№ 100 (21260) субота 17 грудня 2011 року

Переглядів: 1143

Чи почнеться Європа з понеділка?

Угода про асоціацію між ЄС і Україною, якої прагнуть обидві сторони, стала заручницею політичних процесів в Україні. Високі очікування від саміту у Києві, запланованого на понеділок, 19 грудня, можуть не справдитися.

МАЙЖЕ п’ять років, з весни 2007-го, тривали переговори щодо Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Україною. З технічної точки зору, переговорний процес вважається завершеним. А от з політичної — укладення цієї фундаментальної для майбутніх відносин між Брюсселем і Києвом угоди є проблематичним. Головне питання сьогодні обертається навколо перспективи парафування документа, за яким мало би відбутися його підписання й ратифікація органами Європейського Союзу та парламентами країн-членів спільноти.

Переглядів: 1358

Лейтенант Надія Главацька, або Війна закінчилася. Але не з байдужістю

Їй було лише двадцять, коли розпочалася кровопролитна і страшна Велика Вітчизняна… Важко й уявити, як це — бути жінкою на війні: цілодобово, роками жити в надзвичайних фізичних та психологічних перенавантаженнях, на власні очі бачити, як гинуть ті, з ким ще вчора їли кашу з одного казана, і при цьому мати вдосталь мужності, аби залишатися жінкою. Ще живі ті неймовірні люди, які пройшли через це, та з кожним роком їх менше і менше... Ті ж, хто, на наше щастя, ще поруч з нами, потребують турботи, уваги, тепла… Найстрашніше, що й зараз війна в їхньому житті продовжується. Війна з хворобами та байдужістю.
Нещодавно одеситці, ветеранові Великої Вітчизняної війни Надії Григорівні Главацькій сповнилося дев’яносто. Ані міська, ані жодна інша влада про заслужену людину не згадали...

Переглядів: 1086

Ялинкові клопоти

На Думській постала головна міська новорічна ялинка. Як повідомив виконуючий обов’язки директора комунального підприємства «Міськзелентрест» Олександр Ріффа, загальна висота ялини — 17 метрів.
Головний символ Нового року зібраний із сосен з українських розсадників. «На міську ялинку пішло близько 300 сосен, спеціально відібраних за розмірами від 1,5 до 2, 5 метра», — розповів Олександр Ріффа.

Переглядів: 4869

Повикидати скелети із шаф

Опозиція має сформувати на парламентських виборах єдиний список, який повинен очолити найрейтинговіший опозиційний політик. Таке переконання в інтерв’ю газеті «День» висловив голова політради «Нашої України» Валентин Наливайченко.
«Ви — найрейтинговіший опозиційний політик, очольте єдиний список опозиції. Між нашими партіями, якщо покласти поруч програми, нема різниці. Якщо ми, опозиція, — не партії шахраїв і ляльок на мотузках, ми повинні тут і зараз представити єдиний список», — звернувся Валентин Наливайченко до лідера партії «Фронт змін» Арсенія Яценюка
Водночас голова політради «Нашої України»  критично відгукнувся про наміри представників КОДу (Комітету опору диктатури) йти на вибори трьома колонами. «Колонами ходять в колоніях і на демонстраціях у Північній Кореї. Й український КОД говорить про колони. Нісенітниця!» — заявив він.

Переглядів: 1192

Геноцид культури

З нагоди 63-ї річниці прийняття Генасамблеєю ООН Конвенції про запобігання злочину Геноциду та покарання за нього

