Переглядів: 1214

Наших собак врятують європейці?

До «Євро-2012» в Україні все «чистять» та «білять»: реконструюють стадіони, ремонтують дороги, оновлюють аеропорти. Більше нема місця на вулицях країни сміттю(!), недолугим конструкціям і… собакам. Останні виявилися зайвими на цьому святі життя, до якого готуються не лише в Україні, але й у Європі. Тільки там, на відміну від нас, знайшли в суспільстві місце для братів менших. Невже ми настільки відрізняємося від європейців, невже настільки безпорадні, що не знайшли іншої можливості врегулювати проблему безпритульних тварин, як жорстоко і цинічно їх убивати? Виправдання, звісно, є: виконуємо, мовляв, «почесну» і «благородну» місію — захищаємо суспільство від небезпеки бути покусаним та зараженим різними болячками. Для кого ж готується такий «чистий» світ з ідеальними умовами проживання?
Масштабною місією вершителів доль, а саме знищенням собак, зайнялися так звані догхантери. Такі собі волонтери, які безкоштовно, жертвуючи власним часом і силами, роблять світ «прекраснішим». Про них було чути давно. В Одесі кілька років тому захисники тварин били на сполох через масове отруєння собак. Але під «Євро-2012» догхантери ніби зірвалися: щодня надходять нові і нові повідомлення щодо їх діяльності в різних містах України. Вони об’єднуються в Інтернеті, дають конкретні поради, як саме швидко та непомітно розправитися з собаками. Навіть умовно розподіляють райони, за якими для роботи закріпляють своїх людей.

Догхантери досягли неабиякого розмаху в методах жорстокості. Нещодавно затримали хлопця, який у Києві знущався над собаками і ви­кладав фото та відео в Інтернет. До того неодноразово з’являлися повідомлення про жорстокість у Лисичанську. Там зробили пересувні крематорії для тварин, як етап підготовки до «Євро-2012». У них кидали ще живих собак.


Проте ніхто й не сподівався, що саме ці кадри знущань виявляться для тварин «рятівним човном». В Інтернеті їх побачили не тільки українці, а й громадяни з усього світу. Які активно висловили свою негативну позицію.


Німецька принцеса Майя фон Гогенцоллерн заявила, що при такому ставленні в Україні до тварин європейське співтовариство готове бойкотувати «Євро-2012». «Світ шокований тим, як відловлюють і вбивають тварини у Києві. Це не просто жорстоко, а й нелегально. Вже зібрано більше 500 тисяч підписів по всьому світу з проханням припинити це знущання», — повідомила вона.


За інформацією NEWSru.com, гравці збірної Німеччини з футболу та Німецька футбольна федерація висловили своє обурення методами української влади, щоб до «Євро-2012» прибрати з вулиць безпритульних собак.


Інформація в німецьких ЗМІ щодо масових вбивств чотирилапих в Україні змусила керівництво Німецької спілки захисту тварин серйозно занепокоїтися. У зв’язку з цим вони пропонують всім регіонам України, які зіштовхнулися з великою популяцією собак, впроваджувати програму контролю їх чисельності шляхом стерилізації. Переговори в цьому напрямку вже провели з керівництвом Києва. Зі столиці до Одеси нещодавно приїжджали чиновники, які ознайомилися з роботою притулку для тварин, що на 6-му кілометрі. Найближчим часом планується підписання меморандуму про співпрацю.


Якщо ж інші міста України, в яких досі знищують собак, не запровадять гуманні способи зменшення популяції, Німецька спілка захисту тварин погрожує їм діями у відповідь. Якими саме — наразі не називає. Але, як заявив президент Німецької спілки захисту тварин Томас Шредер, німці можуть вплинути на вибір фанатів та гравців команд — у яких саме містах іноземці зупинятимуться, форму з яким логотипом носитимуть тощо. Такі заходи серйозно вдарять по репутації як України, так і окремих регіонів.


Томас Шредер також поінформував: ситуація зі знищенням собак в Україні не влаштовує і спонсорів «Євро-2012», які вкладають гроші в проведення свята, а не знущань над тваринами. «Бойкот буде дуже сер­йозним, якщо регіони, де пройде футбольна першість, не відреагують на наші заяви і не зроблять відповідних кроків» — констатував він.


Щодо Одещини, то в цьому питанні вже є позитивні зрушення. У містах, що неподалік від обласного центру, буде впроваджений досвід гуманного поводження з тваринами. Почесний президент Німецької спілки захисту тварин Вольфганг Апель повідомив, що безпритульних чотирилапих відловлюватиме спеціальна служба та доставлятиме для стерилізації у притулок (як його іноді називають, німецький притулок) на 6-у кілометрі траси Одеса — Овідіополь. Після всіх медичних процедур та реабілітації тварин повертатимуть у звичні для них місця проживання. До поширення проекту на інші міста області підштовхнула жахлива інформація про відновлення роботи так званої «будки» (про що, зокрема, свідчить виявлений під Іллічівськом масовий могильник вбитих собак).


Першопрохідником уже найближчим часом стане місто Теплодар. Керівництво цього населеного пункту пообіцяло укласти договори з реалізації програми контролю за чисельністю безпритульних тварин.


Вольфганг Апель вважає цей метод дуже ефективним, тому що за 12 років їхньої роботи в Одесі чисельність бездомних собак зменшилася вдвічі, а це приблизно з 70 до 35 тисяч особин. Подібні програми впродовж десятиліть реалізуються на території багатьох країн Європи і вважаються найбільш гуманними.


Окрім впровадження цієї служби, Німецька спілка захисту тварин уже навесні наступного року планує відкрити в Одесі «Котячий будинок» — притулок для бездомних мурчиків. Адже проблему великої популяції і жорстокого поводження з кішками німці вважають не менш важливою для міста-мільйонника.


А от питання щодо діяльності догхантерів залишається відкритим. Чи зупиняться вони, якщо по всій країні працюватиме гуманна програма зменшення популяції тварин? Психолог Ірина Висоцька вважає: більшість догхантерів лише прикривають свою діяльність поясненнями, ніби вбивають тварин через їхню кількість та небезпеку. Насправді, у таких людей, скоріш за все, є розлади психіки. Вони можуть бути спричинені насиллям у власній родині, складним дитинством абощо.


Почесний президент Німецької спілки захисту тварин Вольфганг Апель певен: вирішити проблему насилля над чотирилапими можна двома шляхами. Насамперед, потрібно на законодавчому рівні передбачити серйозне покарання за такі злочини. І вже сьогодні слід притягти до відповідальності убивць собак. А ще необхідно проводити роз’яснювальну роботу в суспільстві, прищеплювати любов до тварин, пояснювати, чим вони для нас корисні. Однак, аби це здійснилося, потрібна воля влади і того ж суспільства.

Інна ЯКИМЕНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net