Переглядів: 4811

Україна — «економічний тигр»?

Найбільший банк Великобританії і другий за розмірами у Європі — HSBC — зробив прогноз розвитку топ-100 економік світу до 2050 року. Відповідно до цих розрахунків, клуб великих економік світу, які швидко ростуть, покинуть Росія і Бразилія, а їхнє місце займуть Чилі, Перу та... Україна. Попередній прогноз HSBC (на десятиліття, що минуло) виявився близьким до реальності.

Банк HSBC фактично запропонував альтернативний варіант концепції клубу великих економік світу: з переліку тих, хто швидко росте, випадуть Бразилія і Росія, чиї господарки додаватимуть «лише» по 3 — 5% на рік. Лідерами росту стануть Філіппіни, Чилі, Перу та Україна — спрацює ефект низької бази, хороша демографія (це не стосується України) і поліпшення законодавства.

Свій прогноз розвитку ста великих світових економік група аналітиків банку HSBC на чолі з Карен Уорд зробила на основі демографічних та соціальних тенденцій: народжуваність, рівень здоров’я нації, освіта населення. Враховувалася також поточна інвестиційна привабливість: захист прав власності, вплив держави на економіку, рівень демократії та монетарної політики влади.

За такою ж формулою аналітики банку вже робили прогноз на 2000 — 2010 роки, і він виявився близьким до реальних результатів. Тепер розрахунки-передбачення охопили чотири наступні десятиліття.

Щодо нашої сусідки Росії, то, за прогнозом HSBC, у найближчі 40 років її економіка, як уже мовилося, приростатиме лише на 3 — 5% за рік. Щоправда, це не завадить їй опинитися у десятці найбільших економік світу. Попереду будуть лише Китай, Індія та США. Темпи росту РФ виявляться вищими, ніж у розвинутих країн, вищими, ніж у Бразилії, але нижчими, ніж у «новітніх тигрів».

До останніх експерти несподівано зачислили Україну — вона єдина з великих країн Східної Європи буде рости дуже високими темпами. Цьому, на думку британських банкірів, сприятимуть розвита система осві­ти та демократичні реформи. Росту не перешкоджатиме навіть те, що чисельність населення, за прогнозом, знизиться на 25% (на 10 мільйонів осіб).

Проблеми Росії, як вважають експерти, — це (поряд з інвестиційним кліматом) саме її демографія. Працездатне населення РФ, згідно з прогнозом ООН, який HSBC брав за основу для своїх демографічних розрахунків, скоротиться на третину.

У прогнозі аналітиків британського банку найбільше вражає те що за швидкістю росту економіки на перше місце у світі вийдуть Філіппіни, які наздоженуть Японію. У Латинської Америці лідером стане Перу, чия економіка прибавлятиме в середньому на 5,5% (це пов’язано зі швидким ростом населення країни).

До тридцатки найбільших економік світу до 2050 року ввійдуть 19 держав, які зараз належать до країн, що розвиваються.

Отож, передбачають у HSBC, «новітні тигри» (а серед них, нагадаємо, названо й Україну) майже наздоженуть Японію.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net