Переглядів: 6415

Про довгобуди і «будки»

Десятиградусний мороз не зупинив одеситів, що прийшли на мітинг на Думську площу перед початком чергового засідання виконкому.

З вини будівельної компанії «Альянс» інвестори семи недобудованих багатоповерхівок, а це близько двох тисяч осіб залишилися без житла і без грошей. Представники інвесторів вимагали, щоб управління капітального будівництва Одеської міської ради, яке було замовником будівництва і мало контролювати його процес, взяло на себе вирішення цього питання і завершило зведення довгобудів.

Мітингувальники розповідають, що вони повністю опла­тили будівництво своїх квартир, а компанія «Альянс», замість того, щоб закінчити і здати об’єкти в експлуатацію, витратила кошти на купівлю нових земельних ділянок. Як розповідають люди, із двох тисяч родин 626 (з них 137 молодих та 8 багатодітних сімей) не мають власного житла, а винаймають його і при цьому платять відсотки за кредитами. Серед інвесторів — ветерани та інваліди війни, учасники ліквідації Чорнобильської катастрофи. Шість незавершених довгобудів — на житломасиві Котовського й один — на Люстдорфській дорозі. Люди стомилися від безвиході і з надією чекали на рішення виконкому, який вніс це питання у порядок денний.

Засідання почалося з хвилини мовчання на вшанування пам’яті Почесного громадянина Одеси, Героя Радянського Союзу, контр-адмірала у відставці Федора Пахальчука, який помер на 96-у році.

Виконком схвалив рішення, згідно з яким керівництво органів самоорганізації населення (СОНів) отримало дозвіл самостійно складати протоколи про адміністративні порушення, що дасть можливість, за словами членів виконкому, більш ефективного управління і реагування на правопорушення на місцях.

Рішення, на яке чекали люди на морозі, — про передачу нереалізованих квартир будівельної компанії «Альянс» у комунальну власність міста члени виконкому схвалили. Відтепер замовником стане КП «Капітальне будівництво Одеси». За словами міського голови, роботи завершать за рахунок того, що місто відмовиться від своєї частки квартир на користь компанії, яка візьметься здати об’єк­ти в експлуатацію.

Ще одне питання, яке розглядали на виконкомі, — забудова кварталу, що між вулицями Малою Арнаутською, Пантелеймонівською, Катерининською та Преображенською. Навколо забудови даного мікрорайону не­одноразово точилися суперечки, вибухали скандали, пов’язані і з оформленням документів, що давали б право на такі роботи, і з відселенням людей зі старих будинків цього, прилеглого до «Привозу», кварталу. Нагадаємо, забудовою тут займається компанія депутата-«регіонала» Леоніда Клімова — ЗАТ «ФК «Чорноморець».

Оскільки забудовник не виконав своїх попередніх зобов’язань щодо відселення людей із зони будівництва (а мало це статися ще в третьому кварталі 2010-го), і городяни досі живуть, по суті, в руїнах, без комунальних зручностей, міськвиконком відклав питання про продовження термінів реконструкції згаданого кварталу, мовляв, нехай ЗАТ спочатку виконає свої зобов’язання перед відселенцями.

Як поінформував Олексій Костусєв, він мав розмову з Леонідом Клімовим, і той пообіцяв, що, впоравшись з будівництвом стадіону в парку Шевкченка, фірма надасть графік відселення.

Під час засідання прийняли рішення про ліквідацію районних аварійних служб. Як пояснив віце-мер Анатолій Орловський, триває оптимізація роботи міських структур і функції аварійної служби, разом з усім майном, будуть передані ЖКС, які й опікуватимуться цими питаннями.

Міський голова з радістю повідомив журналістам про повернення на посаду свого заступника Миколи Ільченка, який, нагадаємо, перебував під слідством, але доказів інкримінованих йому поборів правоохоронці не виявили.

Під час спілкування з журналістами Олексій Костусєв роз’яснив ситуацію з мораторієм на встановлення некапітальних пунктів дрібно-роздрібної торгівлі. На момент проведення виконкому вже знесені з лиця Одеси близько 50 яток та палаток, у господарів яких не було дозвільних документів. Всього, за словами мера, демонтують близько двох сотень «будок».

— Жодної «будки» у місті більше не буде. Разом з управлінням архітектури та містобудування буде опра­цьовано концепцію, правила і порядок розташування, зовнішній вигляд, оптимальну кількість пунктів роздрібної торгівлі. Результат роботи групи обов’язково обговорюватиметься з одеситами, після цього і схвалять концепцію. А до того моменту діятиме мораторій на «будки».

Олена ВОЛИНСЬКА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua