№ 10 (21274)  субота 4 лютого 2012 року

Переглядів: 6668

ЗАМЕРЗАЄМО!

Як ми вже повідомляли в попередньому номері газети, з понеділка у кабінетах редакції, і не тільки нашої, стовпчик термометра опустився нижче нульової позначки. «Глючить» офісна техніка, позамерзала вода в чайниках, пляшках, які тримали для поливу квітів. Теплолюбні кімнатні рослини загинули...

Через такі екстремальні умови не вийшов четверговий номер газети «Юг». Ми, замерзаючи (без верхнього одягу та рукавиць холод вмить проймає до кісток), все ж підготували номери і на четвер, і на суботу. Але сьогодні змушені звернутися до вас, наші дорогі читачі, поставитися з розумінням до ситуації, а відтак не ображатися на те, що наступного четверга газета не вийде. У приміщенні видавництва, яке всілякими способами зазіхає і на кабінети редакції (наступного тижня нас чекають два судові засідання з цього приводу), вже частково розморожено опалювальну систему, виключено подачу води, і через це, даруйте за натуралізм, навіть у туалет сходити неможливо.

Переглядів: 1244

За що таке знущання?

З дитинства люблю Одесу, за найменшої нагоди прагну в ній побувати — чи то у відрядженні, чи під час відпустки. Подобаються мені одесити, ці з неповторним гумором люди. Тим більше, що маю тут і рідню, і добрих знайомих. Вони залюбки приїжджають на мою мальовничу Житомирщину, милуються принадами лісу, а мене постійно вабить море. Десь у душі я, мабуть, нереалізований моряк.

Але цього разу по приїзді до Південної Пальміри щось у мені не те що перевернулося, а відчуття таке, ніби по голові обухом вдарили. Річ у тім, що зазвичай у кожному місті кортить завітати до місцевих редакцій, бо здавна й сам дописую, пропоную свої знімки, пейзажі, підмічені з натури кумедні сценки тощо. Та й взагалі приємно погомоніти з тямущими людьми, якими вважаю журналістів. Тож і зайшов на площі Незалежності у редакцію газети «Чорноморські новини» — і жахнувся! Надворі мороз тріщить, а в приміщенні — не сховатися: температура нижче нуля. Сидять люди в зимовому верхньому одязі, дрижаки хапають, готуючи черговий номер газети. Таке катастрофічне похолодання, а приміщення зовсім не опалюється, як довідався, сезон опалення тут взагалі не відкрили. Кімнатні квіти, яких у редакції було багато, не витримали цієї холоднечі — геть почорніли. Показували мені, що навіть земля в горщечках, де вони росли, позамерзала.

Переглядів: 1050

Чому зволікають абітурієнти?

Реєстрація на зовнішнє незалежне тестування завершується 20 лютого, нагадують в Одеському регіональному центрі оцінювання якості освіти і б’ють на сполох: наразі тільки чверть потенційних абітурієнтів пройшла цю процедуру…

Як і торік, на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти (www.testportal.gov.ua) розміщена спеціальна програма, завдяки якій охочі називатися студентами, можуть легко, не виходячи з дому, зареєструватися на тестування. «Зареєструвавшись через Інтернет, абітурієнтові потрібно лише роздрукувати електронну сторінку-підтвердження цього», — пояснює спрощену процедуру реєстрації учасника ЗНО-2012 директор ОРЦОЯО Анатолій Анісімов.

Переглядів: 924

СБУ очолив профі

Президент України Віктор Янукович підписав указ про призначення головою Служби безпеки України Ігоря Калініна.

Новопризначеного шефа СБУ називають людиною, якій глава держави дуже довіряє. Таку думку підтверджує і той факт, що саме Ігоря Калініна президент невдовзі після вступу на посаду призначив начальником управління Державної охорони України.

Переглядів: 942

...А морози забирають життя

Від морозів в Україні померло майже втричі більше людей, ніж у Росії, у п’ять разів більше, ніж у Польщі, та у 80 разів більше, ніж в Австрії.

