Переглядів: 1841

Довіряй, але перевіряй, або Як користуватися соціальними мережами

Редактор соціальних мереж. Така посада з’явилася в USA Today, New York Times, Times та багатьох інших виданнях. Минулорічне дослідження, здійснене Університетом Джорджа Вашингтона, показало, що більшість редакторів і журналістів використовує соціальні мережі та блоги як основні джерела інформації для статей і заміток.  Здається, соціальні мережі справді змінили світ...

Більшість молоді та людей середнього віку мають персональні сторінки на таких сайтах, як Facebook, Twitter, Вконтакте, Livejournal та інших. Кількість користувачів постійно зростає. Наприклад, із 15,3 мільйона українських користувачів інтернету майже 1,5 мільйона зареєстровані на Facebook, повідомляє Internet World Stats. І це не дивно, адже соціальні мережі дали людям можливість не лише пасивно споживати новини, а й обговорювати їх або навіть створювати власні. Багато хто спочатку проглядає новини та посилання своїх друзів у соціальній мережі, а вже потім мандрує до інтернет-видань. Це зумовлено тим, що людина більше довіряє друзям, знайомим, адже їх інтереси та погляди на світ переважно збігаються з власними.

На це повинні зважати журналісти. Саме тому більшість видань мають свої сторінки у Facebook та Twitter. «Наше видання використовує різні соціальні мережі для поширення новин про Одесу, — розповідає Ігор Столяров, журналіст інтернет-газети «Взгляд из Одессы». — Але, на жаль, соцмережі відвідують переважно люди, які не дуже цікавляться політикою».

А чим допоможуть соціальні мережі журналістові у написанні матеріалу?

«Соціальні мережі є надбанням сучасності і незамінним помічником журналіста під час роботи. За їх допомогою інформація поширюється дуже швидко, тож ігнорувати це джерело просто не можна. Такий спосіб отримання інформації є дуже актуальним під час написання репортажних матеріалів, коли йдеться про події, що відбуваються зараз. У соцмережах можна знайти фотографії, відео, коментарі до подій», — зазначає Валерія Івашкіна, редактор відділу новин «Української правди».

Крім того, значення соціальних мереж зростає, тому що їх починають використовувати політики та чиновники. Серед них Микола Азаров, Юлія Тимошенко, Сергій Тігіпко та багато інших. «Свої представництва у соціальних мережах відкривають міністерства, відомства, різні парламентські комітети. У такому випадку інформація з мережі є офіційною, оскільки виходить під грифом офіційного представництва відомства», — додає Валерія Івашкіна.

Нещодавно навіть виник скандал через нецензурний допис президента Росії Дмитра Медведєва у Твіттері. У результаті виправдовуватися довелося прес-службі глави держави. Отже, соціальні мережі стали відігравати вагому роль у суспільному й політичному житті багатьох країн.

Як відомо, саме через інтернет, гуртувалися однодумці-опозиціонери під час  нещодавніх акцій протесту в Росії. Іншим прикладом є так звана «Арабська весна», яка відбулася саме завдяки соціальним мережам, де активні громадяни поширювали заклики вийти на акції протесту. Як же можна ігнорувати сайти, за допомогою яких змінюється хід історії?!

Але Facebook і Вконтакте мають свої недоліки. По-перше, інформації, отриманій за допомогою них, не завжди варто довіряти. Тим більше, людина може видалити своє повідомлення, і тоді навіть не буде, на що посилатися. Тому інформація з соцмереж має бути ретельно перевірена та надана з посиланням на автора запису. Також не завжди вдається знайти щось вартісне у потоці повідомлень, які розповсюджують через соціальні мережі.

«Я бачу переважно, як люди поширюють посилання на ті чи інші публікації. Ексклюзиву, тим більше надійного, обмаль», — каже Ігор Столяров.

Отже, які б вигоди не надавали журналістові соціальні мережі, користуватися ними треба обережно, не забуваючи при цьому і про традиційні методи збору інформації.

Марія ГЕНИК,
учениця гімназії №5 м. Одеси.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua