Переглядів: 1235

Передплатна маніпуляція

Добродій П. уже багато років передплачує «Чорноморські новини». От подобається йому саме ця обласна газета. А не якась інша.
Насамперед, подобається «Чорноморка» своєю незалежністю, тим, що не «підняла лапки» перед вибудованою вертикаллю нової влади. Подобається тим, що змогла вистояти протягом півтора року у непростих умовах го­ніння, позбавлення фінансування з обласного бюджету, заборони продажу у кіосках «Одесагорпреси». Подобаються «Чорноморські новини» добродію П. своєю змістовністю, гострими критичними статтями та замітками про несправедливості і негаразди нашого нинішнього життя, про недолугість «реформ». А ще є в газеті й усмішки, і телепрограма на тиждень, і цікаві історичні нариси.

Одне слово, подобається добродію П. «Чорноморка» і він без сумнівів вирішив передплатити її на наступний рік.
Прийшов чоловік на поштове відділення, заповнив абоненмент на передплату улюбленої газети і подав касирові для оформлення. Пам’ятаючи, що минулого року під час передплатної кампанії касир довго його переконувала не передплачувати «Чорноморські новини», бо, мовляв, «перестали виходити», добродій П. захопив із собою останнє число газети, щоб зразу припинити суперечку, якщо така виникне.


Касир була та сама. Взяла вона абонемент на передплату, уважно його розглянула й... ошелешила добродія П.: «Так це ж дуже дорога газета!» — глянула осудливо на безглуздого пана, що розтринькує сімейний бюджет. «Я вам пропоную передплатити дешевше видання», — і назвала одну з підконтрольних владі газеток, що має і фінансування, і підтримку. «Заповню бланк за вас», — рішуче додала касир і вже була готова розірвати абонемент, який підняла в руках на рівень своїх очей, глянувши ще раз на клієнта.


Добродій П. встигнув сказати «Ні!», потім, як міг ввічливо, відмовився від такої допомоги і наполіг, щоб йому таки оформили передплату на «Чорноморські новини» на весь рік.


Як пояснила пізніше добродію П. знайома психолог, ця ситуація була звичайною маніпуляцією з боку касира свідомим вибором людини. Й аргумент вибрано вдалий та переконливий — інша газета справді була дешевшою. Але ж не українською за суттю.


Прийшовши переможцем під двері власної квартири, добродій П. став мимовільним свідком розмови сусідки-бабусі з поштаркою. На запитання листоноші: «Чи передплатити вам якусь газету?» — бабуся відповіла: «Так. Яку-небудь, на ваш розсуд». Як не дивно, але поштарка назвала ту саму газетку, підконтрольну владі, яку пропонувала добродієві П. касир на поштовому відділенні.


Залишилося невідомим лише те, чи за власним переконанням діяли касир та листоноша, а чи це була чиясь вказівка.

Василь ДЯЧЕНКО.
м. Одеса.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net