Переглядів: 898

Найпекучіший мороз для безхатьків

На Одещині десь 15 тисяч осіб не мають певного місця проживання. Як повідомив сайт 048.ua, посилаючись на директора обласного центру обліку бездомних громадян Станіслава Чеканова, ці підрахунки дещо умовні, оскільки беруть до уваги і тих, хто може потенційно стати безхатьком. «Точної кількості бездомних не знає ніхто. За нашими даними, в Одесі близько 10 тисяч безхатьків, а в області — ще половина цієї цифри», — розповів Станіслав Чеканов, зауваживши при цьому, що це практично населення невеликого міста.

Як показує аналіз причин, що прирікають людей на життя під відкритим небом, 60 відсотків з них опиняються на вулиці через шахрайство з їхнім житлом або через алкогольну чи наркотичну залежність, інші 40 відсотків — вихідці з місць позбавлення волі.

У сьогоднішню холоднечу безхатьки потерпають чи не найбільше. Допомогти цим людям вижити покликані пункти обігріву, яких на території Одещини облаштовано 95. Сюди вже звернулися 6,2 тисячі осіб.

Висвітилися й інші проблеми. За словами директора центру соціальної реабілітації для осіб без постійного місця проживання Володимира Тисленка, в Одесі нема жодної установи, де могли б перебувати бездомні жінки. У центрі реабілітації обладнані тільки чоловіча вбиральня й одна душова, тому навіть при бажанні приймати тут жінок незручно, пояснив він. Але є ще одна причина, яка перепиняє жінкам шлях до центру реабілітації.

«Справа в тому, що деякі з них стають матерями. А в центру нема повноважень на перебування там дітей. А як розлучити матір з дитиною? Ось і виникає такий нонсенс», — розводить руками заступник голови комітету із захисту свободи слова громадської ради при Одеській облдержадміністрації Аліна Тирновенко.

Втім, головне управління праці та соціального захисту ОДА зараз займається створенням реабілітаційного центру для жінок без певного місця проживання. За словами ж директора обласного центру обліку бездомних громадян Станіслава Чеканова, фінансовий бік справи вже узгоджено, залишилося лише виділити приміщення для такого центру. Вирішити це питання, за інформацією того ж таки сайта 048.ua, обласна влада обіцяє до кінця нинішнього року.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net