У період сильних морозів, повідомив у п’ятницю сайт МНС України, померла 101 особа.

Переглядів: 1049

Сіл щороку меншає

«Щороку з карти держави зникає 16 — 17 сіл. Вони зникають тому, що нема економічної мотивації, роботи. Я завжди говорив і говоритиму: наша платформа для розвитку аграрного сектору — українське село», — заявив на нараді у Полтаві міністр агрополітики Микола Присяжнюк.

«Ми 20 років тому добровільно вступили у ринкові реформи, що передбачають абсолютно інші відносини, ніж ми з вами звикли раніше. Проте і в капіталістичному світі наступила криза, і йде пошук іншої моделі, а ми з вами намагаємося наслідувати то одну, то іншу модель, не враховуючи наші національні особливості. А вони є — і вони багатофункціональні, багатогранні, починаючи від умов мешкання і ведення господарства, відносин і навіть тієї корупції, де теж є у нас свої національні особливості, які відрізняються від інших», — цитує УНІАН міністра.

Переглядів: 842

Пенсіонерська арифметика

Так вийшло, що на старість (я 1943 року народження) лишилася самітньою й дуже немічною. Маю серйозну хворобу серця, гіпертонію, ще й пошкодила ногу, тому ходжу з ціпком. Фізично працювати чи щось для себе принести не можу. Доводиться просити чужих людей. Аж не віриться, що колись серед інших односельців  виводила місцевий колгосп у передовики.

Працювала на фермі техніком штучного осіменіння корів. Завжди мала стабільний показник: понад сто телят на сто запліднених корів. Цього домагатися дуже нелегко, тому часто в районі мене ставили у приклад іншим, мій фотопортрет був на Дошці пошани. Все те у минулому, а в підсумку навіть не маю тепер земельного паю.

Переглядів: 964

І таки терпимо всі

Низько схиляю свою сиву голову перед всіма, хто виявляє нині патріотизм, відвертість, хто прагне вистояти, не здатися, зберегти рідну мову, культуру, трідиції. Борімося і надалі, називаймо речі своїми іменами, як це зробила одеситка Лідія Забаштанна у своїй замітці «...А терпіти всім» («ЧН» від 14 січня).

Сьогодні вже багато людей зрозуміли, що голосували неправильно. Але є ще й немало таких, як сусідка пані Лідії — нерозумних, заздрісних, засліплених. Дуже гірко від того, що через їхній вибір мусимо терпіти всі, в тому числі й вони самі. Бо хіба живуть ізольовано від нас і не зносять на собі всі нинішні біди?

Переглядів: 820

Лебеді у крижаному полоні

Упродовж двох днів буксири криголамного типу портового флоту Іллічівського морського торговельного порту звільняють акваторію від льоду, товщина якого місцями сягає 10 — 15 сантиметрів. Щорічно в районі поромної переправи зимують понад 50 лебедів, кілька сотень качок та чайок, і без ділянок вільної води птахи можуть загинути.

За словами начальника служби охорони навколишнього середовища порту Юрія Яковищенка, порятунок пернатих від морозів вже став для портовиків доброю традицією. «Щорічно із середини 1990-х тут зимує птаство, щороку його кількість зростає, і ми постійно стежимо за ситуацією, особливо коли різко знижується температура. Якщо замерзає акваторія, як наприклад, цього року, порт виділяє буксири криголамного типу, щоб вони обламували лід, для того щоб птахи могли плавати у вільній воді і не замерзали. Також портовики підгодовують пернатих. Коли дуже холодно, зернові термінали навіть виділяють зерно, — розповідає Юрій Яковищенко. — Були зими, коли вода в акваторії цілком замерзала й обламувати лід уже не вдавалося, тоді справді доводилося рятувати лебедів — їх забирали в спеціально обладнані вольєри у господарських приміщеннях порту, годували, а з поверненням тепла випускали назад».

Переглядів: 1253

Покровитель кохання та шлюбу

Як уже повідомляли «Чорноморські новини», напередодні свята закоханих до Одеси доставили мощі святого Валентина.