У 1932 — 1933 роках був голод в СРСР. Двадцять років по тому Рафаель Лемкін, польсько-американсько-єврейський юрист, один з авторів конвенції, запропонував такі зауваження до двадцятої річниці голоду в статті, яку він назвав «Радянський геноцид в Україні»: «Те, про що я хочу говорити, є, мабуть, класичний приклад радянського геноциду… знищення української нації... Третій напрямок радянського плану був направлений на фермерів, велику масу незалежних селян, які є носіями традицій, фольклору і музики, національної мови та літератури, національного духу України. Зброя використана проти цього прошарку є, мабуть, найстрашніша з усіх — голод. Між 1932 і 1933 роками померли від голоду 5000000 українців…»
Для того, щоб краще зрозуміти масштабність цього геноциду, зауважте, що згідно з радянським переписом 1926 року було 31 мільйон українців в СРСР. Перепис 1937-го, як тільки недавно з’ясувалося, показує лише 26 мільйонів. Таким чином, 5000000 зниження за 11 років. Інші групи населення в СРСР зросли на 17% за той же період. Якби українцям дозволили рости, то їх мало би бути 36 мільйонів у 1937 році. Розбіжність є 10 мільйонів, яка включає ненароджених дітей постраждалих. Отже, 7 — 10 мільйонів — достатньо виважена цифра. Росіян за цей період збільшилося на 23%. Щоб краще зрозуміти гидоту цього радянського злочину, зауважте, що в число жертв включено близько 3 мільйонів дітей.

Переглядів: 1089

Маніпуляція страхом

Колишній міністр закордонних справ, заступник голови політради партії «Наша Україна» Володимир Огризко вважає, що Росія готується до нової «газової війни» з Україною. Розрахунок таких планів простий: за антиукраїнською кампанією приховати власне безсилля.
І все-таки російська влада програла вибори. Так, саме програла, незважаючи на офіційно зафіксовану підтримку «Єдиної Росії» майже половиною виборців, що прийшли на виборчі дільниці. Програла, незважаючи на те, що жодна справді опозиційна сила в Думі представлена не буде, зазначає Володимир Огризко у своїй публікації на офіційному сайті «Нашої України».

Переглядів: 1810

Від «Аз» до «Я» — ця влада не моя

В алфавітній ієрархії очільники нашої держави йменуються першою й останньою літерою: Азаров — Янукович, тримаючи, ніби в лещатах, весь підлеглий їм народ. Але жодним чином я не погоджуюся з відомим фразеологізмом про те, що кожен народ має той уряд, на який він заслуговує.
Ми, українці, заслуговуємо набагато кращих, людяніших, відповідальніших державотворців сьогодення, не з олігархічних кланів, а таких, що не на словах, а своїми справами й діяннями вміють довести спроможність справжніх лідерів, а не базік, які на кожному кроці бачать стабілізацію, вміють дійти до кожного, почути кожного... Ні того, ні іншого, на жаль, не відчуваю.

Переглядів: 1365

«Радуйся, Миколаю, великий чудотворче!»

Святий отче, Миколаю, охорони нашу церкву і віру, наше місто і кожну родину, святими твоїми молитвами!
Між Чорним і Середземним морем лежить великий край, що зветься тепер Малою Азією, а в давнину звався Лікією. В тому краю, ще й до сьогодні, лежить у руїнах стародавнє місто Патера. Це була батьківщина прославленого Святителя Миколая, архієпископа Мирлікійського — чудотворця, ревнителя і поборника святого православ’я.

Переглядів: 2440

Фаст-фуд: швидко, смачно. Чи корисно?

Австралійські вчені дійшли висновку: діти, які полюбляють швидку і шкідливу їжу (чіпси, сосиски в тісті, сухарики) частіше за інших лаються, б’ються та дратуються. Пай-дівчатка і пай-хлопчики, навпаки, їдять на обід суп, вживають овочі та фрукти, корисні каші. Діти, які харчуються правильно, емоційно стійкіші, менш агресивні і переживають період перехідного віку легше та швидше.
Натомість учені з Університету Арканзасу (США) і національного університету Тайваню стверджують: фаст-фуд викликає не лише ожиріння, а й почуття радості. Такого висновку вони дійшли, дослідивши взаємозв’язок між раціоном і психологічним станом у двох тисяч дітей віком до 12 років. Науковці виявили ожиріння у четверті дітей. І всі вони частенько балували себе їжею швидкого приготування. Водночас саме ця група, на думку вчених, виявилася психологічно благополучнішою. А діти, яким таку їжу забороняють, більш схильні до депресій та пригніченого стану.
Кому ж вірити та яку їжу пропонувати дітям? І чи справді фаст-фуд такий небезпечний, як нас лякають?

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net