Переглядів: 964

Те, що в серці, а не на показ

Мовчки, невеликим гуртом, без перших посадових осіб покладала влада Одеси й області квіти до пам’ятників Тараса Шевченка та Івана Франка з нагоди Дня Соборності.

Хоч-не-хоч, а чиновники мусили недільного ранку вийти на холоднечу, виконати президентський указ про загальнодержавне відзначення дня 22 січня. Ні святкового настрою, ні радісних облич, ні урочистих промов... Мимоволі пригадалися Шевченкові слова: «Німі на панщину ідуть...»

Відмарширували карбованим кроком вояки почесної варти, кошики з квітами лягли до підніжжя справжніх велетів української нації, й наділені владою правнуки «славних прадідів великих» поспішили у своїх справах.

Тим часом біля пам’ятника Тарасові Григоровичу почав збиратися інший гурт — хтось з державним прапором, хтось із кульками синьої і жовтої барв, була й партійна символіка тих політичних сил, що оголосили у річницю Злуки про об’єднання заради порятунку України від нового краху, до якого ведуть державу нинішні її зверхники.

Чим ближчою ставала година початку мітингу об’єднаної опозиції, тим люднішою ставала площа перед Тарасом, тим гучніше лунали вітання «Слава Україні!» й у відповідь: «Героям слава!». Цих людей привела сюди не повинність, не службовий примус, а добра воля й усвідомлення значущості Дня Соборності, його історичної ролі на вже пройденому шляху, а ще більшої — для майбутнього нашої держави.

Майже годину тривав мітинг, під час якого лідери опозиційних партійних і громадських організацій, прості одесити говорили про ті загрози, які сьогодні, на 21-у році незалежності, стоять перед кожним громадянином нашої держави, про ту відповідальність, яка лежать на кожному з нас. Говорили й українською і по-російськи, коротко й розлого і навіть поетичними рядками про те, що нас, українців, штучно роз’єднують, аби користати з цього свої чорні плоди. А відтак говорили про силу єдності, порозуміння, про силу соборності всіх земель українських, всієї людності, що живе на теренах нашої Вітчизни.

Після мітингу естафету святкування Для Злуки підхопила молодь, яка провела на Дерібасівській флеш-моб (коротку масову акцію). Спочатку, взявшись за руки й утворивши живий ланцюг єдності на головній вулиці Одеси, юнацтво виконало Державний гімн, а потім із сердечками в руках нове покоління українців зажадало свободи для політичних в’язнів, далі під звуки бандури перед відомим балконом (який міська влада намагалася зачистити) із написом «Слава Україні!» було розгорнуто великий Державний прапор. Завершилося дійство співом українських пісень.

Ольга СІРА.

Одеса. 22 січня 2012 року.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net