Переглядів: 1375

«Радуйся, Миколаю, великий чудотворче!»

Святий отче, Миколаю, охорони нашу церкву і віру, наше місто і кожну родину, святими твоїми молитвами!
Між Чорним і Середземним морем лежить великий край, що зветься тепер Малою Азією, а в давнину звався Лікією. В тому краю, ще й до сьогодні, лежить у руїнах стародавнє місто Патера. Це була батьківщина прославленого Святителя Миколая, архієпископа Мирлікійського — чудотворця, ревнителя і поборника святого православ’я.

Святий Миколай народився у містечку Патері 280 року в родині багатих, благочестивих та благородних батьків Феофана і Нонни. У дитинстві відрізнявся своєю щирою любов’ю та співчутливістю до ближніх. Проявляючи милосердя, часто таємно носив дарунки убогим, підкладаючи їх під двері.


Ставши єпископом, Святий Миколай все своє життя був світочем добрих діл і милосердя для своєї пастви. За свою тверду віру і ревність до православної церкви Святитель Миколай був кинутий язичниками у в’язницю. Але металеві окови не скували його вуст. Серед жорстоких знущань і болю він безбоязно проповідував Святе Євангеліє і завжди був готовий прийняти мученицький вінець за Христа.


Тільки-но припинилося проливання крові мучеників, як у Церкву Христову вдерся внутрішній ворог — єретичне розділення. Таким облудним вчителем став пресвітер Арій. Проти нього виступив з полум’яною ревністю до чистого православного вчення отець Миколай і зруйнував аріанську доктрину своїм повчанням.


Життя Святого Миколая переповнене багатьма прикладами діяльної любові до ближніх, до яких він приходив у нещастях та скрутних хвилинах життя.


«З’ясовуючи таємницю Святої Трійці, ти був у Никеї оборонцем віри християнської, силою, що Бог тобі дав, утер ти всяку сльозу з обличчя тяжко скорботних, богоносний отче Миколаю, бо ти голодних нагодував, хворим ліки подавав, з морської глибини людей визволяв і всім усіляко допомагав, щоб співали Богові Алилуя» (Акаф. 3 кон.).
 Усі православні християни шанують і люблять Святого Миколая і завжди звертаються до нього зі своїми молитвами. Особливо приємна молитва з уст діточок, які звертаються до Святого Миколая, щоб обдарував їх своїми щедрими дарунками.


По цілій Україні надзвичайно багато храмів названо в честь Святого Миколая. Саме він є покровителем подорожуючих, скривджених, знедолених, засмучених християн та й усіх, хто призиває Його на допомогу. У кожній християнській православній сім’ї зберігається ікона Святого Чудотворця. Її малюють у храмах, беруть у подорож, ставлять біля недужих, тим самим звертаючись у молитвах, щоб Святий доніс благання віруючих до Престолу Всевишнього Творця.
Спостерігаючи, як минає час життєвої земної мандрівки, часто зустрічаються випадки, коли людина перебуває на етапі невідкладної духовної чи фізичної допомоги, на етапі невизначеності, відчаю чи тривоги. Випробовуючи різноманітні методи та способи, ми не помічаємо, що цю невідкладну допомогу і навіть чудо в змозі надати Святий Миколай.
Пригадую з дитинства, як батьки повчали, кажучи «обов’язково молитися Святому Миколаю, і він неодмінно прийде на допомогу, як приходив колись до всіх потребуючих, живучи на землі». І справді так! Усе, з чим звертаєшся у щирій молитві, акафістах, на благо душі і тіла, перед його іконою, Святий умить подає чудесним образом або створює такі життєві обставини, які складаються на краще.


Святий Миколай завжди радий прийти на допомогу кожній людині, лишень ми б цього хотіли — вели християнський спосіб життя і, звичайно, зверталися у молитві до великого Чудотворця Святого Миколая.
У святковому торжестві в день Святого Миколая радісно співає свята православна церква: «Правилом віри і образом лагідності, стриманості вчителем явив тебе стаду твоєму Той, Хто є Істиною всіх речей. Ради цього придбав ти смиренням — високе, убогістю — багатство, отче, священноначальнику Миколаю. Моли Христа Бога, щоб спастися душам нашим» (Тропар Св. Миколаю).


Вшановуючи пам’ять великого доброчинця Святого Миколая, не можу не згадати і про наш храм — храм, який названий на його честь. Храм (хоч сьогодні це лише вагон-капличка, що неподалік від АЗС «Свікон»), де панує атмосфера любові, доброти, легкості та радості один до одного, завдяки благодаті Божій і покровителю Святому Миколаю. Де кожний віруючий християнин в змозі почерпнути для себе сили і наснаги, полікувати свою душу від гріховних ран, попросити в угодника Божого Святого Миколая здоров’я, щасливої долі та благословення для своєї сім’ї і родини. І я впевнений, що Святий Миколай умить донесе всі прохання до милосердного Бога, а Всевишній Господь за Своєю Добротою і Чоловіколюбством подасть просиме для всіх вірних своїх.

Ієрей отець Михаїл (Щерба).
Храм Святого Миколая Української православної церкви
Київського патріархату.
м. Іллічівськ.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net