Переглядів: 1194

Бо всі ми — велика Господня сім’я

«Господи, а до кого іти нам? Це ж у тебе слова життя вічного!» (Ів. 6.68) — звернувся апостол Петро до Ісуса, який представив себе людям, як хліб, що зійшов з неба, щоб дати їм життя.

З того казкового вечора, що став Святим, як запалала Зоря над Віфлеємом і Велика Мати породила Великого Сина, світ змінився. Люди змінилися. Серед них жив Господь, промовляв до них своє Слово, зцілював їхні душі і тіла, заради них пішов на досі не знану жертву і навіки залишився з ними.

Люди тепер не одинокі. Їм є у кого просити допомоги, на кого покладати свої надії. Тому й свята Різдва Христового приходять до нас як дні вічних світлих радощів, схвильованого повернення до тих, повних таїни божественних подій, що понад два тисячоліття тому сталися у Віфлеємі. У ці свята ми несемо Сину Божому свою вдячність, сповідуємо свої гріхи, просимо Його великодушного прощення. Ми ще й ще раз думками повертаємося до свого суєтного життя, звіряємо його з Божими заповітами, плекаємо надії.

Із світлою місією — допомогти нам переосмислювати своє щоденне буття, не забувати слова Божого, до нас зверненого, — подорожують Україною монахи — брати-василіяни, які створили театр «В каптурах» при Василіанському інституті філософсько-богословських студій, що в Брюховичах на Львівщині. З ними залагодила зв’язки дирекція Южненської середньої школи № 4 ім. В’ячеслава Чорновола. Директор її Тарас Прокопечко, людина талановита, невтомно активна, ініціатор й організатор багатьох добрих, благородних справ (як у школі, так і в місті) відвідав з колегами братів-василіян і започаткував з ними корисне духовне спілкування.

У святкові Різдвяні дні колектив театру ченців приїздив до Южного вже втретє, цього разу із виставою «Різдво родини Куп’єлло» за п’єсою італійського автора Едуардо де Філіппо (режисер — професійний актор Дмитро Бартков).

У Паркетній залі міського будинку культури духовно піднесено розпочали вечір отець Василь Колодчин, настоятель греко-католицької церкви святих апостолів Петра і Павла, та отець Микола Віщун — церкви святої Покрови УПЦ Київського патріархату. Божою молитвою «Отче наш», спільно прочитаною отцями разом з присутніми, була освячена атмосфера подальшого дійства. А далі молоді ченці-актори (Агапій Луцик, В’ячеслав Кузь, Йосиф Учанов, Теодосій Шлірц) ввели глядачів у світ своїх героїв, переконливо творячи на сцені образи членів простої італійської сім’ї, додаючи їм своїх індивідуальних рис.

Вистава відбувається на тлі балкано-циганської музики Горана Бреговіча, що чудово відтінює темпераментний характер італійців та саму гамірну атмосферу в сім’ї, яка живе, як і більшість із нас, щоденними марнотами, забуваючи про велике і вічне. І тільки Святвечір, образ Христа, який зібрав велику неспокійну сім’ю за одним столом, примусив усіх заглибитися у власну душу, замислитися над тим, на що витрачається життя, як віднайти свій особистий шлях до Віфлеєму і як навчитися не забувати, що всі люди на Землі — одна велика Господня сім’я.

По закінченні вистави брати-василіяни Павло Долішній, Петро Венгрин, Роман Мельник співали хвилюючих різдвяних колядок: «По всьому світу стала новина», «Святвечір», «Різдво» та ін. Натхненний спів, чудові голоси виконавців несли присутнім незабутні слова про вічну велич подій, котрі змінили світ і людство, — не залишили нікого байдужим.

Традиції театру ченців ведуть свій початок із давніх часів, коли студенти колегіумів і академій писали п’єси та містерії й виконували їх на великі свята. Брати-василіяни, відроджуючи давні звичаї, слідують вченню Василія Великого, що заповідав своїм учням служити людям, відкривати школи, навчати їх не лише духовній мудрості, а й нести до них культуру, рідне слово, історію свого народу. А тому контакт, започаткований паном Тарасом з братами-василіянами, їх уже третій приїзд на наш украй зросійщений південь з високохудожнім рідним словом є внеском у нашу національну культуру, зміцненням зв’язків між різними куточками великої України; внеском у духовне та національне виховання поколінь, яким будувати нову Вітчизну.

Наталя ШАТАЛОВА.
М. Южне.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net