Можливість помолитися мощам святого, попросити у нього заступництва та благословення для родин подарували одеситам священики храму Апостола Андрія Первозванного, що на вулиці Гімназійній, 22/24.

Переглядів: 964

«Два чоботи — пара»

14 лютого, у день усіх закоханих, Одеський історико-краєзнавчий музей (Гаванна, 4) порадує городян спеціальною програмою «Два чоботи — пара».

На тих, хто цього дня завітає до музею, чекає літературна гра «Листи коханим», різномані конкурси та вікторини, а також спеціальна музична програма.

Переглядів: 1003

Фіалковий дивосвіт

На дворі тріщить мороз, а у вистав­ковому залі Одеського музею західного та східного мистецтв (Пушкін­­ська, 9) готують різнобарвну квітучу феєрію: з 9 по 12 лютого тут відбудеться виставка фіалок, присвячена Дню закоханих.

На виставці, яку організовує Одеський областной клуб колекціонерів фіалок «Велес», можна буде побачити понад тисячу сортів фіалок, оцінити роботу колекціонерів (очікується приїзд гостей з різних міст), которим вдалося виростити й представити свої рослини.

Переглядів: 990

Україна — Євросоюз: вибір цінностей і цілей

«Зараз визначний момент не лише для відносин між Україною та ЄС, а й для самої України, адже вона повинна проаналізувати, чи справді віддана цим цілям, чи потрібні вони їй. І Європейському Союзу, і Україні потрібне хороше партнерство, засноване на спільних цінностях та юридично зобов’язуючих угодах. Й остаточне прийняття Угоди про асоціацію було б дуже важливим кроком у цьому напрямку», — розпочав другий день V Євроатлантичного форуму «Україна та ЄС на порозі нової Угоди про асоціацію: вільна торгівля, енергетична безпека та демократія» голова Представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшера (про перший день роботи цього форуму «ЧН» розповідали у номері за 2 лютого).

Він зазначив, що нинішня українська адміністрація постійно підкреслює свою зацікавленість у Європейському Союзі та в сповідуванні європейських цінностей, зокрема свободи ЗМІ тощо. З іншого боку, ми бачимо, що реформи не виправдовують очікування і внутрішній розвиток в Україні стосується в основному дуже відомих справ проти представників опозиції. «Ці процеси вважаються політично вмотивованими, і ці справи — лише одна з ознак існування більш широкої проблеми. Ми бачимо труднощі у сфері дотримання основних цінностей», — підкреслив голова Представництва ЄС в Україні. Що стосується багатьох реформ, їх результати, на думку політика, не завжди можна вважати вдалими, хоча й розпочиналися вони з добрими намірами. «Бізнес-клімат в Україні також викликає серйозне занепокоєння. Знову ж таки реальність дуже відрізняється від тих цілей, які були поставлені органами влади України після обрання президента Януковича», — зазначив він.

Переглядів: 836

Авторитаризм унеможливлює підтримку

Екс-посол США в Україні Стівен Пайфер закликає владу США уникати зустрічей з керівництвом України на найвищому рівні. Свій заклик він обґрунтовує порушенням, на його думку, українською владою демократичних принципів і переслідуванням опозиції, — повідомляє ZN.UA.

«Посадові особи США повинні проінформувати українську владу, що поки Київ триматиме в ув’язненні лідерів опозиції і погіршуватиме демократію, ніякі зустрічі на найвищому рівні не будуть можливі», — сказав Стівен Пайфер. Він підкреслив: «Якщо Україна справді хоче приєднатися до Європи, то її керівництво має прийняти демо­кратичні цінності, які існують в Європі. Якщо керівництво не готове прийняти такі цінності, то як може Європа і Захід інтегрувати Україну?»

Переглядів: 6550

Податковий пульс

З нового року запрацювала всеукраїнська цілодобова «гаряча» телефонна лінія «Пульс податкової». У режимі нон-стоп кваліфіковані телефоністки приймають скарги від громадян на недобросовісних чиновників-хабарників. Про суть новинки і досягнення податкової служби в 2011-у розповів журналістам головний податківець Одещини Олександр Чернобай.

