Переглядів: 1373

Європа побажала Україні успіхів

19 грудня українці мали стати європейцями. Саме цього дня на саміті в Києві планували підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Проте всупереч очікуванням не відбулося навіть технічного парафування тексту цих документів. На більше нинішня влада України навряд чи могла сподіватися.
— Незважаючи на те, що в країні реальна політична криза і криза демократії, нам вдалося вмовити європейців: не відштовхуйте Україну, — сказав колишній міністр закордонних справ, лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк після зустрічі з високими єврочиновниками.

Влада намагається перекласти відповідальність за провал саміту Україна — ЄС на Європейський Союз, мовляв, у нас була політична воля парафувати угоду, а в них — ні. Однак не від волі європейців залежить наше майбутнє, а від стану справ у нашій країні. Євросоюз ніколи не піде на зближення з недемократичним, несправедливим, антисоціальним режимом.


Москва наполегливо запрошує нас до Митного союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном. Напередодні саміту українська влада навіть отримала недвозначний сигнал: перш ніж укласти якусь угоду з ЄС, слід проконсультуватися з Кремлем. До речі, саме з такої вимоги починався союз між Військом Запорозьким і Московським царством у 1654 році.


З тих пір не лише багато часу минуло, а й Україна далеко посунулася від Європи. Це засвідчує обсяг напрацьованої угоди про асо­ціацію — 1800 сторінок. Аналогічні документи, які офіційний Брюссель укладав з іншими країнами, мали не більше 40 — 50 сторінок. Експерти називають проект угоди про асоціацію між Україною та ЄС (разом з угодою про зону вільної торгівлі) унікальною й взаємовигідною.


Парафування, або остаточне узгодження тексту угоди, мало стати лише першим офіційним кроком Києва на шляху до Євросоюзу. Далі — підписання документа та його ратифікація парламентами всіх європейських країн.


— Підписання та ратифікація можливі лише в тому разі, якщо в Україні буде вирішена проблема політичного переслідування, коли буде закрита тема арешту й утримання у в’язниці Тимошенко і Луценка як політичних діячів, — за­значає Арсеній Яценюк.
Нинішня влада більше пере­ймається власним майбутнім, аніж долею країни. Маючи дипломатичні паспорти, високопосадовці можуть вільно пересуватися Євросоюзом. Вони купують там будинки, започатковують бізнес, відпочивають і лікуються. Водночас влада скеровує українців у зовсім іншому напрямку — до Білорусі, Казахстану й Росії.


Народ з такою постановкою питання не згоден — більшість українців схвалює вступ країни до Євросоюзу. За останніми (грудень 2011-го) соціологічними даними фонду «Демократичні ініціативи», навіть у Донбасі й Криму 51 відсоток молоді підтримує членство України в ЄС. Серед переваг українці найчастіше називають відсутність кордонів, доступ до навчання в європейських університетах, зростання добробуту.


Україна ще може повернутися до об’єднаної Європи, якщо на парламентських виборах 2012 року переможуть демократичні сили. Насправді це буде вибір між Європейським і Євразійським союзами.


— У мене є глибокі сумніви, що президент Янукович стане великим демократом. Але я впевнений у тому, що угода буде підписана і ратифікована. Це зробить новий український демократичний парламент, в якому опозиційні сили візьмуть більшість, — зауважує один з лідерів опозиції Арсеній Яценюк. Запит на зміни в суспільстві справді великий.

Іван ДАНИЛЕНКО.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net