекс і згідно з власним статутом має право розпоряджатися усім переданим на баланс підприємства майном, у тому числі й приміщеннями, які займають редакції газет «Юг» та «Чорноморські новини»...» Звісно ж, і про нас, «злісних неплатників» згадується: «...залишаються невиплаченими виставлені видавництвом «Чорномор’я» рахунки за використання тепла, електроенергії та інші комунальні послуги, зворотно-експлуатаційні виплати (ЗЕВи), які з минулого року видавництво почало нараховувати... загальна сума боргу газети «Юг» за фактично представлені послуги становить 52931 грн, «Чорноморських новин» — 66742 грн»... Цей лист, датований 25 січня, голова облдержадміністрації надіслав голові міжвідомчої робочої групи Д. О.Чепак (прес-секретар Президента України Віктора Януковича).

Якась дивина та й годі: минув місяць, а суми зосталися незмінними. Але ж і видавництво працювало, і газети виходили, і фінансові розрахунки здійснювалися... Та ба, як бачимо, ще в грудні оприлюднена неправда повторюється майже дослівно.

Час біжить далі. Редакція газети «Чорноморські новини» та КП «Видавництво «Чорномор’я» проводять звірку взаємних розрахунків, де в акті від 3 лютого, підписаному сторонами, бухгалтер видавництва підтверджує: за електроенергію, водопостачання і водовідведення редакція розрахувалася повністю, сальдо за цими платежами — нуль гривень нуль копійок. Але саме в цей день, спілкуючись з журналістами, голова обласної ради Микола Пундик знову твердить: «редакції заборгували за комунальні послуги... «Вечерняя Одесса» — 47943 гривень, «Юг» — 52265 гривень, «Чорноморські новини» — 63285 гривень».

Минули вихідні, і вже в коментарі каналу «АТВ», як повідомляється на сайті обласної ради, Микола Пундик повторює: «редакції винні», щоправда, цього разу називає ці суми «боргами за оренду». Більше того, Микола Володимирович каже, що, за умови підписання договору про оренду приміщень з обласною радою, вона, рада, готова надати редакціям пільгу й брати за оренду приміщень лише одну гривню в рік. При цьому голова самоврядного органу забуває, що така угода між радою та «Вечерней Одессой» укладена, але це аж ніяк не захистило наших колег від таких самих необґрунтованих нападок-звинувачень і фінансових претензій.

І, нарешті, вчора, 10 лютого, на сайті misto.odessa.ua з’явилася анонімна «Точка зору» (анонімна, оскільки під нею не було жодного підпису) з назвою «За что борются редакции одесских газет: за свободу слова или за свой кошелек?». Знову ті ж звинувачення, що редакції незаконно здають приміщення в оренду, а відтак багатіють з того і бояться, судячи з заголовку, «за свій гаманець». Ця брехня потребує окремої розмови, і не будемо сьогодні на ній акцентувати увагу. Зауважимо лише, що самі ж автори опусу визнають: «Вечерняя Одесса» не здає своїх приміщень в суборенду — то в чому зацікавлений «гаманець» цього колективу? До цієї теми ми повернемося, коли закінчаться судові процеси, які тривають в господарському суді Одеської області. Крім цього анонім знову, як папуга, повторює: редакції винні і крапка.

А тим часом, як ми уже повідомляли, у вівторок, 7 лютого, господарський суд відмовив видавництву «Чорномор’я» у задоволенні його позову про стягнення з газети «Юг» 52 тисяч гривень. Виходить, претензії-звинувачення безпідставні і не обґрунтовані? Слухання аналогічних справ щодо «Чорноморських новин» та «Вечерней Одессы» ще тривають, а тому не буду забігати наперед, коментувати їх перебіг.

Але про те, що розрахунки і хитромудра арифметика видавництва, на підставі яких з’явилися «борги» редакцій, придумані, як кажуть наші сусіди-росіяни, «от потолка», свідчить хоча б такий ось факт. Упродовж дев’яти місяців видавництво вперто виставляло редакціям рахунки на сплату земельного податку, попри те що редакції не є його платниками і неодноразово наголошували на неправомірності таких розрахунків. Схаменувшись, «Чорномор’я» запропонувало підписати акт здачі-приймання робіт (надання послуг) з від’ємними показниками. Ви, шановний читачу, бачили коли-небудь надані роботи (послуги) на мінус 827 гривень? За дев’ять місяців таких «послуг» набігло на чотири тисячі сімсот шістдесят три гривні. Саме таким чином намалювалися й інші «борги», в яких нас звинувачують.

Але багатократне повторювання «винні» та «приміщення наші», озвучене посадовцями, чиновниками й анонімами, має, вочевидь, сформувати в громаді такий собі образ редакцій-ворогів, злісних неплатників та ще й загарбників чужих приміщень. Панове, творці і глашатаї цих звинувачень, не обманюйте людей, правда все одно рано чи пізно стане відомою. А на цьому етапі проявіть принаймні повагу до суду, в якому слухаються справи і щодо приналежності приміщень, і щодо фінансових претензій з боку видавництва.

Ольга СІРА,
заступник редактора газети «Чорноморські новини».
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net