Минулий рік став для податкової служби роком реформ. Прийняття нового Податкового кодексу, реформування відомства, від центрального апарату до місцевих органів, — вдосконалень було багато. Деякі з них ще пахнуть свіжою фарбою печаток. Так, буквально цими днями податкову Одеської області зареєстрували у державного реєстратора. Відтепер вона не податкова адміністрація, а має офіційну назву: Державна податкова служба в Одеській області. На цьому нововведення не вичерпалися. «Сьогодні ми переходимо від фіскальної функції до сервісної. Це завдання поставлено перед нами Президентом України Віктором Януковичем у рамках Програми еконо­мічних реформ на 2011 — 2014 роки», — повідомив Олександр Чернобай, голова ДПС в Одеській області.

Переглядів: 974

Податковий пульс

З нового року запрацювала всеукраїнська цілодобова «гаряча» телефонна лінія «Пульс податкової». У режимі нон-стоп кваліфіковані телефоністки приймають скарги від громадян на недобросовісних чиновників-хабарників. Про суть новинки і досягнення податкової служби в 2011-у розповів журналістам головний податківець Одещини Олександр Чернобай.

Минулий рік став для податкової служби роком реформ. Прийняття нового Податкового кодексу, реформування відомства, від центрального апарату до місцевих органів, — вдосконалень було багато. Деякі з них ще пахнуть свіжою фарбою печаток. Так, буквально цими днями податкову Одеської області зареєстрували у державного реєстратора. Відтепер вона не податкова адміністрація, а має офіційну назву: Державна податкова служба в Одеській області. На цьому нововведення не вичерпалися. «Сьогодні ми переходимо від фіскальної функції до сервісної. Це завдання поставлено перед нами Президентом України Віктором Януковичем у рамках Програми еконо­мічних реформ на 2011 — 2014 роки», — повідомив Олександр Чернобай, голова ДПС в Одеській області.

Переглядів: 1088

Не жорна русифікації, а джерело технічного прогресу

Боже мій, де ще є така країна «вредной доброты», за М. Некрасовим, як Україна?! Століттями колонізатори знущалися над її народом, мордували кращих синів і дочок, їх, «как скот, продавали», а вона, Україна, не знає, як добром вистелитися перед нащадками катів: і нате вам рівні права з українцями, яких винищували ваші діди та прадіди; і нате вам нищівну боротьбу з ксенофобією — боронь, Боже, міжнаціональних конфліктів чи переслідувань за національними ознаками; і нате вам розвиток російської мови та мов інших національних меншин; і пишіть історію своїх народів, працюйте, багатійте, будьте повноцінними громадянами чудової країни України. А у відповідь: «Даёшь русский — второй государственный!»; часто всупереч бажанню батьків школярів — «Даёшь двуязычие!»; «Даёшь Крым!»; «Даёшь нашего мэра!» і таке подібне.

Як наслідок — нещасні українські діти, як і діти інших національностей, котрі воліють-мріють бути повноцінними громадянами України, позбавляються такої можливості, хоч Конституція України, Декларація прав людини Організації Об’єднаних Націй начебто гарантує їм повні і рівні права.

Переглядів: 1051

Лавра — монастир, але й величний музей

Як уже повідомляли «Чорноморські новини» (див. номер за 28 січня), група народних депутатів зареєструвала законопроект, яким пропонує передати церкві кілька об’єктів, розташованих на території низки українських монастирів.

Пояснюючи задум законопроекту, один з його ініціаторів, «регіонал» Василь Горбаль, сказав, що більшість депутатів підтримує «повернення храмів православній церкві». Якій саме з православних церков, зрозуміло. Адже перелічені паном Горбалем храми, у власність яких пропоновано передати «об’єкти» (Свято-Богоявленський жіночий монастир на Тернопільщині, Почаївська та Києво-Печерська лаври), належать до УПЦ Московського патріархату. «Цей документ... відновлює історичну справедливість, повертаючи церкві відібрані в неї при становленні радянської влади культові споруди», — аргументує законотворець.

