Переглядів: 6549

Податковий пульс

З нового року запрацювала всеукраїнська цілодобова «гаряча» телефонна лінія «Пульс податкової». У режимі нон-стоп кваліфіковані телефоністки приймають скарги від громадян на недобросовісних чиновників-хабарників. Про суть новинки і досягнення податкової служби в 2011-у розповів журналістам головний податківець Одещини Олександр Чернобай.

Минулий рік став для податкової служби роком реформ. Прийняття нового Податкового кодексу, реформування відомства, від центрального апарату до місцевих органів, — вдосконалень було багато. Деякі з них ще пахнуть свіжою фарбою печаток. Так, буквально цими днями податкову Одеської області зареєстрували у державного реєстратора. Відтепер вона не податкова адміністрація, а має офіційну назву: Державна податкова служба в Одеській області. На цьому нововведення не вичерпалися. «Сьогодні ми переходимо від фіскальної функції до сервісної. Це завдання поставлено перед нами Президентом України Віктором Януковичем у рамках Програми еконо­мічних реформ на 2011 — 2014 роки», — повідомив Олександр Чернобай, голова ДПС в Одеській області.

Виконання настанов Президента та зосередженість на ризико-орієнтованій категорії платників податків — підприємствах, які, використовуючи у своїй господарській діяльності різні схеми мінімізації доходів, ухиляються від сплати податків, — дало перші результати: удвічі вдалося знизити перевірки.

Крім реформ, минулий рік для податкової був врожайним і на збір коштів: до державного бюджету від Одеської області надійшло 9 мільярдів 560 мільйонів гривень. І це при тому, що промислове виробництво скоротилося на 16,8% в цілому, про що неодноразово на колегії заявляв голова облдержадміністрації. Звісно, перепало від податківців і місцевому бюджету. «До місцевих бюджетів зібрано 3 мільярди 750 мільйонів гривень. З них близько 75% — 2 мільярди 820 мільйонів гривень — це податок на прибуток фізичних осіб», — розповів головний податківець. Отож, як бачимо, основними наповнювачами місцевих бюджетів є саме жителі Одещини, а відтак хто, як не люди, повинен розпоряджатися на що тратити кошти з казни? Пора нам, платникам податків, усвідомити, що влада живе за наш кошт, і вимагати від неї належного до себе ставлення.

Не останню роль у наповненні місцевого бюджету відіграла і посилена увага податківців до тіньового сектору економіки. В тому числі і до хабарників. Із нового року, як уже мовилося, відкрито всеукраїнську цілодобову «гарячу» телефонну лінію — «Пульс податкової». «Зателефонувавши за київським номером (044) 284-00-07 можна заявити про порушення або ж про недоступність до чиновника, чи інші нагальні питання і проблеми, які не можна вирішити ні на районному, ні на обласному рівнях. Зателефонувавши на «гарячу» лінію, будьте певні: вас вислухають, приймуть скаргу, а через вказаний період отримаєте відповідь стосовно вашої проблеми», — сказав Олександр Чернобай. Він впевнений, що «Пульс» допоможе простим людям разом з податковою службою подолати корупцію, ліквідувати перешкоди в здійсненні підприємницької діяльності та усунути всі труднощі у спілкуванні з посадовцями.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

До речі. Заяви про перехід на спрощену систему оподаткування до Державної податкової служби Одеської області подали 73312 фізичних та 9209 юридичних осіб.

Найбільше заяв було надано на застосування другої групи єдиного податку — 43624. Першу групу обрали 17420 суб’єктів господарювання, а третю — 15094.

Нагадаємо, до першої групи віднесено підприємців, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють винятково роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 тис. грн (для таких підприємців встановлюється ставка податку в межах від 1% до 10% мінімальної заробітної плати — від 10 до 100 грн); до другої — підприємці, що протягом календарного року використовують працю не більше 10 найманих осіб та обсяг їх доходу не перевищує 1 млн грн, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства (ставка від 2% до 20% мінімальної заробітної плати — 20 — 200 грн); до третьої — особи, які мають не більше 20 найманих працівників та обсяг їх доходу не перевищує 3 млн грн (ставка для цієї групи — 3% від отриманої виручки за умови сплати ПДВ або 5% без сплати ПДВ).

Детальніше про це можна довідатися з офіційного сайту обласної ДПС www.nalog.od.ua, де є спеціальний банер «Єдиний податок — 2012».

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net