У міграційній десятці
Україна увійшла до десятки країн світу — лідерів з міграції. За інформацією видання Weekly.ua, українців, які розбрелися по планеті, зараз близько 6,6 мільйона, натомість наша країна прийняла 5 мільйонів мігрантів.
Згідно з доповіддю Світового банку «Міграція й грошові перекази» у 2011 році, основні країни, до яких іммігрували громадяни України, це — Росія, Польща, США, Казахстан, Ізраїль, Німеччина, Молдова, Італія, Білорусь, Іспанія. В Україну їхали з Росії, Білорусі, Казахстану, Узбекистану, Молдови, Азербайджану, Грузії, Вірменії, Таджикистану, Киргизії.
За 2010 рік мігранти переказали в Україну близько 5,3 мільярда доларів. Загалом же тенденція така, що в Україну приходить грошей у 25 разів більше, ніж йде з країни. У 2010-у світовий обсяг міжнародних грошових переказів, за даними Світового банку, становив понад 440 мільярдів доларів. Із цієї суми 325 мільярдів надійшло до країн, які розвиваються, — на 6% більше, ніж у 2009 році. Вважається, що реальна цифра переказів набагато вища. За обсягом грошових переказів, що відправляються з країни, з великим відривом лідирують США (48 мільярдів доларів). Далі — Саудівська Аравія, Швейцарія та Росія.
Оцінка українських фахівців ситуації з мігрантами дещо відрізняється від даних Світового банку. Так, експерт із питань трудової міграції Тетяна Петрова на прес-конференції у Києві заявила, що за кордоном зараз працюють близько 3 мільйонів українських мігрантів. За її словами, зовнішніми причинами трудової міграції українців є великий ринок праці країн Заходу та Росії, а також приваблива матеріальна оцінка роботи українців.
Тетяна Петрова зазначила, що кількість безробітних в Україні сьогодні становить 1,8 мільйона осіб, або 8,1% від економічно активного населення, а чисельність зайнятого населення — 20,2 мільйона. За її словами, 3 мільйони українських мігрантів щорічно привозять в Україну близько 7 мільярдів доларів.
Сумною прикметою нашого часу є дані, які наводить той же Weekly.ua: 56 відсотків молоді віком від 16 до 26 років хотіли б виїхати з України. Про це свідчить опитування студентів із шести міст — Києва, Запоріжжя, Івано-Франківська, Одеси, Умані та Хмельницького, проведене Інститутом демографії та соціальних досліджень ім. Птухи (за підтримки Програми рівних можливостей ПРООН).
Експерти інституту зазначають, що готовність виїхати і сам від’їзд — різні речі, але тенденція гнітюча, і владі є над чим працювати. Активізації виїзних настроїв сприяє низький рівень життя в країні, песимістичні настрої в молодіжному середовищі, а також націленість на возз’єднання родин. «Частина трудових мігрантів, які раніше освоїлися за кордоном, тепер забиратимуть туди з України свої родини. Це продовження четвертої хвилі міграції, яка у нас була після розпаду Радянського Союзу», — вважає Олексій Позняк, завідувач відділом міграційний досліджень цього інституту.
До речі, торік влітку ЗМІ, посилаючись на дані португальського демографічного вісника, повідомляли, що в найпівденнішій провінції цієї держави — Алгарве — майже кожне десяте немовля народжується у сім’ях українських емігрантів. Так, у 2010-у в Алгарве з’явилося на світ 5172 новонароджених, із них в українських родинах — 442 дитини.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206