Переглядів: 935

«Ми мусимо щось робити», або Архіви Ватикану свідчать...

У 2011 році у Канаді вийшла друком книжка англійською мовою під назвою «Священний Престол і Голодомор. Документи з ватиканських таємних архівів про Великий Голодомор 1932 — 1933 років у Совєтській Україні». Нещодавно у Римі відбулася її презентація, повідомив тижневик «Українське слово».

Книжку, де зібрано понад 50 документів, видали отець Атанасій Маквей та професор Любомир Луцюк. Отець Маквей уже понад десять років здійснює пошукову роботу у ватиканських архівах. Він цікавиться історичними документами про Україну, оскільки, як зауважує, з української сторони ці матеріали ніхто не вивчає. Отець Маквей поставив за мету переписати всі документи стосовно українських справ ще й з огляду на те, що п’ять років тому папа Бенедикт ХVІ відкрив для дослідження науковців документи з ватиканських архівів за період 1922 — 1939 років. Три роки тому отець Маквей несподівано знайшов там документи про Голодомор і вирішив опрацювати ці матеріали, щоб у разі, якщо оприлюднюватимуться недостовірні факти про ставлення Ватикану до Голодомору (що дуже часто трапляється), мати готову відповідь на закиди. Згодом до Рима приїхав із Канади професор Любомир Луцюк, який також цікавився матеріалами про Голодомор. Історики вирішили спільно працювати над книгою, що мала вийти англійською мовою.

Переглядів: 923

Нема кінця степу і дорозі, або Про те, як монах чумаком був

Продовження. Початок у номері за  28 січня.

А вздовж цього зеленого безкрайнього моря чорною стрічкою ледь примітно в’ється рівна, тверда дорога. Валка розтягнеться ледь не на півверсти. Воли йдуть «вільним поступом», погойдуючи круторогими головами. Міцні, свіжо змащені вози широкими ободами ледь помітно котяться широкою дорогою. Ні скрипу, ні стуку. Широко крокує передній чумак, розмахуючи без потреби батогом, вартовники, які сторожували всю ніч волів, хроплять, розтягнувшись на возах; мовчки, задумливо йдуть старики, кожний біля своїх волів, молоді весело споглядають вгору і по боках, один пісню затягне, другий достане довгим батогом ховрашка, що перетинає дорогу, той гукне до своїх круторогих. Копошаться та дзижчать у траві комашині створіння, весело снують та співають пташки над головою. Кожен подих хвалить Господа по-своєму. У повітрі благодать, в душі справжній рай...

Переглядів: 1443

«Ніколи пташка не забуде...»

«Не дамо загинути жодній пташині». Учасником цієї благочинної місії, організованої Малою академією літератури і журналістики, може кожен, у кого добре і співчутливе серце. І великих зусиль докладати не доведеться. Варто тільки захотіти, дослухатися до пташиного співу й оцих наших порад.

Чи є в тебе за вікном годівничка для птахів?

Переглядів: 875

Пливуть... поїзди

Цими днями з Південної Кореї в України теплоходом «Beluga-R» відправлено два перші електропоїзди, виготовлені фірмою «Hyundai». Вони придбані за програмою підготовки до проведення чемпіонату Європи з футболу і мають забезпечити пасажирам швидкісне пересування між містами, в яких відбудуться матчі «Євро-2012», а також належний рівень комфорту.

Теплохід з незвичайним вантажем, за попередніми даними, перебуватиме в дорозі 30 — 40 днів і десь на початку березня прибуде до Одеського морського торговельного порту. Тут готові до вивантаження поїздів. Зокрема, враховано те, що корейські вагони дещо довші, ніж наявні в «Укрзалізниці», а відтак залізничну мережу адаптовано під потрібний розмір. Розроблено й технологію різних варіантів вивантаження. Всі роботи з приймання потягів контролюватимуть корейські спеціалісти. Далі сформовані поїзди будуть відправлені до Харкова.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net